Reklam
Teknoloji Haberleri

Superbox Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? – En Pratik

Turkcell tarafından sunulan hizmetler arasında Superbox bulunur. Bu hizmet ile evde sabit telefonu ya da internet hattı olmadan da internete fiber hızında ulaşmak mümkündür. Sabit internet hizmetinin alınmasının mümkün olmadığı yerlerde yaşayan kişiler bu hizmetten yararlanabiliyorlar. Bunun yanında Superbox şifre değiştirme işlemini yapma konusunda kullanıcılar sıkıntı yaşayabiliyorlar. Bu yazımızda verdiğimiz bilgilerle siz de şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Superbox şifrenizi değiştirmek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunuyor. Bunlar modemin ara yüzüne ulaşabilmenize ya da ulaşamamanıza bağlı olarak değişiyor. Siz de yazımızdaki bilgiler doğrultusunda ara yüze ulaşamıyor olsanız dahi şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Superbox Şifre Değiştirme İşlemi Yöntemler

Superbox şifre değiştirme işlemi ve kullanacağınız yöntemler oldukça kolay olarak dikkatleri çekiyor. BT uzmanı olmanıza gerek olmadan, şifrenizi modem ara yüz şifresini biliyorsanız şu şekilde değiştirebilirsiniz:

Kullanıcı AdıModem Şifresi
adminsuperbox
adminadmin
rootroot
adminroot
rootadmin
  • İnternet tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve arama satırına 192.168.1.1. ya da 192.168.8.1 yazarak modemin ara yüzüne ulaşın
  • Şifrenizi ve kullanıcı adınızı girerek modemin ara yüzüne erişim sağlayın
  • Daha sonra ara ayarlar bölümünden şifrenizi yenileyin

Superbox şifre değiştirme için kullanabileceğiniz diğer yöntem ise modemi sıfırlamaktır. Bunun için modem açıkken bir iğne yardımı ile arkasındaki küçük deliğe bastırın. Bu şekilde modemi sıfırlayın ve yeniden şifre oluşturun. Aynı zamanda Superbox müşteri hizmetlerini arayarak işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Superbox Nedir? 

İnsanların internetlerini yanlarında taşımaları ne kadar güzel olurdu düşüncesinden yola çıkılarak Superbox tasarlanmıştır. Superbox nedir sorusuna kısaca yanınızda taşıyabileceğiniz internet şeklinde cevap verilebilir. Yazlığınıza giderken yanınızda internetinizi taşıyabilirsiniz. 4,5G hızında internete sahip olabilirsiniz.

Türkiye gelişmekte olan ülkeler arasında yer alıyor. Bundan kaynaklı sabit internete ülkenin her noktasından ulaşmak mümkün değildir. Aynı zamanda pek çok aile yaz geldiğinde yazlıklarına giderler ve bütün yaz boyunca kalırlar. Bundan dolayı da hem kışlıklarda hem de yazlıklarda internete ihtiyaç duyulur. Turkcell bu ihtiyacı Superbox ile karşılıyor. Olumsuz hava şartlarından ya da farklı olumsuzluklardan etkilenmeden her an için yüksek hızda internetin kullanılması mümkün oluyor.

Superbox Altyapıya İhtiyaç Duymadan Nasıl Çalışıyor?

Bulunduğunuz bölgede internet alt yapısı olmaması internete erişiminizde sorun oluşturmaz. Bunun için Superbox kullanmanız yeterli olur. İnternete ulaşmanız için olduğunuz yerde bir priz olması yeterli olur. Modemi fişe taktığınız anda modem çalışmaya başlar ve internete erişiminiz de mümkün olur. Superbox altyapıya ihtiyaç duymadan çalışıyor olması ile karavanda yaşamayı tercih eden kişiler için de mükemmel çözümler getirir.

Sabit hatların ya da internet altyapısının olduğu yerlerde modem bir kablo ile binanın girişinde bulunan kutuya bağlanır. Aynı zamanda modemin prize takılması ile internet sinyali alınmaya başlanır. Uygun altyapının olmadığı yerlerde ise internet sinyali en yakın baz istasyonundan alınır. Bunun için modemin içinde bir sim kart bulunur. Sim kart sayesinde kesintisiz internete erişilebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Ana Sayfa‘ımızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu