Reklam
Teknoloji Haberleri

Turuncu WhatsApp Nedir? Tüm Özellikleri

Turuncu WhatsApp nedir? Sorusu her geçen gün birçok kişi tarafından merak ediliyor. WhatsApp, dünya çapında herkesin kullandığı ve tercih ettiği mesajlaşma platformları arasında yer alıyor. WhatsApp sayesinde istediğimiz kişiye anında mesaj atabilme şansımız bulunuyor. Farklı sürüm ve renklerde karşımıza çıkan WhatsApp ‘ ın her birinin anlamı ayrıdır. Kullanıcılarda sürüm olarak WhatsApp rengi yeşil olarak görünse de, turuncu rengi de oldukça fazla kullanılıyor.

Turuncu WhatsApp’ı merak eden kullanıcılar için özelliklerinden tutun da güvenirliliğine kadar içeriğimizde bütün sorulara detaylı yanıt verdik. Eğer siz de Turuncu WhatsApp hakkında merak ettiklerinize yanıt arıyorsanız içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Turuncu WhatsApp Nedir?

Turuncu WhatsApp, temelde WhatsApp ’ın özelliklerini barındıran ve Mac platformu tarafından geliştirilip piyasaya sunulan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olarak bilinir. Ancak Turuncu WhatsApp, WhatsApp ‘ın temel özelliklerinden farklı olarak uygulamada sınırsız olarak istediğiniz her şeyi yapabilme olanağını tanır.  Whatsapp uygulamasında belirli özelliklere erişebilirsiniz. Turuncu WhatsApp ise, kontrolü size bırakarak uygulamada birçoğu özelliği ücretsiz olarak sunar.

Turuncu WhatsApp’ ı Google Play ya da Apple Store üzerinden indirebilme şansınız yoktur. WhatsApp ‘ın plus sürümü olarak sunulan Turuncu WhatsApp’ ta daha fazla ayar ve düzenleme yapabilme imkânına sahip oluyorsunuz. Macos platformu için piyasaya sunulan Turuncu WhatsApp, farklı isimlerle de anılır. Özellikle de mavi ve mor WhatsApp olarak da bilinir. Bu uygulamanın sürümüne ulaşabilmek için APK şeklinde indirebilir ve özelliklerinden doyasıya yararlanabilirsiniz.

Turuncu WhatsApp Nedir? Tüm Özellikleri 1 – turuncu whatsapp
Turuncu WhatsApp Nedir?

Turuncu WhatsApp Ne İşe Yarar?

Turuncu WhatsApp, içerisinde benzersiz ve farklı temel özellikleri barındıran çevrimiçi mesajlaşma platformu olarak bizlere sunulur. Her ne kadar WhatsApp mesajlaşma uygulamasına benzer özellikler gösterdiği düşünülse de, Turuncu WhatsApp sunduğu birçok ücretsiz özellikler birbirilerinden ayrılır.

Turuncu WhatsApp, şu anda kullanıcılarına görüntülü sohbet, sesli arama ve mesajlaşma özelliklerini sunar. Bunlara ek olarak birçok ücretli olan Giflere Turuncu WhatsApp sayesinde tek bir tıkla ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca uygulamada güvenlik önlemleri de tamdır. Çift doğrulama faktörlü kimlik istenebilir. Ancak çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan Turuncu WhatsApp, henüz istediği hedef kitlesine ulaşamamıştır. Şu anda halen daha popülerliği göz önünde olmayan ve bilinmeyen çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları arasında yer alır.

Turuncu WhatsApp Özellikleri

Turuncu WhatsApp, şu an piyasada kullandığımız temel WhatsApp’ a göre bir sürü çeşitli özellik sunar. Mac platformu tarafından geliştirilip piyasaya sunulan Turuncu WhatsApp, WhatsApp Plus olarak da bilinir. Turuncu WhatsApp’ ın kullanıcılarına sunduğu benzersiz ve kapsamlı özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Çevrimiçi özelliği tamamen gizlidir. Yani kullanıcılar sizin ne zaman çevrimiçi olup olmadığınızı anlayamaz.
 • Mavi tik kapanma özelliği sayesinde karşı tarafın mesajları görüldü atıp atmadığınızı gizlemenin yollarından biri olarak sunulur.
 • Okundu bilgisini bir tıkla kapatma şansına sahipsiniz.
 • Yazıyor… Bilgisini rahatlıkla Turuncu WhatsApp sayesinde kaldırmak mümkün olabilir.
 • İOS ve Android işletimli cihazlar için birbirinden farklı emoji seçenekleri bulunur. Böylece arkadaşlarınızla mesajlaşırken dilediğiniz gibi emoji kullanabilir ve doyasıya eğlenme şansını bulabilirsiniz. Ayrıca tüm emojilere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.
 • Turuncu WhatsApp içerisinde birçok farklı yazı tipi stili mevcuttur. Yazı tipinizi beğenmediğiniz takdirde yazı tipi seçeneklerinden birini seçerek değiştirebilirsiniz.
 • Aynı anda birçok dosyayı karşı tarafa gönderebilme özelliğini sunar. Karşı tarafa tek seferde 10 dosyaya kadar gönderim izni sunar.
 • Numarayı rehbere eklemeden arayabilme ya da mesaj yollama özelliğini sunar. Numarayı rehbere eklemediğiniz birini Turuncu WhatsApp sayesinde rahatlıkla arayabilirsiniz.
 • Kişileştirilebilir özellikler sunan Turuncu WhatsApp sizlere farklı tema seçenekleri sunar. Yani turuncu ya da mavi tema özelliklerini kendinize göre özelleştirip seçme seçeneğini sunar.
 • Silinen mesajları engelle özelliği mevcuttur. Herkesten silinebilen mesajlar sizde kalır.
 • WhatsApp durumlarını gizli izleme seçeneği mevcuttur. Sizin durumlarını izlediğinizi görmesini istemediğiniz bir kişinin durumlarını Turuncu WhatsApp sayesinde gizli bir şekilde izleyebilirsiniz.
 • İletildi tik kısmını da kapatma seçeneği vardır. Size ulaşmasını istemediğiniz kişiler için bu özelliği kullanabilirsiniz.

WhatsApp Plus olarak bilinen Turuncu WhatsApp beraberinde birçok ek özelliği de sunmaktadır. Bu saymış olduğumuz özelliklerin bazıları WhatsApp orijinalinde de vardır. Ancak Turuncu WhatsApp daha gelişmiş ve birçok özellik sayesinde WhatsApp’ tan sıyrılabilmeyi başarmıştır. Turuncu WhatsApp sayesinde sınırsız özeliklere erişim sağlamak ve doyasıya eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsanız APK sürümünü indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turuncu WhatsApp APK Sürümü Nasıl İndirilir?

Turuncu WhatsApp’ a Google Play Store ve Apple Store üzerinden ulaşabilmek mümkün değildir. Üçüncü tarafların kurduğu bir mesajlaşma platformu olduğundan yükleme kısmında oluşabilecek riskleri göze almanız gerekiyor. İndirme yaparken çeşitli ve farklı güvenlik sorunlarıyla karşılaşabilme olanağınız oldukça yüksektir. Bu sebeple de Turuncu WhatsApp’ a ulaşabilmeniz için APK sürümünü indirmeniz ve kurulum yapmanız gereklidir. Turuncu WhatsApp APK sürümünü indirmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Turuncu WhatsApp’ ın APK sürümünü indirmek için bir sürü mevcut site bulunmaktadır. Bu sitelerden size uygun olanını seçerek işlemlere başlayabilirsiniz. Ancak girdiğiniz site kaynağı güvenilir olmasına dikkat etmenizde fayda vardır.
 • Girdiğiniz sitede arama çubuğuna  “Turuncu WhatsApp APK sürümü “ yazarak aratın.
 • Turuncu WhatsApp APK sürümünü bulduktan sonra indirme sayfasının altında yatan indir seçeneğine tıklayın. İndir seçeneği yoksa Download yazısına tıklayarak APK dosyasını indirmeye başlayabilirsiniz.
 • Telefonunuza Turuncu WhatsApp’ ın APK sürümünü yüklemek için ayarlardan güvenlik bölümünde yer alan bilinmeyen kaynaklar kısmına izin vererek etkinleştirin.
 • Telefonunuza indirdiğiniz Turuncu WhatsApp APK sürümünü bularak yüklemeye başlayın.
 • Telefonunuzda yükleme işlemi tamamlandıktan ve bittikten sonra normal WhatsApp’ taki gibi kişisel bilgilerinizi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Resmi olarak piyasada bulunan bir çevrimiçi mesajlaşma platformu olmadığından kullanırken dikkatli olunmalıdır. Güvenlik riskiyle karşı karşıya kalabilmeniz mümkün olabilir. Bilgilerinizin bir başkasıyla paylaşılma sorunu mevcuttur. Gerekli güvenlik önlemlerinizi almanızda fayda vardır.

Turuncu WhatsApp Güvenilir Midir?

Orijinal WhatsApp’ tan temel olarak farklı özellikler sunsa da, güvenirliliği kullanıcıların merak ettiği konulardan birisi haline gelmiştir. Üçüncü kişiler tarafından oluşturulan Turuncu WhatsApp’ ın güvenirliliği konusunda net bir bilgiye ulaşmak oldukça zordur. Resmi bir uygulama değildir. Mac platformu için geliştirilen Turuncu WhatsApp, sadece Türkiye sınırları içerisinde kullanılması için piyasaya sunulmuştur. Ancak Google Play ve Apple Store gibi marketlerde uygulama indirilemediğinden kullanıcılarda haliyle bir şüphe oluşturmaktadır.

 Kullanıcıların gizliliği ve güvenirliliği noktasında Turuncu WhatsApp uygulaması net bir çözüm veremez. Bu sebeple de kullanıcılar Turuncu WhatsApp APK sürümünü indirirken güvenlik riskiyle karşılaşabileceklerini unutmamalıdır. Ayrıca konuşmalarınız ve mesajlaşmalarınızda dâhil bütün kişisel bilgileriniz açıkça paylaşılabilme riski mevcuttur. Kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenirliliği için resmi kaynaklardan biri olan WhatsApp ‘ ı tercih etmek her zaman daha faydalı ve doğru olacaktır.

Turuncu WhatsApp uygulamasını indirmek isterseniz kişisel bilgilerinizin gizliliğini ve güvenirliliğini bu noktada kendiniz sağlamanız gerekmektedir. Uygulamayı kullanmanız dâhilinde kişisel bilgilerinizin riskte olduğunuzu bilin. Bunlara ek olarak da karşıdaki tarafın da bilgilerini ve verilerini tehlikeye soktuğunuzu unutmayın. Turuncu WhatsApp günümüzde yaygın olarak kullanılan bir mesajlaşma platformu da değildir.

Turuncu WhatsApp Hakkında Değerlendirmemiz

Turuncu WhatsApp, orijinal WhatsApp uygulaması gibi çevrimiçi mesajlaşma platformudur. Ancak Turuncu WhatsApp’ ı, WhatsApp’ tan ayıran temel farklardan birisi de birçok farklı özelliğe sahip olmasıdır. Ayrıca Turuncu WhatsApp, Google Play ve Apple Store üzerinde mevcut değildir. Platformu indirmek isteyen kullanıcılar, internet üzerinde yer alan herhangi bir siteden APK sürümünü indirerek kullanmaya başlayabilirler.

Turuncu WhatsApp kullanıcılarına ayarları ve düzenlemeleri istediği ve dilediği gibi yapabilme fırsatı sunar. Kullanıcılar rehbere eklemedikleri numarayı dahi arayabilme seçeneğine mevcuttur. Daha farklı ve benzersiz birçok özelliği kullanıcılara sunan Turuncu WhatsApp keyifli bir deneyim yaşama imkânı sunar.

Kullanıcılar ücretsiz emojiler sayesinde arkadaşlarıyla eğlenebilir ve keyifli vakit geçirebilir. Ancak birçok kullanıcı tarafından uygulamanın güvenirliği noktasında bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır. Üçüncü yazılımcılar tarafından geliştirilip piyasaya sürüldüğünden ötürü güvenirlilik ve kişisel bilgilerin gizliliği şüpheli konumdadır. Kullanıcılar kişisel bilgilerinin gizliliğini ve güvenirliğini korumak adına uygulamayı indirmeden önce gerekli önlemleri almalıdır. Bu noktada bilgilerinizin çalınabilme riski olduğundan orijinal WhatsApp çevrimiçi mesajlaşma uygulamasının kullanılması tavsiye edilir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Turuncu WhatsApp konumuz burada sona eriyor. Çevrimiçi platformlarından biri olan Turuncu WhatsApp’ a dair çok fazla merak edilen soruların cevaplarına yer verdik. Eğer siz de orijinal WhatsApp’ ın size sunduğu özellikler kısıtlı gelmeye başladıysa içeriğimizi okuyarak Turuncu WhatsApp hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

YouTube video

İlgini çekebilir:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu