Reklam
Teknoloji Haberleri

En İyi Scarlett Johansson Filmleri

Bugüne kadar birçok filmde canlandırdığı karakterlere hayat veren Scarlett Johansson oyunculuğu herkesi hayran bırakıyor. Oyunculuk kariyerine 1994 yapımı North filmi ile başladığı bilinen Scarlett Johansson, daha sonra çeşitli filmlerde de rol aldı.

Oyunculuk kariyerinde başarı merdivenlerini hızla tırmandığı Ghost World filmi ile birçok kişi tarafından tanınmayı başardı. Rol aldığı Lost in Translation filmi sayesinde Venedik Film Festivalinde en iyi oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 2023 yılına kadar çeşitli filmlerde oynayan Johansson BAFTA ödülünü de almaya hak kazanmıştır.

Rol aldığı filmlerle tanınan ve dünya çapında ünlü olan Scarlett Johansson filmlerini sizler için hazırladık ve derledik.

İşte Scarlett Johansson en iyi filmleri sizlerle birlikte…

scarlett johansson filmleri
Scarlett Johansson Filmleri

Scarlett Johansson En İyi Filmleri

 • Evlilik Hikâyesi (Marriage Story)
 • Jojo Rabbit
 • Under the Skin (Derinin Altında)
 • Match Point (Maç Sayısı)
 • We Bought A Zoo (Düşler Bahçesi)
 • Ghost World (Hayalet Dünya)
 • Yüce Sezar (Hail, Caesar!)
 • Barselona Barselona (Vicky Cristina Barcelona)
 • Lucy
 • Ada (The Island)
 • Düşler Bahçesi (We Bought A Zoo)
 • Prestij (The Prestige)
 • Bir konuşabilse (Lost In Translation)
 • Aşk (Her)
 • Black Widow
 • Iron Man 2

Yukarıda Johanson’ un oynadığı ve birbirinden farklı karakteri canlandırdığı 16 filmi yer almaktadır. Sizde listede yer alan filmler hakkındaki detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Evlilik Hikâyesi (Marriage Story)

YouTube video

2019 yılında Netflix’ te sunulan Marriage Story filmi hayranlarıyla buluşur buluşmaz dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Evlilik Hikâyesi filmi,  evli bir çiftin New York’tan Los Angeles’a kadar olan boşanma davasını esas alıyor.

Yönetmeni Noah Baumbach olan filmde, Charlie ve oyuncu olan eşi Nicole’u Adam Driver ve Scarlett Johansson gibi oyuncularda yer alıyor. Piyasada en çok tutulan Evlilik Hikâyesi filminin konusu ise çağımızda insanlara yapılan toplumsal baskı yüzünden boşanmanın oldukça zor olduğu anlatılıyor. Komedi, dram ve romantik türlerin karışık olduğu filmi sizde sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Jojo Rabbit

YouTube video

2019 yılında izleyicileriyle buluşan Jojo Rabbit filmi, piyasada en çok izlenen filmler arasına girmeyi başarmıştır. II. Dünya Savaşı yıllarında Almanya ülkesinde esas alınan filmin konusu, hayali arkadaşı ve aynı zamanda rol modeli Adolf Hitler olan Jojo Betzler’ hikâyesini anlatıyor.

 Filmin yönetmeni Taika Waititi’ dir. Filmde Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johanson gibi oyuncular da bulunuyor. Filmde Rosie’ nin annesi kızının evlerinde Yahudi bir kızı sakladıklarını öğrenir ve genç kız faşizm ve ırkçılıkla karşılaştığını çok sonradan fark eder. Komedi, savaş ve dram türündeki Jojo Rabbit filmini izlerken bayılacaksınız.

Under the Skin (Derinin Altında)

YouTube video

Yapımını Jonathan Glazer yönetmeninin üstlendiği Under the Skin filmi, Scarlett Johanson’ un oynadığı ve başarılı olduğu filmler arasındadır. Filmin konusu, uzaylı bir kadın olan Laura’nın bekâr ya da yalnız vaziyetteki erkekleri kendi ağına düşürüp yok etmesini anlatıyor.

Yalnız filmin en ilginç yönlerinden biri de Laura’ nın erkekleri ağına düşürmesindeki temel sebebin ne olduğundan bahsedilmiyor. Dram, korku ve bilim kurgu türündeki Under the Skin filmi ile sizde biraz korkabilir ve gerilebilirsiniz.

Match Point (Maç Sayısı)

YouTube video

2005 yılında yapımını Woody Allen yönetmeninin üstlendiği Match Point filmi izleyicileriyle buluşmayı başardı.  Filmin konusu, evlenmesine ramak kalan bir tenis eğitmeni olan Chris’in evliliğini zedeleyecek hareketler yapmasını anlatıyor.

Evlendikten sonra da Chris, Nora ile yasak bir ilişki sürmeye devam eder. Ancak Chris öyle bir noktaya gelir ki artık bir seçim yapması gerekir. Ya evliliğini ya da yasak ilişkisini seçmekten başka çaresi yoktur.

 Hayranlarını oldukça etkileyen Match Point filminde Jonathan Rhys Meyers, Scarlett Johansson, Emily Mortimer, Matthew Goode oyuncuları yer alıyor. Film Dram, romantik ve gerilim türündedir.

Ghost World (Hayalet Dünya)

YouTube video

2001 yılında Terry Zwigoff yönetmeni tarafından ortaya çıkarılan Ghost World filmi birçok eleştirmen sayesinde o yılın en iyi filmi olmaya hak kazanmıştır. Filmin konusu Enid ve Rebecca adında iki karakteri anlatıyor. Enid ve Rebecca üniversiteden mezun olmuş iki yakın arkadaştır.

Rebecca kendine iş bulup yeni bir eve çıkmaya karar verirken, Enid ise biraz daha karamsar bir yapıya sahip biri olduğu için bütün insanların serseri bir karakterde olduğunu düşünür.  Ancak Enid bu saplantılı düşüncelerinden Seymour ile tanışınca değiştirir. Dram ve komedi türündeki bu filmi izlediğinizde kendinizden bir parça bulacaksınız.

Yüce Sezar (Hail, Caesar!)

YouTube video

2016 yılında Joel & Ethan Coen yönetmeni aracılığıyla ortaya çıkarılan Hail, Caesar! Filmi piyasayı kırıp geçen ve birçok izleyicisini de memnun etmeyi başarmıştır. Filmin konusu, Eddie Mannix (Josh Brolin) adındaki bir adamın bilinen yapım şirketlerinden biri olan Capitol Pictures’da stüdyo editörü olarak çalışırken oyuncu kadrosuyla geçirdiği zorlu ve mücadeleci bir gününü esas alıyor.

Filmin içerisinde Josh Brolin da dâhil olmak üzere George Clooney, Alden Ehrenreich, Scarlett Johansson gibi oyuncular bulunuyor. Komedi ve dram türündeki bu filmde Scarlett Johanson ise hamile bir oyuncu olarak DeeAnna Moran karakterini canlandırıyor.

Barselona Barselona (Vicky Cristina Barcelona)

YouTube video

2008 yılında yapımını Woody Allen yönetmeninin üstlendiği ve Altın Küre ödülüne layık görülen Barselona Barselona filmi, izleyenlerini büyülemeyi başardı. Filmde Scarlett Johanson, arkadaşı Vicky ile İspanya’ya seyahat eden bir turisti canlandırmaktadır.

 juan Antonia (Javier Bardem) ile tanışmasının hemen ardından tehlikeye giren bir aşk üçgenine dönüşmeye başlıyor. Komedi, dram ve romantik bütün türleri içerisinde barındıran bu filmde, Javier Barden, Penélope Cruz, Scarlett Johansson, Rebecca Hall gibi oyuncular mevcut olarak bulunuyor.

Lucy

YouTube video

2014 yılında Luc Bresson yönetmeni tarafından çıkarılan Lucy filmi, aksiyon, bilim kurgu ve gerilim türündedir. Filmde Lucy karakterini, Scarlett Johanson canlandırıyor. Filmin konusu ise, hayatı yaşamayı seven ve deli dolu bir kız olan Lucy, arkadaşı Richard yüzünden azılı bir uyuşturucu çetelerinin eline düşmesini ele alır.

Lucy kuryelik yaparken vücuduna uyuşturucu enjekte edilmesiyle olayların başladığı bu filmi izlerken macera dolu anlar yaşayabilirsiniz. Filmde Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Choi Min-Sik, Amr Waked gibi oyuncular yer alıyor.

Ada (The Island)

YouTube video

2005 yılında Michael Bay yönetmeni aracılığıyla sinemalarda yer edinen The Island filmi, bilim kurgu, aksiyon ve gerilim türündedir. Lincoln Six Eco (Ewan McGregor) ve Jordan Two-Delta (Scarlett Johansson) filmde gerçek olmayan ütopik görünüşe sahip bir tesiste hayat sürer.

 “Ada” olarak bilinen gezegende bulunan sadece kirletilmemiş bir bölge bulunuyor. Tesisteki bütün kişilerde oraya fırlatılmayı amaçlıyor. Film böylelikle kendilerinin ayarladıkları bir kaçış planını anlatıyor. Film içerisinde Scarlett Johansson, Ewan McGregor, Sean Bean gibi oyuncularda bulunuyor.

Düşler Bahçesi (We Bought A Zoo)

YouTube video

2011 yılında aile ve dram türünde olan Cameron Crowe yönetmenliğini üstlendiği We Bought A Zoo filmi izleyicileriyle buluşur buluşmaz performans açısından ilk sıralara yükseldi. Filmde eşinden boşandıktan sonra iki çocuğuna bakmaya çalışan Benjamin Mee adında bir baba, doğayla iç içe olan bir eve taşınır.

Taşındıkları ev hayvanat bahçesi olduğundan Benjamin Mee içerisindeki eşyaları tamir eder ve aynı zamanda da Kelly Foster ile tanışmasın konu alan bir filmdir. Ayrıca filmde çok yakından tanıdığımız Scarlett Johanson dışında Matt Damon, Elle Fanning, Colin Ford gibi oyuncularda oynar.

Prestij (The Prestige)

YouTube video

2006 yılında fantastik ve gerilim türünde olan Christopher Nolan yönetmenliğini üstlendiği The Prestige filmi, daha çıkar çıkmaz büyük bir kitleye ulaştı. Filmin konusu, Viktorya Dönemindeki sahte sihirbazlarının birbirilerinin açıklarını kollaması ve kıyasıya mücadele ettikleri rekabeti esas alıyor.

 İki arkadaş olan bu sihirbazlar Londra’ da yaptıkları bir sihirbaz gösterisinde yaptıkları numara açığa çıkınca düşman oluyorlar ve birbirilerini yenmenin yollarını aramaya başlıyorlar.

Scarlett Johansson film içerisinde asisten görevini üstleniyor. Scarlett Johanson dışında Christian Bale, Hugh Jackman gibi oyuncularında film içerisinde yer aldığını görüyoruz.

Bir konuşabilse (Lost In Translation)

YouTube video

2003 yılında komedi ve dram türünde olan yönetmenliğini Sofia Coppola üstlendiği Lost In Translation filmi, hayranlarını memnun etmeyi başarıyor. Filmin konusu Bob Haris evli ve de çocuklu bir aktör olduğundan viski reklamında oynamak için Japonya’ ya gelmesini ve fotoğrafçı kocası yüzünden Charlotte adından bir kadının karşılaşmalarını esas alıyor.

 Bir otelin barında yollarının kesiştiği bu iki kişi Tokyo’yu gezmeye karar verdiklerinde aralarında bir yakınlaşma olmasını anlatıyor. Bu filmde Scarlett Jahanson yanı sıra Bill Murray, Giovanni Ribisi, Anna Faris gibi usta oyuncular da yer almaktadır.

Aşk (Her)

YouTube video

2013 yılında dram, romantik ve bilim kurgu türünde olan yönetmenliğini Spike Jonze üstlendiği Her filmi dünya çapında en çok izlenen filmler arasında girmeyi başardı. Filmin konusu Theodore Twombly adındaki yalnız bir adamın küçük bir işletim sistemi olan çocukla aralarında bulunan doğal bağ ve ilişkiyi esas alıyor.

Filmdeki küçük çocuğun seslendirmenliğini yaptığı Scarlett jahanson dışında film içerisinde Joaquin Phoenix, Amy Adams, Rooney Mara oyuncularda vardır.

Marvel Sinematik Evreni : Black Widow

YouTube video

2021 yılında yönetmenliğini Cate Shortland üstlendiği Black Widow filmi vizyona girer girmez izleyicileriyle buluştu. 

Filmin konusu ailesiyle işbirliği yapmak zorunda kalan Black Widow karakterinin hikâyesini esas alıyor. Aksiyon ve casusluk türündeki bu filmi izlerken gözlerinize inanamayacağınız şeylere tanıklık edecek ve kendinizi maceranın kollarına atacaksınız.

Iron Man 2

Filmde Tony Stark adındaki karakter mucittir ve İron Man olduğu herkes tarafından bilinir. Tony Stark halktan teknolojisini paylaşması için baskı görmesine rağmen sırrını sadece kendisi bilir ve yeni ittifaklar kurmayı amaçlar.

Bilim kurgu ve aksiyon türündeki bu film Scarlett Johanson’ un canlandırdığı en başarılı filmler arasında yer alır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz içerikte filmlerde canlandırdığı karakterle dünya çapında tanınan ve bilinen Scarlett Johanson filmlerine yer verdik. Sizde bu filmler arasından beğendiklerinizi seçebilir ve izlemeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca içeriğimize eklememizi istediğiniz başka Scarlett Johanson filmi varsa yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu