Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Beni Arama Yapma

Türk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Normalde bir telefon görüşmesini bedelini sizin tarafınızdan yani arayan kişiden ödenmesi durumu vardır. Bunun yanında bazı durumlarda aranan kişinin ödeme ücretini karşılaması da mümkündür. Bu tür aramalara karşı ödemeli arama ismi verilir. Birçok insan Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır, sorusunu bilmedikleri için bu servisten nasıl yararlanabileceklerini bilmezler.

Aynı zamanda bu tür arama ile birlikte özellikle faturasız hatlarda kontör kalmadığında acil aramalar gerçekleştirilebilir. Günümüzde söz konusu yöntemlerin Telekom üzerinden nasıl gerçekleştirildiğini bilmek bu açıdan önem taşır. Söz konusu yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde karşınızdaki kişinin ödemeli aramayı kabul etmesini sağlayarak karşı ödemeli konuşmuş olursunuz. Bu aşamada yapabileceğiniz birkaç adım bulunur.

Türk Telekom Ödemeli Arama 2024

Telefonunuz üzerinde ödemeli arama yapmak için kullanılan üç farklı yöntem bulunur:

  • Mesaj atarak
  • İlgili operatör numarasını arayarak
  • *135# tuşlarına basarak

Bu üç yöntemden herhangi birini kullanarak kolay bir şekilde ödemeli arama yapabilirsiniz. Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır, sorusunun cevabı bu şekilde verilebilir.

Örneğin cep telefonunuzdan *135# tuşlarından sonra arama yapacağınız telefon numarasını girerek karşı ödemeli arama yapabilirsiniz. Yine bir diğer yöntem olarak arama yapacağınız telefon numarasını 9696’ya kısa mesaj olarak gönderip bu şekilde de karşı ödemeli arama yapmak mümkün olur. Bunların dışında bir diğer yöntem ise 9696 nolu numarayı arayarak ödemeli arama yapmaktır.

Türk Telekom Ödemeli Arama Numarası

Türk Telekom beni arama yada Türk Telekom ödemeli arama numarası nedir sorusuna cevap vermek gerekirse aşağıdaki numaraları kullanarak ödemeli arayabilirsiniz.

  • Ödemeli aramak istediğiniz telefon numarasını 9696’ya SMS ile gönderebilirsiniz. Örnek: 555 555 55 55
  • 135  tuşlayıp, ödemeli aramak istediğiniz telefon numarasını başına sıfır koymadan tuşlayıp, sonuna # ekleyerek arama tuşuna basabilirsiniz. Örnek: *135*555 555 55 55#
  • Aramak istediğiniz numaranın başına 9696 ekleyerek arama yaparak da Ödemeli Arama servisinden yararlanabilirsiniz. Örnek: 9696555 555 55 55

Türk Telekom Ödemeli Arama Ücretli Mi

Türk Telekom ödemeli arama servisi ücretsiz servislerden biridir. Ödemeli aradığınızda karşı taraf telefonu açtığında her hangi bir ücret ödemez sadece paketindeki dakikalar kullanılır. Ödemeli arama servisinde ödemeli aradığınızda sizden asla ücret alınmaz.

Vodafone Ödemeli Arama (Beni Ara) Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Ödemeli Aramaya Açma

Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır,Sorusunu soran kişilerin bilmesi gereken bir diğer durum ise telefonun ödemeli aramaya açık ya da kapalı olup olmadığını bilmektir. Hattınızın ödemeli aramaya açılması için kısa mesaj atmak yeterlidir. Cep telefonunuz üzerinden AC yazıp 5767 nolu numaraya mesaj atmak bu aşamada yeterli olacaktır.

Türk Telekom Ödemeli Aramaya Kapatma

Eğer cep telefonunuza ödemeli aramaya kapatmak istiyor iseniz bu durumda da yine 5767 nolu numaraya KAPA yazarak mesaj atmanız yeterlidir. Gerek sizin ödemeli arama yapmanız gerekse de başkasının sizi ödemeli arama yaparak araması aşamasında söz konusu yöntemleri kullanarak hattınızı ödemeli aramaya kapatıp açabilirsiniz.

Türk Telekom Ödemeli Arama Kodu

Türk Telekom ödemeli arama kodu *135# olarak belirlenmiştir. Telefonunuzdan *135# kodu tuşlandıktan sonra ödemeli aramak istediğiniz numarayı girmeniz yeterlidir.

Türk Telekom Başka Operatörü Ödemeli Arama

Türk Telekom müşterileri diledikleri zaman diğer operatörü kullanan kişileri beni arama mesajı atabilirler. Başka operatörde olan kişileri ödemeli aramak için *125*05XXYYYYYYY# tuşladıktan sonra arama tuşuna basın veya SMS ile 5767’ye sizi aramasını istediğiniz numarayı mesaj atmanız yeterlidir.

Türk Telekom’dan Turkcell’e Nasıl Ödemeli Atılır

Türk Telekom müşterileri Turkcell’e nasıl ödemeli atılacağı hakkında bilgi vermek gerekirse Türk Telekom’da Turkcell’e ödemeli aramak için Türk Telekom beni ara servisi hizmetini kullanabilirsiniz. Türk Telekom’dan her yöne ödemeli aramak ve Türk Telekom’dan Turkcell’i aramak için telefonunuz arama kısmına  *125*numara# yazarak arayabilirsiniz. Örnek  *125*555 555 55 55#

Türk Telekom Ödemeli Arama Yapamıyorum

Birçok insan Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır, Sorusunun yanı sıra aynı zamanda ödemeli arama yaparken bazı sorunlar ile karşılaşırlar. Bu tür sorunlardan birisi olarak ön plana çıkan ödemeli çağrı yapamama durumu genel olarak arama yaparken üst üste arama yapmaya çalıştığımızda karşımıza çıkan bir durumdur.

Eğer sürekli olarak bir kişiye ödemeli arama yapmaya çalışır isek, bu durumda operatör belirli bir süre sonra bu duruma izin vermez. Bu nedenle arama yapmayı kesip belirli bir süre bekler isek yeniden ödemeli arama yapmaya başlayabiliriz. Bu sorun zaman zaman karşımıza çıkan bir sorun olup, en basit yöntemle bu işlem için operatörden bekleyerek çözüm alabilir ve tekrar arayabilirsiniz.

Türk Telekom Beni Ara Nedir?

Eğer ki siz de Türk Telekom hattına sahipseniz ve bir numara sizi aradı ancak telefonu açtığınızda direkt operatöre bağlanıyorsa ve “bu bir ödemeli arama” benzeri bir şey söylüyorsa yapmanız gereken hemen telefonu kapatıp sizi arayan numarayı geri aramak. Bu işleme de “beni ara” adı verilmiştir.

Türk Telekom Başka Operatöre Ödemeli Çağrı Atılır Mı?

Eğer ki sizin hattınız Türk Telekom ve ödemeli arama yapacağınız numaranın hattı Turkcell ise ya da başka bir operatör ise ve siz Türk Telekom hattınızdan başka bir operatöre ödemeli arama yapabilir miyim diye merak ediyorsanız; merak edilecek bir şey yoktur. Her operatör başka bir operatöre ödemeli çağrı atabilir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu