Reklam
Bedava HesaplarTeknoloji Haberleri

Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır; 2020 yılında yani pandemi zamanında oyun dünyasına oldukça etkili bir giriş yapan Valorant oyunu çıktığı yıldan beri oldukça fazla hayran oyuncu kitlesiyle karşılaşmıştır ve her geçen gün oyuncu sayısı artmaktadır. Oyunun hem pandemi zamanında herkesin evde kalıp oyun oynadığı zaman çıkması sebebi ile hem de rakiplerinden oldukça farklı ve güzel yenilikleriyle sunulmasından kaynaklı çok beğenilmiştir.

Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır sorusu da Valorant oyununa başlayan veya başlayacak olan hemen hemen her oyuncunun aradığı bir konu başlığı haline gelmiştir. Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır sorusu aslında her oyuncunun kendini özel hissetmesinden ve diğer oyunculardan faklı görünmek istemesinden kaynaklı olarak oldukça fazla araştırılmıştır.

Valorant Nedir?

Valorant 1. şahıs üzerinden oynan bir savaş ve strateji oyunudur. Aslında bu kategoride oldukça fazla oyun bulunur ancak Valorant elbette ki bu oyunlardan farklı birçok özelliğe sahip ve bu sebepten dolayı da rakipleri arasında en çok oynanan oyun olmayı ve birçok ödül almayı da başarmıştır.

Valorant sadece ödül alan bir oyun olmakla kalmayıp çıktığı yıldan bu zaman kadar her e-spor turnuvalarında en popüler olarak oynanan oyun olmayı da başarmıştır ve halen de her e-spor turnuvalarının 1 numaralı oyunu olarak oynanmaya devam etmektedir. Oyu bu kadar popüler olunca Twitch platformu gibi diğer yayın platformundaki ünlü yayıncılar da Valorant oyununu hemen hemen her yayınlarında oynamaktadırlar.

Yayıncılar da Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır sorusunun cevabını öğrenip kendilerine özel etiket numarası belirlemektedirler ve ayrıyeten Valorant oyununda oyuna giriş yaparken belirlediğiniz isimi de değiştirebiliyorsunuz ve bu işlem nasıl yapılır diye merak ediyor iseniz sizler için yazdığımız Valorant Nick İsim Değiştirme Nasıl Yapılır yazımızı ziyaret ederek hem Valorant hakkında başka bilgiler edinip hem de Valorant isminizi değiştirebilirsiniz.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant oyunu 5 kişilik 2 takımdan oluşan toplam 10 kişiyle oynanan bir oyundur. 5 kişilik 2 takımdan bir takım oyunda bulunan spike adındaki bombayı kuran yani saldıran taraf olurken diğer takım da spike’ın kurulmasını engellemeye çalışan savunucu takım olur ancak oyun 2 yarıdan oluştuğu için 12 round sonra taraf değiştireceksiniz.

Örnek verecek olursam siz oyuna başlarken savunucu takım olarak başladınız ve spike’ın kurulmasını engellemeye çalışıyorsunuz toplamda 12 round oynandıktan sonra mesela bir takım 8 round kazandı diğer takım 4 round toplam 12 round oynanmış olunuyor ve taraf değiştiriliyor artık siz spike’ı kuran takım olarak yani saldırı takımı olarak oyuna devam edersiniz ve toplamda 13 round kazanan takım oyunun galibi olur.

Oyunda önemli olan kendinize özel bir karakter seçmeniz ve takıma uyumlu bir karakter seçmeniz. Örnek vermek gerekirse takım arkadaşlarınızdan birisi gözcü karakter seçmiş ise siz de gözcü karakter seçerseniz bu oldukça yanlıştır takımda 1 tane gözcü olması yeterli olacaktır.

Valorant FPS Arttırma Rehberi içeriğimiz dikkatini çekebilir!

Valorant Modları

Derecesiz Mod: Bu mod oyuna yeni başlayanlar için ve antrenman yapmak isteyenler için geliştirilmiş bir moddur. Bu modda 5 kişilik 2 takım halinde az önce anlattığım kurallar çerçevesinde geçerli bir oyundur ve burada kaybetmeniz oyununuza bir etki etmez ve kazandıkça da hesabınızın seviyesini yükseltebilirsiniz.

Rekabete Dayalı Mod: Bu modun derecesiz moddan tek farklı yanı dereceli oyun mantığında olmasıdır yani eğer ki siz rekabete dayalı moda giriş yaparsanız ve oyunu kazanırsanız sizin oyundaki kümeniz değişir. Örneğin oyuna başlarken demir 3 olarak başladınız ve rekabete dayalı modu oynayıp maçları kazandıkça gümüş 1 gibi kümelere yükselirsiniz ancak bu moda girmek için öncelikle hesabınızı 20 seviye yapmanız gerekmektedir sonrasında bu mod açılacaktır.

Valorant Arkadaş Ekleme

Valorant oyununun en güzel özelliklerinden birisi de arkadaş ekleyebiliyor olmamızdır. Bu özellik sayesinde ister oyuna gerçek hayattaki arkadaşınızı ekleyip öyle girebilirsiniz isterseniz de oyun içerisinde tanıştığınız bir kişiyi arkadaş ekleyebilirsiniz.

Oyun Oynarken Arkadaş Ekleme: Oyun oynarken bir arkadaş eklemek için “tab” tuşuna basın ardından skor tablosu karşınıza çıkacaktır ve o tabloda arkadaş eklemek istediğiniz kişinin yanında arkadaş ekle yazısını göreceksiniz ve arkadaş ekleyebileceksiniz.

Oyuna Girmeden Arkadaş Ekleme: Oyunu açtığınızda sağ tarafta arkadaşlarınızı göreceksiniz orada alt kısımda arkadaş ekleme simgesi var oraya basın ve arkadaşınızın adını ve etiketini yazın ve arkadaş ekleyin.

Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Gelelim Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır sorusunun cevabına Valorant Etiket Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır sorunun cevabı aslında oldukça basittir şimdi anlatacağım adımları izleyerek bu cevaba ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Riot Games hesabınıza giriş yapın ardından “Riot ID” seçeneğine basın ve “Change Riot ID” kısmına tıklayın kullanıcı adınızın altında “New Riot ID” yazısına basın ve istediğiniz bir etiket numarası girin. Böylece Valorant etiketiniz değişecektir.

Valorantta Toplam Kaç Saat Oynadım?

Siz de çok fazla Valorant oynuyorsanız ve oyun içerinde bu zamana kadar kaç saat vakit harcadım diye merak ediyor iseniz; profilinize girin ve istatistikleri açın ardından performance yerine tıklayıp total play time yerine giriş yapınız ve toplam oyunda kaç saat harcadığınıza bakınız.

Riot Etiket Önerileri Nelerdir?

Siz de Riot Games etiketiniz değiştirecekseniz ancak nasıl bir etiket yapacağınıza karar verememişseniz ve biraz fikir edinmek istiyorsanız; genellikle #cute #smile yada #lol #ez tarzında insanları kolay bir şekilde yeneceğinizi belirten yada onlara iltifat ederek tebessüm ettiren etiketler seçiliyor.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu