Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Puan Sorgulama? Öğrenme ve Yükseltme 

Türk Telekom Puan Sorgulama? Öğrenme Ve Yükseltme 2023; Türk Telekom puan sorgulama, öğrenme ve yükseltme faturanıza ek olarak telefon veya tablet gibi elektronik cihazların satış işlemlerine başladığını kamuoyu ile paylaştı. Faturanın her ay düzenli bir şekilde ödenmesi halinde Türk Telekom şubelerinden istenilen cihaz faturanıza yansıtılacak ek bir ücret karşılığı alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizin puanınız ne kadar artarsa alabileceğiniz telefon modelleri de aynı seviyede yükselir. Uygun şartları yerine getiren (düzenli olarak faturasını ödeyen)tüm faturalı hat aboneleri faturaya ek olarak aylık taksitler ödeyerek puanlarının yettiği cihazlardan bir tanesini alabilir.

Türk Telekom SMS İle Cihaz Puanı Sorgulama

Cihaz almak için olumsuzluk yaratan nedenlerin başında genel olarak faturaların düzenli bir şekilde ödenmemesi ve buna bağlı olarak yeterli puan olmaması gelir. Puan yeterli düzeyde birikmişse de bir süre sonra kesinti oluşabilir ve puan düşebilir. Cihaz almanız zorlaşmış olur ya da hiçbir şekilde cihaz alamayabilirsiniz. Türk Telekom puan sorgulama, öğrenme ve yükseltme konusunu SMS ile yapacağınız sorgulama sayesinde ne kadar puanınınız olduğunu öğrenebilirsiniz ve kredininiz yeterli düzeyde ise puanınızın yettiği cihazı kolaylıkla alabilirsiniz. Türk Telekom sms ile cihaz puanı sorgulamak için yapılması gerekenler ise şu şekilde:

Türk Telekom Puan Sorgulama SMS ile

T.C. kimlik numaranız ve doğum yılınızı, aralarında bir boşluk bırakarak 1122’yekısa sms yollayarak, SMS ile rahatlıkla puanınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Puan Yükseltme

Cihaz alımı için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunlardan en önemlisi ise puanınızın yüksek olmasıdır. Puanınızı yükseltmek için başlıca yapmanız gereken en önemli şey ise gelen faturalarınızı zamanında ve aksatmadan ödemektir. Bunun yanı sıra puan kazanmanın diğer yolları da vardır ve yeterli puana ulaştığınız zaman rahatlıkla istediğiniz cihazı alabilirsiniz. Türk Telekom puan sorgulama, öğrenme ve yükseltme işlemi için şunları yapabilirsiniz:

 • İlk olarak bilmeniz gereken şey faturalı tarifeye geçmenizin ardından puan bakiye durumunuz hemen işlemeye başlamaz
 • Faturalı hatta geçtikten sonra en az 6 ay geçtiğiniz zaman bir zaman diliminden sonra puanlarınız birikmeye başlar.
 • Puanlarınız birikmeye yüksek bir seviyeden başlamaz
 • Türk Telekom puan sorgulama, öğrenme ve yükseltme, her ay gelen faturanın düzenli ödenmesi halinde puan limiti yavaş yavaş yükselir.
 • Faturanızı düzensiz ödemeniz halinde ise bu limit düşer.
 • Ayrıca zaman aşımı gibi bir sorunun olmaması gerekir. Faturanızın zamanında ve düzenli bir şekilde ödenmesi için ise otomatik ödeme talimatı uygulayabilirsiniz.
 • Türk Telekom puanınızı artırmak için diğer yapmanız gereken şey ise birden fazla Türk Telekom hatta sahip olmaktır. 

Türk Telekom Arıza Kaydı Oluşturma ve Sorgulama 

Türk Telekom Puan Nasıl Öğrenme

Türk Telekom cihaz puanı öğrenme sorgulama işlemi için SMS gönderebileceğiniz gibi dilerseniz Türk Telekom mağazalarına giderek T.C. kimlik numarası ile hemen öğrenebilirsiniz.  Ayrıca Türk Telekom cihaz puanı sorgulamak için Online İşlemler menüsünden almak istediğiniz cihazı seçip satın alam işlemi gerçekleştirebilirsiniz eğer puanınız yeterli değilse puanınızın kaç olduğu bildirilecektir.

Türk Telekom Cihaz Puanları Ne Zaman Güncellenir?

Türk Telekom cihaz puanları her ay düzenli bir şekilde güncellenir. Eğer yeni bir cihaza ihtiyaç duyuyorsanız her ayın 1’de kontrol edebilirsiniz. Genel olarak size gelen Türk Telekom operatörüne ait olan faturaların ödenmesine veya ödenmemesine bağlı olarak her ayın 15’inde bu puanlar güncellenir. Sistem üzerinden de Türk Telekom puan sorgulama, öğrenme ve yükseltme işlemi ile güncellenen puanlar rahatlıkla görüntülenebilir.

Operatör tarafından size gönderilen faturayı düzenli bir şekilde ödemeniz haline içinde bulunduğunuz ay puanınız artacaktır. Ancak söz konusu ay içerisinde ödeme tarihinizi bir veya iki gün bile geçirseniz puanınız otomatik olarak düşecektir. Puanlarınızın artması ve buna bağlı olarak cihaz alabilmek için düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gerekir. Her ay düzenli bir şekilde Türk Telekom bayilerine gitmeye vaktiniz yoksa telefonunuzdan kolaylıkla ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu şekilde faturanız düzenli bir şekilde ödenmeye devam eder ve bun bağlı olarak puanlarınız artar.

Türk Telekom Cihaz Kredisi Sorgulama

Türk Telekom taksitle telefon alma işlemini 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Faturanıza taksit tutarlarını yansıtabilirsiniz. Bunun dışında bankalarla anlaşmalı olarak kredi kullanabilirsiniz. Türk Telekom puanınızın yeterli olmadığı durumlarda ikinci seçeneği değerlendirmeniz önerilebilir. Faturanıza ek olarak cihaz alırsanız belirli süre hattınızı taşıyamazsınız. Taşımanız veya hattınızı kapatmanız durumunda belirli yaptırımlara maruz kalırsınız.

 • 14 gün içerisinde cayma hakkı
 • Cihaz zararsız teslim edilmeli
 • İçeriği eksiksiz olmalı
 • Ürünün değeri azalmamalı

Yukarıdaki belirtilen hususlara sadık kalarak cihazınızı iade edebilirsiniz. Belirtilen hususlardan en az birisinin olmaması durumunda cihazınız iade alınmaz.

Türk Telekom Hat Üzerine Telefon Alınır mı?

Türk Telekom hattınız varsa hattınız üzerinden telefon alabilirsiniz. Her müşterinin puanı farklı olacağından seçenekleri de farklı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar bu kampanyadan faydalanabilir. Ülkemizde yaşayan diğer ülke vatandaşları faydalanamaz.

Türk Telekom faturaya ek telefon alabilmeniz için bazı koşulları yerine getirmiş olmalısınız. Daha önceden ödenmemiş faturanız bulunmamalı. Hattınız çeşitli sebeplerden dolayı kısıtlanmış olmamalı. Bu gibi durumları yaşayan müşterilere 12 ay boyunca hat kampanyasından faydalanması engellenebilir.

Kredi çekerek Türk Telekom cihaz alma gibi bir durumda söz konusudur. Genelde hattının üzerine cihaz çıkmayanlar bu metodu değerlendiriyor. Kredi puanınızı kullanarak da buradan cihaz alabilirsiniz. Burada dikkat edilen noktayla Findex puanınızın 1300 üzerinde olmasıdır. İstediğiniz cihazın ücreti böyle bir durumda banka tarafından karşılanır.

Türk Telekom Cihaz Tüketici Hakem Heyeti

Aldığınız cihazla ilgili sorun yaşamanız durumunda Türk Telekom ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim sonucunda istediğiniz neticeyi elde edemezseniz Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapabilirsiniz. Heyet tarafsız olarak değerlendirme yapmakta ve sonucunu size kısa süre sonra iletmektedir. Bu ve benzeri durumlar günümüzde çok fazla yaşanmaktadır. Heyetin istediği belgeleri eksizsiz sunmanız da şarttır. Heyetin verdiği karar sorgulanamaz.

Türk Telekom Ne Kadarlık Cihaz Alabilirim?

Alabileceğiniz cihazı sorgulamak için öncesinde Findeks kredi notu sorgulama servisini kullanmalısınız. Bu servisten yararlanmak için 1122’ye SMS yollayabilirsiniz.

Türk Telekom Fatura Üzerine Telefon Nasıl Alınır?

Kullanmış olduğunuz operatörün bayisine gidin.
Bayideki yetkili kişiye cep telefonu almak istediğinizi söyleyin.mak istediğinizi belirtin,
Yetkili sizden nüfus cüzdanınızı isteyecek ve işleme başlayacaktır.
Bütçenize uygun telefon alımı yaparak tarifenize ek olarak ödeyebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

 1. Merhaba türk telekom abonesiyim yıllardır faturalı hat kullanıyorum 8500 puanım vardı şubenize cihaz almak için başvurdum puanım ve ek ödeme ile cihaz alacağım belirtildi bende ön ödeme tutarını ayarladım ipohe 11 için 10200 tl ödemeyi hazırladım gittim şubenize puanım 6000 ne düşmüş cihaz almaya puan düşüklüğü yüzünden alamayacağım söylendi 8500 puanımın ivedi şekilde geri verilmesini istiyorum geri dönüş yapılmasını istiyorum teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu