Reklam
Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

Tiktok Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

TikTok kullanıcı engelleme nasıl yapılır? TikTok engelleme, TikTok engelleme kaldırma, Youtube’da TikTok engelleme, Telefondan TikTok uygulama engelleme hakkında merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz. 2016 yılında Çin’de piyasaya çıkan TikTok 2017 yılında tüm dünyaya açılmıştır. Kısa sürede popüler olan uygulama şuan milyonlarca kişi tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır.

Paylaşıma açtığı kısa videolar ile pek çok ünlü isim piyasaya süren TikTok adeta bir akım başlatmıştır. Üyelerinin para kazanmasına da olanak tanıyan uygulama bu anlamda gerekenden daha fazlasını yapması başarmıştır. Uygulama içerisinde yine takip etme, takipten çıkarma ve karşı tarafı engelleme gibi pek çok farklı detay bulunmaktadır. Kullanıcılar istediklerini yapmakta özgürdürler. Rahatsız oldukları, istemedikleri kişileri kolayca engelleyebilirler.

TikTok Kullanıcı Engelleme Aşamaları

TikTok, kullanıcıların birbirleri ile etkileşim kurmasına olanak tanır. Günümüzdeki her uygulamada olduğu gibi bu uygulama içerisinde karşı tarafı engelleyebilir veya engelini kaldırabilirsiniz. Kendi sınırlarınız içerisinde özgür olduğunuz uygulama kapsamında pek çok farklı detay sizlere iyi gelecektir. Bu detaylardan bir tanesi de kullanıcı engelleme şansıdır.

Tiktok Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?
Tiktok Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

Birkaç küçük adım sonrasında sizler de TikTok kullanıcı engelleme yapabilirsiniz. TikTok gibi bir uygulama üzerinde kullanıcı engellemek isterseniz eğer o zaman aşağıdaki birkaç adımı hemen yapmalısınız.

TikTok Hediye Fiyatları ( Güncel Fiyatlar )

TikTok’ta Kullanıcı Engelleme adımları

  1. TikTok uygulamasına kullanıcı adınız ile giriş yaparak başarılı bir şekilde oturum açın.
  2. Engellemek istediğiniz kullanıcının profiline giriş yapın.
  3. Kullanıcıyı dilerseniz arama kutusu vasıtası ile de bulabilirsiniz.
  4. Profilde yer alan “3 nokta” imgesinden “engelleme” kısmını bulun.
  5. “Engelle” dediğiniz anda artık o kişiyi engellemiş olursunuz.

Bu adımları izledikten sonra artık sizler de karşı tarafı engellemiş olursunuz. Böylece onun sizinle iletişim kurma şansını bu platform üzerinde tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Tiktok Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?
Tiktok Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

Tiktok’ta Engellediğim Kişi Beni Görür Mü?

TikTok kullanıcı engelleme işlemi yaptığınızda artık o kullanıcı direkt olarak sizin isminizi aratsa bile arama kutusunda bulamaz. Ayrıca profilinize dışarıdan URL vasıtası ile girse dahi sizinle ilgili herhangi bir şey görme şansı yoktur. O nedenle engellediğiniz kişilerin sizi görmesi, sizinle iletişim kurması mümkün değildir.

Youtube’de TikTok Engelleme

Youtube platformu üzerinde de TikTok içeriği olan pek çok video paylaşılmaktadır. Paylaşılan bu videolar kapsamında dilerseniz TikTok uzantılı videoları da görmeme şansınız olacaktır. Youtube’da açtığınız videonun üzerinde yer alan “diğer” imgesine dokunduğunuzda TikTok kanalını tamamen engelleyebilirsiniz. Böylece TikTok ile ilgili videolar bu platform üzerinde artık almazsınız.

Modemden TikTok Engelleme

Modeminizden dilerseniz TikTok uygulamasını tamamen engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak sizler için sadece birkaç dakikalık işlemler sonucunda mümkün olacaktır. Modemden 192.168.1.1 üzerinden giriş yaparak önce “güvenlik ayarları”, sonra “erişim kontrolü” sonra ise “yeni ekle” butonuna basmalısınız. Sonra ise “Wan Grubu Ekle” şıkkına basmalısınız. Burada TikTok yazarak istediğiniz adresleri tek tek giriş yapabilirsiniz. Bunun sonucunda artık modem üzerinden TikTok uygulamasına giriş yapılamayacaktır.

TikTok Engelleme Kaldırma Nasıl Yapılır?

TikTok kullanıcı engelleme işlemi sonrasında dilerseniz bu engelleri de kaldırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit. Tik Tok üzerinden engellediğiniz kişileri tekrar engellemek ve onların engelini kaldırmak isterseniz eğer o zaman profilinizdeki ayarlar kısmına gelmelisiniz. Burada karşınıza çıkan engelleme sekmesi altından istediğiniz kullanıcının engelini kaldırma şansına sahip olursunuz.

TikTok ta beni engellediğini nasıl anlarım?

Takip etmek istediğin kişiye Takip ET’e dokun, eğer takip edebiliyorsan veya takip etme isteği gönderebiliyorsan engellenmemişsin.″Bu kullanıcının gizlilik ayarları nedeniyle bu hesabı takip edemezsiniz.″  yazan bir ileti alıyorsan, bu kullanıcı tarafından engellendiğin anlamına gelir

Tiktokta engellediğim kişi profiline baktığımı görür mü?

Profile girdiğini görmez. Hesap açarken rehber eşleşmesi yaptıysa eğer sadece hesabın olduğunu görebilir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu