Reklam
Sosyal Medya

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Snapchat Engel Kaldırma yöntemleri nelerdir? 16 Eylül 2011 yılından beri hayatımızda bulunan Snapchat, milyonlarca kullanıcıya aynı anda hitap etmeyi başarmaktadır. Dünya çapında kullanılan bir uygulama olan Snapchat içerisinde çok fazla özellik vardır. Takip etme, takipten çıkma, bir kişiyi engelleme gibi durumlar yaşanabilmektedir. Peki, engellediğiniz bir kişinin engelini nasıl kaldırırsınız? Snapchat engel kaldırma nasıl yapılır?

Snapchat, üyelerin fotoğraf ve video çekimi yaparak paylaşabildikleri bir platformdur. Twitter’da bulunan karakter sınırı burada da video sınırı olarak karşımıza çıkar. Bir süreliğine yapılan paylaşımlar insanlara daha bir cazip gelmektedir. İşte bu nedenle kullanıcı sayısı bakımından çok yoğundur ve pek çok kişi tarafından kullanılır. Elbette platform içerisinde yapılabileceklerin sayısı bunlarla sınırlı değildir.

Snapchat Engelleme Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasında rahatsız olduğunuz bir kişiyi engellemeniz mümkün. Birçok platform tarafından sürekli olarak kullanılan Snapchat uygulaması bu anlamda gerçekten önemli bir gruba hizmet vermektedir. İnsanlar özgürlükleri doğrultusunda rahatsız oldukları, görmek istemedikleri kişileri engelleyebilirler. Sonrasında ise dilerlerse Snapchat engel kaldırma işlemleri yapabilirler.

  • Snapchat uygulaması üzerinden “profilim” kısmına geliniz.
  • Burada yer alan “arkadaşlarım” bölmesine geliniz.
  • Arkadaşlarım arasında yer alan kişinin profiline dokunabilirsiniz.
  • Burada sizlerden onay istenecek. Bu onay penceresi altında da “engelle” seçeneğine tıklayın.
Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki işlem adımları eşliğinde artık karşı tarafı Snapchat içerisinde engelleyebilirsiniz. Bu engelleme işlemleri sonrasında isterseniz profili tekrardan açma şansınız da olacaktır.

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl yapılır?

Snapchat engel kaldırma 2023 yılında bazı kullanıcılar tarafından sürekli sorulmakta. Engellediğiniz kişilerin tekrardan engelini açmak ise çok kolay. “Snapchat engel kaldıramıyorum” tarzındaki sorular artık son buluyor. Çünkü sizler de dilerseniz Snapchat üzerinde arkadaşlarınızın engelini kolayca kaldırabilirsiniz. Bunun yolu ise şu şekildedir:

  • Snapchat uygulamasına hesabınız ile giriş yapmalısınız.
  • Karşınıza çıkan bölümde avatara dokunmalısınız.
  • Ayarlar kısmından “engellenenler” diye karşınıza çıkan bir yer olacak.
  • Buradaki liste içerisinde engelini kaldırmak istediğiniz kişinin yanında var olan “X” ifadesine tıklamalısınız.
Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?
Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Böylece engel kaldırma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Karşı tarafın engelini kaldırdığınızda ise listede artık ismi gözükmez. Bu durumda da artık sizinle diyalog kurma konusunda başarı sağlayabilir.

Snapchat Engel Kaldırınca Ne Olur?

Snapchat uygulaması engel kaldırma işlemi yaparsanız eğer o zaman karşı taraf sizinle artık iletişim kurabilir. Mesaj atabilir ve sizi arkadaşı olarak ekleyebilir. İletilerinizde sizinle etkileşim kurabilir.

Snapchat Engelleyince Mesaj Gider Mi?

Snapchat engelleyince karşı tarafa mesajlarınız gitmez. Mesajların gitmesi için engelinizin kaldırılması gerekir.

Snapchat Engelleme Nasıl Yapılır?

Snapchat engelleme yapmak için karşı tarafın profilini “engelleme” kişiyi seçmelisiniz. Sonrasında ise engelle ibaresine onay  vermelisiniz.

Snapchat Engelini Kaldırdığım Kişiyi Göremiyorum

Snapchat engelini kaldırdığınız kişiyi göremiyorsanız eğer o zaman kişinin Snapchat hesabı iptal edilmiş veya sizinle arkadaşlıktan çıkmış olma ihtimali vardır.

Snapchat Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Snapchat uygulamasından engellediğinizi anlamanın yolu çok kolay. Karşı tarafa mesaj atma teşebbüsünde bulunarak mesajları iletebilirseniz eğer o zaman engellenmediğinizi kolayca anlarsınız.

Snapchat Engellenenler Listesi

Snapchat engellenenler listesi profilinizin sağ üst tarafında yer alan “dişli çark” üzerinde “engellenenler” diye bir yer vardır. Burada kaç kişi ve kimleri engellediğinizi rahatça görebilirsiniz.

YouTube video

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu