Reklam
Mobil Oyunlar

Telefonda Güzel Oynanan En İyi Oyunlar

Mobil teknolojisinin gelişmesiyle birlikte mobil oyun sektörü de kendini yenilemeye devam ediyor. Artık milyonlarca insan mobil oyunlar üzerinde zaman geçirirken PC kullanımı da buna bağlı olarak düşüyor. Akıllı telefonunuzda şu anda oynayabileceğiniz milyonlarca oyun bulunuyor, ancak bu oyunların bazıları tam anlamıyla telefon için uygun olmayabilir.

Bazı oyunlar mobilde bulunsa da oynanış itibariyle telefona pek uygun değildir. Örneğin, birçok FPS oyunu telefonda verimli şekilde oynanamıyor. Geliştirmeler devam etse de şu anlık için durum bu şekilde. Biz de bu içeriğimizde telefonda güzel oynanan en iyi oyunlardan bahsettik.

1) PUBG MOBILE

pubg mobile telefonda oynanan oyunlar 640x366 1

Aynı zamanda bilgisayarda da sunulan PUBG, genellikle telefon ya da tablette daha çok oyuncu buluyor. Bunun sebebi ise oyunun tam anlamıyla telefona uygun şekilde kodlanmasıdır. Tencent Games şimdiye kadar yatırımların çoğunu da mobil için yapmıştır. Tabii ki bu yatırımların da oyunun mobil oyun olarak bilinmesinde payı büyüktür.

Oyun hayatta kalma oyunu olarak adlandırılabilir. Oyunda ilk olarak belirli bir bölge seçilir, ve o bölgeye inilir. Daha sonra hayatta kalabilmek adına gerekli ekipmanlar toplandıktan sonra mücadele devam eder.

2) Puzzle Oyunları

puzzle oyunlar 640x360 1

Puzzle oyunları da telefonda güzel oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Hem grafik kalitesi ağırlık içermez hem de telefonu ısındıracak etkilerden uzaktır. Bu kapsamda düşünüldüğü zaman genellikle insanlar iş aralarında, molalarda veya yolculuklarda yoğun şekilde puzzle oyunları oynarlar.

Puzzle oyunlarının en başında Candy Crush Saga gelmektedir. Şu anda en beğenilen puzzle oyunu olarak bilinen Candy Crush Saga tüm mobil platformlarda indirmeye açık haldedir. Aynı zamanda oyunun daha sonradan çıkarılan farklı versiyonları da bulunmaktadır.

3) Menajerlik Oyunları

top eleven 640x316 1

Telefonda en iyi oynanan bir diğer oyun türü ise menajerlik oyunlarıdır. Hem istemiş olduğu sistem özellikleri hem de sunmuş olduğu görsel kalite ve detaylı bilgiler sayesinde artık menajerlik oyunları bilgisayarlardan değil de mobil platformlarda daha çok oynanır duruma gelmiştir.

Başta Top Eleven olmak üzere mobil platformlarda birçok menajerlik oyunu bulunmaktadır. Bu oyunları indirdiğiniz zaman cep telefonunuz da sürekli sizin yanınızda olduğu için anlık takip etme şansınız da yüksektir.

4) World of Tanks Blitz

world of tanks blitz 640x356 1

Steam üzerinde de bulunan World of Tanks: Blitz oyunu telefonda daha iyi bir şekilde oynanmaktadır. Oyunculardan gelen geri dönüşlerden anlaşılacağı üzere bu oyun mobilde daha çok zevk vermektedir. Bu oyunun aslı olan World of Tanks ise bilgisayarlar için üretilmiştir ve World of Tanks: Blitz‘e göre çok daha detaylıdır.

World of Tanks: Blitz hem görsellik hem de istemiş olduğu sistem gereksinimleri sebebiyle tamamen mobil platformlar için üretilmiştir.

Oyunda çeşitli ülkelerin üretmiş olduğu tanklarla 6v6 çarpışmalara girersiniz. Her tankın kendine özel yetenekleri ve özel rolleri bulunmaktadır.

5) SimCity BuildIt

simcity buildit 640x367 1

Simcity BuildIt oyunu da EA Games tarafından tamamen mobil platformlar için üretilmiş bir strateji oyunudur. Oyunda yeni bir şehir inşa ederek gelişme gösterirsiniz ve oyunun içerisindeki ihtiyaçlara göre çeşitli görevlerde bulunursunuz.

Oyun 2014 yılında çıktığı zamanlarda çok popüler değildi ancak hem mobil platformların gelişmesi hem de oyunun almış olduğu güncellemeler sayesinde şu anda oldukça yoğun oynanan bir oyun olmayı başardı.

Oyun tamamen anlık takip üzerine kurulu olduğu için mobil cihazlarda oynamak çok daha mantıklı olacaktır, zira PC’den oynandığı zaman sürekli bilgisayar başında olmanız gerekecek, ve bu durumda da şehir gelişiminiz diğer oyunculara göre geri kalmış olacaktır.

Sizler için bu yazımızda Telefonda Güzel Oynanan En İyi Oyunlar hangileri onu listeledik. Sizin de oynadığınız ve listede olmayan oyunlar varsa yoruma ekleyebilirsiniz.

YouTube video

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu