Reklam
Teknoloji Haberleri

PMAktif Nedir? Giriş Yapma, Detaylı Rehber! 2024

Pmaktif, sigara satışlarının gerçekleştirildiği Philip Morris şirketine ait bir portal içerisinde yer alan sistem olarak ifade edilebilir. Gerçekleştirilen sigara ve tütün satışları esnaf ve tacirleri kapsar.

Portalın içerisinde yer alan tütün ürünlerinin fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için üye olma şartı mevcut olarak aranıyor. Portala üye olmak ve giriş yapabilmek için vergi numarası, telefon numarası ve de müşteri kodu bulunması gerekiyor. Bu şartları sağladığınızda portala giriş sağlayabilir ve kolaylıkla tütün satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde tütün alışverişlerinin gerçekleştirildiği Pmaktif hakkında kullanıcıların bütün merak ettiği soruların cevabına yer verdik. Hadi gelin birlikte bakalım.

PMAktif Nedir?

Pmaktif, tacir ve esnaf satış noktalarının yaptıkları iş süreçlerini daha kolay ve pratik hale getirmesine olanak tanıyan bir portaldır. Çevrimiçi portal olarak bilinen Pmaktif tüccarların satışlarını etkili bir şekilde yapabilmesi için farklı çözüm önerileri sunar. Ayrıca tüccarların müşteri ilişkilerini yönetmeye yardımcı olur.

Pmaktif sayesinde tüccarlar iş yerlerinde envanterlerini verimli bir şekilde yönetme şansını bulabilir. Pmaktif çevrimiçi platformunun sunduğu özellikler ile tüccarlar müşteri ilişkilerini güçlendirebilir ve satışlarını takip ederek daha fazla arttırma fırsatını elde eder. 

Pmaktif portalına satış temsilcisi aracılığıyla vergi numarası, telefon numarası ve müşteri kodu gibi bilgileri ulaştırdıktan sonra kişi portala üye olabilir. Bu bilgiler iletildiğinde portala rahatlıkla giriş sağlanabilir. Tüccarlar portala bağlandıktan sonra gerçekleştirmek istediği işlemi kolaylıkla yapabilir. Satışları takip edebilir, portalde yer alan çeşitli görevleri yapabilir.  Mobil uygulama ile de giriş sağlanabilen Pmaktif portalı, tüccarların iş verimliliğini yoluna koyma ve iş yerlerinin daha fazla aktif olmasına yardımcı olan optimize özellikleri ve araçları bir arada sunar.

YouTube video

PMAktif Giriş Yap

Pmaktif portalına giriş yapabilmeniz için bazı istenen şartları sağlamanız gerekiyor. Portala girişinizi sağlayabilmek için üye olma şartı mevcuttur. Esnaf ya da tüccar olduğunuzu kanıtlamak için vergi numarasına ihtiyaç vardır.

Bu şartların yanında ekstra olarak üyelik kodu alınması gerekiyor. Satış temsilcisinden üyelik kodu alarak telefon numaranızı girerek giriş yapabilmeniz mümkündür. Artı olarak sigara satış ruhsatınızın bulunma şartı aranıyor. Bunlara ek olarak Philip Morris şirketinin bir bayisi olmanız gerekiyor.

Siteye Giriş Adresihttps://pmaktif.com
Bağlı Olduğu Şirket                                                        Philip Morris International  

PMAktif Sipariş Verme

Pmaktif portalında sipariş verebilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Portala üye olup giriş yaptıktan sonra Pmaktif tütün ürünlerini rahatlıkla görebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Pmaktif portalında sipariş vermek için aşağıdaki adımları takip edip uygulayabilirsiniz:

  • Portalda sipariş vermek için ilk uygulanması gereken adım üye girişini sağlamaktan geçiyor. Telefon numarası ve müşteri kodu ile portala gidip giriş yapmalısınız.
  • Portalda size uygun olduğunu düşündüğünüz bir ürünü seçerek sepete ekleyin.
  • Sipariş sepetinizdeki ürünlerin doğruluğundan emin olun ve siparişi bitir seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayın.
  • Siparişinizi onayladığınızda size onay mesajı gelecektir.
YouTube video

PMAktif Güvenilir Mi?

PMAktif portalının güvenirliliği noktasında kesin ve net bilgiler vermek doğru olmayacaktır. Portalın güvenilirliği kullanıcılardan kullanıcıya göre değişiklik ve farklılık gösterir. Kullanıcıların bazıları aldıkları ürün ve teslimatların hızlı aynı zamanda pratik geldiğini belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise PMAktif portalının güvenilir olmadığını ve teslimatların geciktiği yönünde görüşler sunuyor.

PMAktif portalının güvenirliğini test etmek istiyorsanız şikâyet sayfalarından dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

PMAktif Giremiyorum

PMAktif portalına ulaşmak zaman zaman mümkün olamayabiliyor. Portala ulaşamamanızın bazı teknik nedenleri olabilir. Pmaktif portalına girememenizin nedenleri aşağıdaki şekildedir:

  • PMAktif portalına giriş yapamıyorsanız muhtemelen üyelik kodu almamış olabilirsiniz. Satış temsilcisinden üyelik kodu alarak bu sorunu halledebilmeniz oldukça kolaydır. Üyelik kodunu aldıktan sonra portala ulaşabilirsiniz.
  • PMAktif portalında genel ve teknik bir sorun olabilir. Bu durumda sorunun kendiliğinden gitmesini beklemelisiniz. Ya da Pmaktif portalında bulunan müşteri hizmetleriyle irtibat kurup neden giremediğinizi öğrenebilirsiniz.

PMAktif İndir

Mobil uygulaması mevcut değildir. PMAktif portalına Google Play ve Apple Store’ da bulunmaz. Portal daha çok web sitesi şeklinde hizmet vermektedir. APK sürümünü yalnızca Android işletimli cihazlarda kullanabilmek uygundur. Ancak resmi olarak yayınlanmadığı için indirmek biraz zor olabilir. PMAktif portalını indirmek için aşağıdaki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz:

  • Pmaktif platformuna telefon numarası ve üyelik kodunuzla sitesine giderek giriş sağlayabilirsiniz.
  • APK sürümüne ulaşmak isterseniz de herhangi bir siteden indirmek mümkün. Siteden APK sürümünü bilgisayarınıza indirerek kurulumunu yapabilirsiniz.

Değerlendirme

PMAktif portalı, sadece Philip Morris grubunun bayisi olan kişilere hizmet sağlayan çevrimiçi platformdur. Tüccarların satışlarını daha pratik yapmasına yardımcı olur. Tüccarların müşteri ilişkilerini geliştirmeyi sağlayan ve bayilerin iş performans düzey seviyesini arttırmak için sunulmuştur.  Portalda sigara ruhsat satış belgelerinin mevcut olması halinde ve vergi numarası alındığı takdirde esnaf ya da tüccarlar giriş yapabilirler. Böylece portal esnaf ve tüccarlara satış yapmaları için bütün araç ve özellikleri sunarak işlerini büyütme olanağını tanır.  

Sizler için hazırladığımız Pmaktif içeriğimiz burada sona eriyor. Tütün satışlarının gerçekleştirildiği Pmaktif portalı hakkında kullanıcılar için gerekli olan bilgileri sunduk. Eğer siz de Pmaktif partalından ürün almak istiyorsanız içeriğimiz tam size göre! İçeriğimizi okuyarak Pmaktif portalı hakkındaki aklınızdaki bütün soruları giderebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Ana Sayfa‘ımızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu