Reklam
Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Twitter arama geçmişi silme, Twittter arama önerileri silme, Twitter arama geçmişi geri getirme, Twitter video izleme geçmişi silme gibi farklı konulara bu yazımızda temas edeceğiz. Öncelikli olarak Twitter 2006 yılından beri hayatımızda yer alıyor. Neredeyse ilk ve en büyük sosyal platformlardan bir tanesidir. Aktif olarak milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Yakın zamanda ise Elon Musk tarafından satın alınmıştır.

Sosyal medyanın hayatımızda giderek daha fazla yer kapladığı bir gerçektir. Bu nedenle bu tür platformlara insanların ilgisi çok daha fazla olmaktadır. İşte bu nedenle insanlar zaman zaman farklı aramalar yapabilmektedirler. Bu aramalardan bir tanesi de arama geçmişini temizlemektir.

Twitter Arama Geçmişi Silme Yöntemi

Twitter arama geçmişi bulma, kapatma ve tamamen sıfırlama gibi bir düşünceniz varsa eğer buna müsaade etmektedir. Birkaç saniyenizi ayırdığınız vakit bunu başarabilirsiniz. Üstelik bu durumda en hızlı şekilde sizler de bu sıfırlama yöntemini kullanabileceksiniz. Zaten bir sefer yaptığınızda da bundan sonra sürekli olarak yapabileceksiniz.

Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?
Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

 • Twitter hesabınız ile platformda oturum açın.
 • Karşınıza çıkan yerde arama çubuğuna gelin.
 • Aşağıya platform üzerinde “yakın zamanlı” kısmı ile karşılaşırsınız.
 • Karşınıza çıkan “Twitter arama geçmişi silme” kutucuğuna dokunun.

Böylece arama geçmişini çok kolay bir şekilde silmiş olacaksınız. Ancak dilerseniz bunu tek tek yapma şansınız da var. Bunun için de yine birkaç saniyenizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?
Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Aramaları Tek Tek Silme Nasıl Yapılır?

Arama geçmişini topluca silerek bazen şüpheli bir hareket yapabilirsiniz. Ancak bunun yerine isterseniz onca arama yaptığınız kelime içerisinden sadece bir veya birkaç tanesini de silebilirsiniz. Bu durumda Twitter üzerinden tek tek silme işlemi yapmalısınız. Bunun için yapmanız gerekenler;

 • Platformda oturum açmak
 • Arama çubuğuna dokunmak
 • Karşınıza gelen ekranda geçmiş aramalarınızı görmek
 • Geçmiş aramaların yanındaki “X” yani çarpı işaretine dokunmak

Böylece o yaptığınız arama silinmiş olacaktır. Bunun sonucunda da Twitter üzerinde artık sizler de istediğiniz şekilde arama yapabilir ve bunu kullanabilirsiniz. Twitter sizlere istediğiniz standartları fazlası ile sunan bir platformdur. Burada pek çok farklı arama yapabilir ve bu aramalarda milyonlarca sonuca ulaşabilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?
Twitter Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Arama Önerileri Silme

Twitter arama geçmişi silme işlemlerinden bir tanesi de önerileri silmektir. Arama önerilerini silmekte aslında çok basit. Çünkü Twitter sizlere bunu mümkün kılmaktadır. Uygulamaya giriş yaptığınız zaman karşınıza çıkan arama çubuğuna geldiğinizde ve buraya dokunduğunuzda sizlere hemen birkaç tane öneri sunacaktır. İşte bu öneriler kapsamında karşınıza çıkanları silebilirsiniz. Bunun için de yine arama geçmişini silmeniz gerekecektir. Arama geçmişini silerseniz eğer artık geçmiş aramalarınız üzerinden Twitter sizlere herhangi bir arama önerisi sunamaz.

Twitter Video İzleme Geçmişini Silme

2006 yılından beri hayatımızda Twitter’da kimi zaman video izlemekte mümkün. Bu noktada yapmanız gereken şey video izleme geçmişini silmek olacaktır. Bu anlamda ise atmanız gereken adımlar şunlardır:

 • Profilinize giriş yapın ve ayarlar kısmına doğru gidin.
 • Burada karşınıza çıkan gizlilik ve konum üzerinde izleme geçmişini bulun.
 • Bunun üzerine tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda sil seçeneğini işaretleyin ve bu konuyu silin.

Bunun kadar kolay bir şekilde yapacağınız işlemler kapsamında sizler de en hızlı şekilde konum ve gizlilik durumlarını silmiş olursunuz.

Twitter arama geçmişi nerede?

Akışınızın solundaki ana gezinti menüsünde Daha Fazla öğesine tıklayın.
Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.
Gizlilik ve güvenlik öğesini seçin.
Kişiselleştirme ve veri öğesini seçin.
Twitter verilerini gör öğesine tıklayın.

Twitterda arama geçmişini başkası görebilir mi?

Twitter arama geçmişiniz telefonda saklandığı için yalnızca siz görebilirsiniz.

YouTube video
Twitter Arama Geçmişini Temizle Video

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu