Reklam
Sosyal Medya

Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri

2007 yılının şubat ayında görücüye çıkan Tumblr, blog tabanlı sosyal ağlar içerisinde en popüler olanıdır. Özellikle genç nüfusun büyük ilgi gösterdiği Tumblr üzerinde de takip etme / takipten bırakma gibi popülerlik imgeleri bulunmaktadır. Bu platforma giriş yaparak daha fazla kişiye erişim sağlamak isterseniz eğer Tumblr takipçi sayısı artırma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.

Takipçi sayılarını artırarak daha fazla kişiye ulaşabileceğinizi biliyor musunuz? Sizlerin gönderilerinde yaşanacak olan etkileşim sesinizi daha fazla kişiye duyurabileceğiniz anlamına gelmektedir. Tumblr içerisinde kullanıcı sayısına önem veriyorsanız, daha fazla kişinin sizi takip etmesini istiyorsanız eğer yazımızda vereceğimiz tüyolar sizler için son derece önemli olacaktır.

Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri Nelerdir?

Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri
Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri

Tumblr takipçi hilesi diye bir şey yoktur. O nedenle doğal olarak takip sayısını artırmanız gerekir. Takipçi sayısını artırmak ise daha fazla kişiye ulaşmak, sesinizi duyurmak ile mümkündür. Tumblr sosyal platformu üzerinden daha fazla kişiye ulaşmak isterseniz eğer bunun için bazı yöntemler vardır. Aşağıdaki yöntemlerin tamamını doğru bir şekilde yapmanız durumunda takipçi sayısının kısa sürede artacağını göreceksiniz.

Blogunuzu düzenleyerek işe başlayın.

Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri
Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri

Yeni bir blog açtığınızda burada profil resmi, kapak resmi gibi ayrıntılar takipçileriniz üzerinde çok olumlu etkiler bırakacaktır. Sizin gönderilerinizi ulaştırdığınız kitle muhakkak profilinize giriş yapacaktır. Bu zaman profilinizin onlara çekici gelmesi gerekir.

  • Blog ismi
  • Profil fotoğrafı
  • Kapak resmi
  • Blog tasarımı

Gibi unsurlara göstereceğiniz özen bu anlamda sizlere beklediğiniz geri dönüşün gelmesini sağlayacaktır.

Paylaşımlarınızı düzenleyerek takipçi sayısını artırın.

Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri
Tumblr Takipçi Sayısı Artırma Yöntemleri

Paylaşımlarınızda bazı ufak ayrıntılara önem verirseniz eğer o zaman Tumblr takipçi sayısını hızlı bir şekilde artırabilirsiniz. Tumblr üzerinde bu anlamda yapmanız gerekenler:

  • Paylaşımlarda kullandığınız görselleri doğru, kaliteli bir şekilde seçmek
  • Paylaşımlarınıza en uygun etiketleri belirlemek
  • İnsanların dikkatini çekecek şeyler paylaşmak
  • Paylaşımlarınızı görsel öğeler ile desteklemek
  • Paylaşımlarınızı hedef kitlenize uygun bir şekilde seçmek

Aktif olarak anlık etkileşimde bulunun.

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Tumblr üzerinde de aktiflik son derece önemlidir. Bu nedenle etkileşimin fazla olmasının yanında anlık ve hızlı olması da çok önemlidir. Gün içerisinde sürekli olarak aktif olmanız, yorumlara cevap vermeniz, gündem ile ilgili paylaşımlarda bulunmanız çok önemlidir.

Aktiflik konusunda aynı zamanda sadece takip edilmeyi beklememelisiniz. Başkalarının gönderilerini beğenmek, başkalarını takip etmek ve farklı kişilerin gönderilerine yorumlar katmakta sizlerin fark edilme şansını artıracaktır. Bu durumda sizlerin daha çok Tumblr takipçi sayısı artırmasını sağlayacaktır.

Reklam vererek Tumblr takipçi sayısı artırabilirsiniz.

Profilinizi yavaş ve doğal olarak kasmak istemiyorsanız eğer o zaman ücretli diğer yöntemleri de deneyebilirsiniz. O zaman en başta reklam vermek gelmektedir. Ücretli bir şekilde Tumblr üzerinden reklamlarınızı verebilirsiniz. Reklam verdiğinizde otomatik olarak daha fazla kişiye sesinizi duyurmuş ve bu kişilerin sizleri takip etmesine olanak tanımış olursunuz. Reklamlarınızı verirken ise bloğunuzun konusuna ve kitlesine uygun bir reklam ayarı yapmalısınız. Böylece efektif bir şekilde reklam yönetimini de yapabilirsiniz.

Tumblr Takipçi Hilesi Var Mı?

Tumblr takipçi sayısı artırma yöntemleri olarak kimi zaman aklınıza hile var mı sorusu gelebilmektedir. Tumblr takipçi hilesi maalesef yok. Üstelik olası bir şekilde şüpheli durumlarda Tumblr hemen profilinizi kapatmaktadır. Bu durumda doğal yollardan takipçi artırmak gerekir. En doğru ve düzenli şekilde takipçi artırmak için ise muhakkak gönderilerinize gereken hassasiyeti ve özeni göstermelisiniz. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak doğal ve doğru şekilde takipçi sayısını artırma şansına sahip olursunuz.

Tumblr Takipçi Arıtmak için Ne Yapılır?

1. Sık Sık Gönderi Paylaşın
2. Gönderilere mutlaka etiket ekle.
3. Başkalarının gönderilerini beğenip RB’le.
4. İlgi alanlarınız ortak olan kullanıcılar bulup takip edin.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu