Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Yedekleme Ücreti

Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Cep telefonları gibi mobil cihazların işlevleri giderek daha çeşitli hale gelmesine rağmen, kişilerle bağlantı kurmak hala en önemli görevleridir. Cep telefonunuzun kaybolması ya da arızalanması sizi zor durumda bırakabilir. Çünkü rehber bir telefonda tüm uygulamalardan çok daha önemlidir. Türk Telekom bulut sistemi piyasadaki çeşitli işletim sistemleriyle iyi bir şekilde entegre edilmiştir. Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konusunda oldukça önemli bir hale bürünmüştür.

Türk Telekom rehber yedekleme kişilerin güvenli bir şekilde yedeklenmesini sağlamanın en uygun yolu olduğunu göstermiştir. Ayrıca bu hizmet sadece rehber yedekleme değil aynı zamanda tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedekleme özelliğine sahiptir.

Türk Telekom Bulut İle Rehberiniz Artık Güvende!

Kullanıcıların telefonlarındaki kişileri sim karta aktarmak istemelerinin birçok nedeni vardır. Telefonları arızalandığında rehberin kaybolma ihtimalini ortadan kaldırmış olduklarını düşünürler. Elbette bu durum güvenilir kabul edilebilir. Ancak telefonunuzun kaybolduğunu ya da çalındığını düşünürseniz farklı ihtimalleri de göz önünde bulundurmak zorunda olduğunuzu rahatlıkla görebilirsiniz.

Türk Telekom Rehber Yedekleme 2023

Bu durumda da Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, gündeme gelir. Şimdi rehber yedekleme nasıl olacak ona bakacak olursak;

 • Öncelikle yapmanız gereken Türk Telekom’un sitesinde de yer bulut sistemini telefonunuza indirmeniz gerekir.
 • Daha sistem girişlerini yaptıktan sonra rehberinizi bulut sistemine kopyalayabilirsiniz.
 • Bulut sistemi sadece rehber değil, aynı zamanda tüm medya dosyalarınızı saklayabileceğiniz bir yer olduğunu mutlaka bilmelisiniz.
 • Bulut sistemini telefonunuzun işletim sistemine göre play storedan da indirmenizi mümkün olur.

Görüldüğü üzere Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Çokta zor olmayan bir uygulamadır. Bu nedenle verilerinizi güvence almak oldukça kolaydır.

Türk Telekom Rehber Yedekleme Uygulaması

Kişilerinizi çeşitli cihazlarınızda kaydetmenin en kolay yolu, onları doğrudan bu cihazlarla ilişkili olan Türk Telekom bulut sistemi olmaktadır. Bu dijital zamanlarda, arkadaşlarınızın ve ailenizin ayrıntılarının tamamının telefonunuzdaki kişiler uygulamasında saklanması çok daha olasıdır. Bu nedenle, onları düzenli olarak yedeklemeniz çok önemlidir.

Çünkü bu yalnızca onları güvende tutmakla kalmaz, aynı zamanda yeni bir cihaza geçerken kimseyi geride bırakma olasılığınız çok daha düşük olduğu anlamına gelir. Bu durumda da Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, merak edebilirsiniz.  Çünkü telefonumuzda rehber ve diğer veriler günlük hayatta bizler için son derece önemlidir.

Türk Telekom Bedava İnternet Ayarları 

Kişilerin Türk Telekom Rehber Yedekleme Uygulamasına Geçişi

Telefonunuzun adres defterini ve iletişim bilgilerini güvenli ve güvenli bir şekilde yedekleyen uygulama Türk Telekom Bulut sistemi için son derece kolaydır. Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konusuna bakacak olursak bilmeniz gerekenler;

 • Telefonunuzun adres defterindeki tüm kişileri, medyaları ve Google hesaplarınızdaki tüm kişilerinizi senkronize edebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman manuel olarak eşitlemeyi ve adres defterinizin en son sürümünü yedeklemeyi seçebilirsiniz.
 • Çevrimiçi web hesabınızdan adres defterinizi görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve silindikten sonra 30 güne kadar bir kişiyi geri yükleyebilirsiniz.
 • Hem mobil ağda hem de WiFi’de veri bağlantısı kullanarak çalışma özelliğine sahiptir.

Türk Telekom günümüz teknolojisinde ileri seviyede bir anlam kazanmaya başlamıştır. Bu nedenle de size rehber yedekleme imkânını sunarak verilerinizi güvende tutma fırsatını da sağlamıştır.

Türk Telekom Bulut Rehber yedekleme uygulamasını telefonunuza indirmek için https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.turktelekom.dijitaldepo&gl=TR linkine tıklayabilirsiniz.

Türk Telekom Rehber Nasıl Yedeklenir?

Türk Telekom Rehber Yedekleme Uygulaması Dışında Yapabileceğiniz Alternatifler. Bazı insanlar geleneksel olan şeyleri sever ya da buluta güvenmez. Bu nedenle, rehberdeki kişilerini yedeklemek için harici depolamayı kullanmak, numaralarınızı güvende ve sağlam tutmanın başka bir yolunu sunar. Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, bazı kişilere karmaşık gelebilir. Ayrıca bulut sistemi tüm dünyada farklı şekillerde yaygın olsa da yine de ülkemizde yeni bir terim olarak kabul edilebilir.

Türk Telekom bu konuda rakiplerine göre bir adım olsa da bazı kişilere pek cazip gelmeyebilir. Bu nedenle de Türk Telekom sim karta rehber yedekleme tercihi yapılabilir. Bunun için yapmanız gereken ise;

 • Kişiler uygulamanızı açın.
 • Buradan ayarlar kısmına gelin.
 • Kişi dosyalarınızın nerede saklanmasını istediğinizi seçin.
 • Talimatları izleyin ve Türk Telekom sim kartınıza yükleyin.

Türk Telekom Bulut Rehber Yedekleme yapmak için Türk Telekom bulut hesabına giriş yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek rehber yedeklemesi kolay şekilde yapabilirsiniz.

 • Türk Telekom Bulut hesabına kullanıcı girişi yapınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda yer alan “Rehber Yedekle” linkine basınız
 • Karşınıza çıkan “SIM Kart’tan, Bulut’a” seçeneğine tıklayın
 • SIM Kartınız üzerinden yedeklemek istediğiniz numaraları seçip, “Yedekle” butonuna dokunun.

Yukarıdaki adımları takip ederek rehberinizi otomatik olarak yedekler.

Türk Telekom Bulut Ücreti Var Mı?

Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konusu kadar bu özel uygulamanın ücreti de sıklıkla merak konusu olmaktadır. Telefonunuzda verilerin güvende saklanabilmesi için elbette küçük bir miktarda ödeme yapmanız gerekir. Ancak bu tutarlar sizleri zorlayacak tutarlar değildir. Özellikle telefonunuzdaki verilerin önemini düşürseniz bu konu oldukça mantıklı bir hale gelecektir. Aylık ödediğiniz bu tutar karşılığında 150 GB kadar veri saklama hizmeti alacaksınız.

Ayrıca sadece rehberiniz değil aynı zamanda tüm medya görselleriniz ve videolarınız da bu bulut sistemi içinde yer alacaktır. Mobil kullanıcılarınızın cihaz korumasına ve yedeklemesine ihtiyacı vardır, böylece veriler dünyanın herhangi bir yerinde hızla geri yüklenebilir. Bulut yedeklemeleri bu tür durumlar için idealdir çünkü bulutta depolanan bilgiler mobil veya başka herhangi bir cihazdan yüklenebilir.

Türk Telekom Rehber Yedekleme Ücreti

Türk Telekom rehber yedekleme hizmeti almak isteyenler 1 GB kadar ücretsiz olarak kullanabilirler. Rehber yedekleme için 1 GB yeterlidir ancak siz fotoğraf, dosya yada videolarınızı yedeklemek istiyorsanız ücretli olarak aşağıdaki paketlerden birini alabilirsiniz.

Paket Adı Ücret
1 GB Ücretsiz
10 GB 4 TL
20 GB 6 TL
50 GB 8 TL
150 GB 10 TL

Aylık 10GB Paketi için AYLIK10GB yazıp 5555’e,

Aylık 20GB Paketi için AYLIK20GB yazıp 5555’e,

Aylık 50GB Paketi için AYLIK50GB yazıp 5555’e,

Aylık 150GB Paketi için AYLIK150GB yazıp 5555’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Türk Telekom Rehber Yedekleme Servis Bilgisi

Türk Telekom online rehber yedekleme ve diğer tüm medya dosyalarını saklamanın size pek çok avantajı vardır. Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konusuna göz attıktan sonra bu avantajları da değerlendirmek gereklidir. Peki, bu uygulama size ne gibi avantajlar sağlar?

 • Telefonunuzu kullanırken, çok fazla veri birikir. Bu durum telefonunuzun yavaşlamasına neden olabilir. Yedekleme telefonunuzu bu gereksiz yükten kurtaracaktır.
 • Ailenizin ve arkadaşlarınızın telefon numaralarına kadar bu veriler, güvenlik amacıyla akıllı telefonunuzda saklanır. Peki, telefonunuzun başına bir şey gelirse? Tüm bu önemli veriler kaybolabilir. Kaydedilebilmesini sağlamanın tek yolu bir yedeklemedir. Yedekleme, daha sonra erişmek için tüm bilgileri telefonunuzda saklamanıza olanak tanır.
 • Telefonunuzda biriktirdiğiniz verilerin bir kısmı kolayca değiştirilebilir.
 • İşiniz için kritik veya çok büyük kişisel öneme sahip olsun, bu dosyalara bir şey olursa büyük bir kayıpla karşı karşıya kalırsınız. Yedekleme bu durumun önüne geçecektir.
 • Telefonunuzu bir bulut depolama ağına yedeklediyseniz, dosyaları bilgisayarınıza veya bir sonraki akıllı telefonunuza çekebilirsiniz.
 • Telefonun donanımı arızalandığında verilerinizi yedeklemeniz gerekir.

Tüm telefon verilerinizi yanlışlıkla ve beklenmedik bir şekilde kaybetmenize izin vermeyin. Bunun için mutlaka Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konusunu detaylıca öğrenin.

Türk Telekom Bulut Rehber Yedekleme

Bulut sisteminde Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır, konusu son derece kolaydır. Bulut yedekleme, dosyalarınızın çevrimiçi olarak depolanan bir kopyasıdır. Mobil cihazlar her türlü kişisel bilgi, fotoğraf, iş dosyası, müzik, video ve çok daha fazlası için gerçek merkezler haline geldi. Bulut yedekleme de sistemin bir parçası haline dönüştü. Bu konuda Türk Telekom sağlam alt yapısı ile tüm müşterilerine oldukça güvenli bir bulut depolama imkânı sunmaya devam ediyor. İstediğiniz kadar 150 GB’ A kadar yedekleme alanı kullanma kapasitesi ile fırsatlarını ortaya koydu.

Profesyonel bir bulut yedekleme yazılımı bulut depolama hizmetlerinden daha iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda yalnızca düşük bir fiyatla daha büyük bir yedekleme alanı sunar. Kişilerinizi yedeklemek kendinizi güvende hissetmenizi de sağlayacaktır. Telefonunuz ister aniden bozulsun, ister çalışmayı durdursun veya cihaz değiştirmeniz gereksin bulut veriler her zaman elinizin altında olacaktır. Türk Telekom rehber yedekleme sizlere daima güvenli bir hizmet sunmaya devam edecektir.

Türk Telekom Yedek Rehber Servisi Nedir?

Türk Telekom yedek servisi aslında çok fazla gerekli bir şey değildir. Türk Telekom yedek servisi üzerinden telefonunuzun rehberini yada diğer bilgilerini yedekleyebiliyorsunuz. Ancak telefonunuzun kendi yedekleme özelliği de olduğundan dolayı bu yedekleme servisi çok da gerekli değildir.

Türk Telekom Yedek Rehber Silme Nasıl Yapılır?

Eğer ki Türk Telekom yedekleme uygulamasını kullanmışsanız ve yedeklediğiniz rehbere artık gerek kalmamışsa ve yedeklediğiniz bilgileri artık silmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem; yedeklediğiniz uygulamaya giriş yaparak bütün bilgileri sil emri verdikten sonra bir de ayarlardan uygulamanın bilgilerine girin ve oradan da uygulamanın bilgilerini temizleyin.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu