Reklam
Teknoloji Haberleri

Papara Nedir? Ne İşe Yarar? Hesap Açma

İnternetin sıklıkla tercih edildiği bu dönemde birçok kullanıcı, dijital bankaların kullanımının artmasıyla birlikte dijital cüzdanlara daha fazla yönelmektedir. Kullanıcıların dikkatini çeken ve kullanım yönünden kolaylık sağlayan dijital cüzdanlar arasında Papara da vardır.

Papara sayesinde siz de dijital cüzdanınızı kullanarak 7-24 İnternet aracılığıyla alışveriş yapabilir ve yapacağınız para transferlerini daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bizde bu yazımızda sizler için papara dijital cüzdanı hakkında bütün merak edilen detaylara yer vereceğiz.

Papara Dijital Cüzdan Nedir?

Papara, İnternet aracılığıyla kullanıcılarına para transferi, alışveriş ve ödeme yapmalarına olanak tanıyan bir tür dijital cüzdandır. Papara 2016 yılında BDDK tarafından izin aldığı için elektronik para kuruluşu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Elektronik para kuruluşlarından biri olan Papara, 13 yaşından itibaren kullanıcılara hesap açma hakkı tanır.

 Siz de Papara dijital cüzdanınızı kullanarak dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ya da bankadan para çekebilme fırsatını elde edebilirsiniz. Ayrıca ATM üzerinden Papara dijital cüzdanına para yatırabilir ve gönül rahatlığıyla harcayabilirsiniz.

Papara Hesabı Nasıl Açılır?

Papara hesabı açmak ve dijital cüzdanı kullanmak istiyorsanız izleyeceğiniz adımlar çok basittir. Siz de aşağıdaki adımları izleyerek ve takip ederek kolay bir şekilde Papara hesabı açabilirsiniz.

Papara hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Web sitesine giderek ya da mobil uygulama aracılığı ile Papara hesabı oluşturabilirsiniz. Bunun için Papara Hesabı Aç butonuna tıklayın.
 •  Cep telefonu ya da e-posta adresiyle üye olabilirsiniz.
 • Üyelik bilgilerinizi doldurduktan sonra, kendinize bir şifre belirleyin.
 • Şifre ve e – posta ya da telefon numaranızla giriş yaparak Papara hesabınızı oluşturabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Papara hesabınıza giriş yaptığınızda doğrulama yapabilmek için cep telefonunuza ya da e- posta adresinize gönderilen kodu girmelisiniz.

İşte Papara hesabı açmak ve dijital cüzdanınızı kullanmak bu kadar basittir.

Papara Card

papara card

Papara Card, kullanıcıların alışveriş yapabileceği ve yüklediği parayı ya da hesabında olan parayı dilediği gibi harcama şansı ve olanağı sunan sanal bir karttır. Ayrıca banka kartı gibi ATM üzerinden para yatırabilir ve para çekmek için kullanabilirsiniz.

Papara kartı talebinde bulunduğunuzda ya da kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kullanımı tamamen ücretsizdir.

Papara Card Başvuru Nasıl Yapılır?

Papara hesabınızı açtıktan sonra ilk yapmanız gereken adım ise kart başvurusunda bulunmaktır. Kart başvurusu yapmak için uygulamanız gereken adımlar oldukça pratiktir. Kart başvurusunu uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

Papara Başvuru Linki:Tıkla!
Link Kontrol Tarihi:22.09.2023
Papara Card Başvuru Linki

Papara Cart başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Papara hesabınızı oluşturduktan sonra hesap üzerinden Papara Card seçeneğine tıklayın.
 • Ardından Yeni Kart butonuna dokunduğunuzda Papara kart talebiniz alınır ve oluşturulur.
 • Papara kart talebiniz alındıktan sonra, yaklaşık 10 gün içerisinde size teslim edilir.

Papara Hesabına Para Yükleme

Siz de bir Papara kullanıcısı olarak ATM üzerinden para yatırabilir ya da kendi banka hesabınız üzerinden basit bir işlemle Papara hesabınıza EFT yapabilirsiniz. Para yatırmak ve para çekmek tamamen ücretsiz yapılan bir işlemdir.

Siz de Papara hesabınıza nasıl para yatırıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu noktada aşağıdaki adımları uygulamanız halinde Papara hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Papara hesabınıza para yatırmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Papara hesabınıza giriş yaparak uygulama içerisinden Para Yatır seçeneğine tıklayın.
 • Hemen ardından Havale/ EFT ile yatır butonuna dokunun.
 • Siz de İban numarasına banka hesabınızdan belirlediğiniz tutarı, Papara hesabınıza Havale/EFT ile aktarım yapabilirsiniz.
 • Papara hesaplarınıza para aktarımlarında ya da para yatırırken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri de Papara numarasını açıklama kısmına yazmayı unutmamalısınız. Aksi takdirde para yanlış gönderilir ya da işlem onaylanmaz.

İşte siz de Papara hesabınıza banka hesabınızdan EFT yapmak için yukarıdaki adımları takip etmelisiniz.

 Bunun dışında da bütün ATM’ ler üzerinden siz de giderek Papara Cart ile para yükleyebilirsiniz. Yapılan bu işlemin banka kartına para aktarmaktan hiçbir farkı yoktur.

 Ayrıca 500 TL’ ye kadar olan para yatırma ücretlerinde işlem beş kez ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Yalnız satış noktalarından Papara kartınıza para yatırmak istiyorsanız sadece belirli yerlerden yapabilirsiniz.  

Papara hesabınıza para yatırma işlemini cep telefonu aracılığıyla yalnızca şu satış yerlerinden yükleyebilirsiniz:

 • Teknosa
 • PTT
 • CarrefourSA

Papara Hesabından Para Çekme

Papara hesabınızdan para çekmek istediğinizde kendi banka hesabınıza para aktarımı yapabilir ve parayı banka hesabınızdan çekebilirsiniz. Ya da ek bir tercih olarak siz de ATM’ye giderek Papara hesabınıza yüklediğiniz veya bulunan parayı çekebilirsiniz.

Papara hesabından yapacağınız para çekimleri tamamen ücretsizdir. Ancak ATM üzerinden aylık olarak 500 TL kadar para çekimini 5 kez ücretsiz yapabilirsiniz. Bu tutar 500 TL’ yi geçerse siz de Papara hesabınızdaki parayı çekebilmek için belirli bir ücret ödemek zorundasınız.

Papara Hesabı Döviz İşlemleri Gerçekleştirme

 Siz de 18 yaşından büyükseniz ya da sözleşmeli bir Papara hesabınız mevcutsa döviz alım ve satım işlemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bunun için mobil Papara uygulamasından döviz hesabı açmalısınız.

 Kullanabileceğiniz para birimleri Dolar, Sterlin ve Euro’ dur. Ayrıca döviz hesabı açtığınızda Papara üzerinden üç para birimini de tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra siz de döviz hesaplarında yapacağınız işlemler için ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Papara Hesabından Para İsteme Talebi Gönderme

Papara hesabınız üzerinden bir başkasına para isteme talebi göndermek için kişinin Papara hesabının bulunmasına ihtiyaç yoktur.

 Papara hesabı bulunmayan kişiye de Papara hesabınızdan para isteme talebinde bulunabilme şansına sahipsiniz. Karşı tarafa Papara hesabından para isteme talebi göndermek bir o kadar basit ve kısa süren bir işlemdir.

Papara hesabınızdan bir başka kişiye para isteme talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Para istediğiniz kişinin numarasını tuşlayın ve göndermesini istediğiniz para miktarını belirleyin.
 • Ardından para isteme talebi göndereceğiniz kişiye para miktarını girdikten sonra, altına not ekleyin.
 • Para isteme talebi gönderdiğiniz kişi, talebinizi ya da isteğinizi onaylarsa para Papara hesabınıza aktarılır.

Papara: Sıkça Sorulan Sorular

Papara dijital cüzdanını kullanarak siz de para yatırabilir, para çekebilir ya da para transferi yapabilirsiniz. Ancak Papara hesabının kullanımı hakkında bilgiler detaylı ve yeterli gelmediyse sıkça sorulan sorulara bakabilirsiniz.

Papara Hesap Açmak ve Kullanmak Ücretli Mi?

Papara hesabınızı açtığınızda ve kart başvurusu bulunmanız halinde kart size ulaştığında dahi hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz.

Ayrıca Papara hesabınız ve kartınız ile yapacağınız para transferi, para çekme ya da para yatırma işlemlerini ücretsiz bir şekilde halledebilirsiniz. Bu işlemler için ücret ödemeniz gerekmez.

Papara Kart Kullanımı İçin 18 Yaş Sınırı Var Mı?

Papara kartına sahip olmak ve kullanmak için 18 yaş sınırı zorunlu değildir. Siz de 13 yaşında ya da 13 yaşından büyük bir bireyseniz Papara hesabınızı açabilir ve kartınızı adresine yollandığında ulaşabilirsiniz.

Papara Kart Kaç Günde Ulaşır?

Papara kartın başvurusunu gerçekleştirip talepte bulundaysanız yaklaşık 10 iş günü içerisinde adresinize ulaşacaktır. Bu noktada beklemeli ve sabırlı olmalısınız.

Papara ile Her Saatte Para Gönderilebilir Mi?

Papara hesabınız ile zaman kısıtlaması olmadan para transferini karşı tarafa yapabilir ya da başka bir kişi size para yollayabilir. Para transferini 7/24 gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 Bunun için EFT ya da bankaya para transfer işlemini dilediğiniz bir zaman diliminde gerçekleştirebilirsiniz.

Papara ile Para Nasıl Gönderebilirim?

Papara hesabınızla bir başkasının banka hesabına ya da Papara hesabına para atabilmeniz ya da transfer edebilmeniz mümkündür.

Papara hesabınızdan bir başka kişiye para göndermek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Papara kullanıcısına para göndermek istiyorsanız Para Transferi seçeneğine tıklayın.
 • Hemen ardından Para Gönder butonuna dokunun ve kişinin telefon numarası ile Papara numarasını girin.

Yine aynı şekilde para göndermek istediğiniz kişi bir Papara kullanıcısı değilse siz de aynı işlemleri yaparak parayı gönderebilirsiniz. Para Transferi> Para Gönder seçeneklerini art arda takip ettikten sonra Papara No/ İban kısmına girerek kişinin banka hesabına ait olan İban numarasını girmelisiniz.

Papara Hesaplarında İban Var Mı?

Papara hesabınızda şu an bir İban numarası mevcut olarak bulunmuyor. Bu özelliği ilerleyen zamanlarda Papara kendisi sunabilir.

Hangi Bankaların Hesaplarına Para Transferi Yapabilirim?

Papara’nın anlaşmalı olduğu bir banka hesabınıza sahipseniz kendinize ya da başka bir kişiye para transferi yapabilirsiniz. Bunun için sadece göndermek istediğiniz kişinin İban numarasını bilmelisiniz.

Papara para transferini yapabileceğin bankalar aşağıdaki şekildedir:

 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA

Papara Üzerinden IBAN’ a Para Transferi Yapabilmek İçin Bir Koşul Var Mı?

Papara hesabınızdan bir başkasına para aktarabilmeniz için sözleşmeli bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir.

Ayrıca para transferi yapacağınız kişinin kullandığı banka da vadesiz olmalıdır. Aksi takdirde Papara hesabından para transferi yapamazsınız.

Papara: Genel Değerlendirme

Papara kartınız ile para çekebilir, para yatırabilir ve daha birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Siz de Papara hesabı açmak ve Papara kartını kullanmak istiyorsanız içeriğimizde yer alan adımları izleyerek ve uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra da siz de Papara hesabınıza para yükleyebileceğiniz yerleri de içeriğimizden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu