Reklam
Trend

Orjinal Adidas Nasıl Anlaşılır? (Kesin Bilgi)

Orjinal Adidas ürünlerini nasıl ayırt edebilirim? sorusu, tüketiciler arasında oldukça yaygın bir konudur. Adidas, dünya genelinde tanınan ve tercih edilen spor giyim markalarından biridir ve çeşitli kategorilerde, erkek, kadın ve çocuklar için ürünler sunmaktadır. Marka, ayakkabıdan çok daha fazlasını üretmekte olup, üç çizgili tasarımı ile ünlüdür ve ürünlerini yüksek kalite ve profesyonellikle müşterilerine sunar.

Adidas ürünlerinin orijinal olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Piyasada sahte Adidas ürünleri de bulunabildiğinden, tüketiciler bu konuda dikkatli olmalıdır. Orijinal Adidas ürünlerini ayırt edebilmek için logo ve amblem kontrolü, kullanılan kumaşın kalitesi ve dikişlerin düzeni gibi detaylara dikkat edilmesi önerilmektedir.

Adidas, orijinal ürünlerinin arkasında durmakta ve müşterilerine bu konuda güvence vermektedir. Bu yazımızda, Adidas ürünlerinin orijinal olup olmadığını nasıl anlayabileceğiniz konusunda bilgiler sunuyoruz. Adidas ürünlerinizin sahte olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, bu rehberimizi inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Orjinal Adidas Ayakkabıyı Test Etme

Adidas ayakkabılarının sahte olup olmadığını anlamak için birkaç farklı temel yol bulunuyor. Ayakkabıların orijinalliğini test etmek için herkes tarafından bilinen ilk yöntemi ürünün etiketinde bulunan numarayla web sitede yer alan ütün numarasının aynı olması gerekiyor. Bu yöntemle Adidas ayakkabıların sahte olup olmadığını anlamak mümkün oluyor.

Ayrıca Adidas ayakkabılarının sahte olup olmadığını anlamak için dikiş kontrolünün yapılması ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor. Bunlara ek olarak da kaliteli kumaş yapısından üretilmiş olan Adidas ayakkabılarının tabanları daha yumuşaktır. Kolay kolay eskiyen bir yapısı bulunmaz.

Orjinal Adidas Ayakkabıda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Seri Numarası
  • Malzeme Kalitesi
  • Dikişler
  • Logo Ve Etiket Kontrolü
orjinal adidas nasil anlasilir

Seri Numarası

Adidas spor ayakkabılarının orjinalliğini test etmede ilk kullanılan yöntemlerden biri de seri numarasını kontrol etmekten geçiyor. Her orjinal ayakkabı farklı seri numarasına sahiptir. Aldığınız orjinal Adidas ayakkabılarında sağ ve sol teklerde seri numaraları birbirinden farklı olmalıdır. Seri numaralarını kontrol etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde aldığınız Adidas ayakkabılarının çiftinin de aynı seri numarasına sahip olması sahte olduğunun göstergesi olarak sizlere sunulabilir.

Malzeme Kalitesi

Dünya çapında bilinen ve tanınan Adidas Markasının ayakkabıları kullanıcılarına orjinal ve kaliteli olarak sunuluyor. Ancak piyasada bazı taklitçiler sahtelerini üretip sürebilmesi mümkün oluyor. Bu noktada Adidas ayakkabılarının sahte olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da kullanılan malzemelerinin kalitesidir.

İç tabanı ve dış tabanı için kullanılan malzemelerin kaliteli olması dikkat edilmesi gereken önemli hususlar arasında yerini alıyor. Aldığınız orjinal Adidas ayakkabının tabanı daha yumuşak olmalı ve giydiğinizde rahat bir konfor alanı sunmalı.  Ayrıca orjinal olan Adidas ayakkabıları esnek ve daha kullanışlı oluyor. Ayakkabılarda kolay kolay eskime ya da yıpranma görülmüyor.

Dikişler

Adidas ayakkabılarında orjinalliği test etmede kaliteli malzemeler kadar dikişler de önemli rol oynuyor. Orjinal Adidas Ayakkabılarında kenarlarındaki dikişler daha sık bir şekilde ve düzgün bir biçimde dikiliyor. Ancak durum sahte ayakkabılarda aynı değil. Giydiğiniz Adidas ayakkabılarında dikişler düzgün değil de orantısız bir şekilde dikilmişse bilin ki sahte bir ayakkabıyla karşı karşıyasınız.

 Ayrıca ayakkabılardaki dikiş sıklığı da orjinal olup olmadığı noktasında bizlere ipucu veriyor. Alacağınız Adidas ayakkabılarını bu yöntemle alarak piyasadaki sahte satıcıların ürünlerini almaktan kurtulabilirsiniz. Orjinal Adidas ayakkabılarını giydiğinizde dikişlerin gayet kaliteli olduğunu ve uzun ömürlü giyebileceğinizi rahatlıkla fark edebileceksiniz.

Logo Ve Etiket Kontrolü

Adidas ayakkabılarının orjinalliğini test etmenin basit yöntemlerinden biri olarak da logo ve etiket kontrolünü yapmaktan geçiyor. Adidas ayakkabıları alındığında genellikle gerçek olup olmadığı noktasında birtakım şüpheler yaşanıyor. Bunun önüne geçmek için de logolara bakılıyor. Böylelikle aldığınız Adidas ayakkabılarınızda kolay bir şekilde logo ve etiket tespiti yapabilirsiniz.

Sahte Adidas ayakkabılarında markanın kendi logosu bulunmaz. Daha çok Adidas logosunun yapıştırma hallerini ayakkabılarda görmek mümkündür. Taklitçiler tarafından bu şekilde ayakkabılara yapıştırılan logolar, uzun ömürlü olmuyor. Kullanıcılarda konfor alanı yaratmıyor ve çok çabuk eskiyen bir yapısı bulunuyor. Siz de aldığınız ayakkabıların logosunun yapıştırma olup olmadığına bakarak orjinalliğini test edebilirsiniz.

Adidas Kıyafetlerinin Orjinalliğini Test Etme

Adidas spor ayakkabılarından sonra en çok satın alınan Adidas ürünleri arasında Adidas kıyafetleri yer alıyor. Ayakkabılarda her ne kadar orjinalliğini test etmek daha kolay ve basit olsa da, kıyafetlerde aynı durum geçerli değildir. Bu noktada aldığınız Adidas kıyafetlerinin orjinalliğini test edebilmek için logo ve etiket kısmına dikkat etmeniz gerekiyor.

Ayrıca alınan Adidas kıyafetlerindeki etiket bilgilerinin eksiksiz ve düzgün bir biçimde doldurulmuş olması gerekiyor.  Etiketler üzerinde bulunan yazıların net ve anlaşılır olması gerekiyor. Aldığınız Adidas kıyafetlerinde etiketlerde bu gibi hatalarla karşı karşıya kalıyorsanız elinizde bulunan ürünün sahte olma ihtimali oldukça yüksektir. Bunlara ek olarak etikette yer alan logonun ambleminin büyük olması gerekiyor.

Satıcıların satmış olduğu Adidas kıyafetlerinin sahte olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da elinizle ürünlerin dokusuna ve kumaş yapısına bakarak rahatlıkla ve kolaylıkla anlayabilirsiniz.  Kumaşın yumuşaklığı ve esnekliği size ürünün orjinal olduğunun garantisini verecektir.

Adidas kıyafetlerinin orjinalliğini test etmek için aşağıdaki iki temel yöntem esas alınır:

  • Kumaşın ve malzeme kalitesi Adidas kıyafetlerinin orjnalliğini test etmedeki en büyük etken olarak karşımıza çıkıyor.
  • Logo ve etiket kontrolü Adidas kıyafetlerinin sahte olup olmadığını anlamak için ilk kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

Kumaş Ve Malzeme Kalitesi

Kendinize Adidas kıyafetleri aldığınızda orjinal olup olmadığını anlamakta sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Aldığınız Adidas kıyafetlerinin orjinalliğini test etmek için uygulamanız gereken ilk yöntemler arasında kumaşın yapısal özellikleri ve kalitesi oluyor. Piyasaya sunulan binlerce sahte ürünün arasından aldığınız kıyafetin orjinal olduğunu kumaşın birbirini tutan ipliklerine ve dikiş izlerinin kalitesine bakarak anlamak mümkün oluyor.

Ayrıca Adidas kıyafetleri konfor açısından da büyük bir önem taşıyor. Alınan Adidas kıyafetlerinin orjinalliği dayanıklılığına ve sağlamlığına bakarak da anlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak kıyafetlerin su geçirmez olması ve sert bir kumaş yapısı yerine daha yumuşak bir kumaşa sahip olmasından kolaylıkla orjinalliğini test edebilirsiniz.

Adidas kıyafetlerinin iç ve dış yapısında hata ya da herhangi bir deforme bulunmaz. Siz de aldığınız kıyafetlerde dikiş ve malzeme kalitesine bakmalısınız. Böylelikle bu yöntemlerle sahte kıyafetleri almaktan kurtulabilirsiniz.

Kıyafette Logo Ve Etiket Kontrolü

Adidas kıyafetlerinin orjinalliğini test etmede dikkat edilmesi gereken hususlar arasında logo ve etiket kontrolü yer alıyor. İlk öncelik kumaşın dokusu ve kullanılan malzemelerin kalitesi ön planda oluyor. İkinci olaraksa kıyafetlerin içinde yer alan logo ve etiketlere bakılması orjinalliğini test etme açısından büyük önem arz ediyor.

Adidas kıyafetlerinde yer alan logoların anlaşılır olması gerekiyor. Orjinal olan Adidas logosu yıpranmış ya da bulanık değildir. Adidas kıyafetlerinde bulunan etiketler genellikle kıyafetin içinde yer alıyor. Kıyafetin sahte olup olmadığını sadece etiket kontrolüyle bile anlamak mümkün hale geliyor. Kıyafetlerdeki logolar ve etiketlerde kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklı olması orjinalliğini test etmede yardımcı olurken kullanıcıların da kıyafetleri almada cezbediyor olabilir.

Adidas Aksesuarlarının Orjinalliğini Test Etme

Adidas kıyafetleri kadar tercih edilen Adidas aksesuar ürünlerini kullanıcılar satın alırken ve tercih ederken son zamanlarda tereddütte kalıyor. Bunun altında yatan en büyük temel faktör piyasaya bir takım sahte Adidas aksesuar ürünlerini pazarlamalarından kaynaklanıyor.

Adidas kıyafetlerinin orjinalliğini test etmek her ne kadar kolay olsa da, Adidas aksesuarlarında pek mümkün olamayabiliyor. Bu noktada Adidas Markasını kullanan birçok kullanıcı Adidas aksesuar ürünlerini satın aldıklarında ya da satın alırken orjinalliğini test etmede birçok yöntem ve teknik kullanıyorlar. Adidas aksesuar ürünleri arasında en bilinenleri saat ve çanta olarak karşımıza çıkıyor.

Adidas aksesuar ürünlerini orjinal olup olmadığını daha rahat ve kolay bir şekilde anlamak için etiket ve logosuna bakabilirsiniz. Logonun doğru yere basılmış olması gerekiyor.  Adidas aksesuar ürünleri arasında yer alan saatlerin orjinalliğini test etmek için kullanılan yüksek derecedeki kaliteli malzemeye ve saatin camının dayanıklılığına bakmak yeterli oluyor. Belki ekstra olarak bakabileceğimiz su geçirmez özelliği olabilir.

Adidas aksesuar ürünleri arasında yer alan çantaların da orjinalliğini çantanın köşesinde yer alan logo ya da etikete bakarak anlamak mümkün. Ancak saat ve çantaların sahte olup olmadığını anlamak dikkatli bakılmadıkça biraz zor oluyor. Çantanın orjinal olabilmesi için kaliteli malzemeden ve dayanıklı işçilik kullanılmış olması gerekiyor. Özellikle de çantaların dikiş kısımları yamuk olmamalı ve düz bir şekilde dikilmesi şarttır.

Adidas Orjinallik Garantisi ve Güvenilirliği

Adidas Markasının kullanıcılarına verdiği orjinallik garantisi sayesinde rahatlıkla alışveriş yapabiliyorlar. Bu noktada birçok Adidas kullanıcısı hiçbir sıkıntı yaşamadan ve pratik bir şekilde farklı kategorilerden ürün satın alabiliyor.

Ürünlerde meydana gelebilecek sıkıntı ya da sahte olma durumunda iade ya da değişim hakkını marka kendisi kullanıcılarına sunuyor. Yine aynı şekilde ürünün hatalı çıkması da geçerlidir. Birçok ürün belirli bir zaman dilimine kadar garanti ömrü mevcut olduğundan kullanıcılar dilediği gibi ürünü değiştirme hakkına sahip oluyor.

Ayrıca ürünlerin kaliteli ve sağlam olması da kullanıcıları memnun eden faktörler arasında yer alıyor. Adidas Markasından bir ürün satın alan kişinin ürünü uzun ömürlü kullanılacağının garantisinin güvenilirliği veriliyor.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama

Aldığınız Adidas ürünlerinin orjinal olup olmadığı noktasında sıkıntı yaşama ihtimaliyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Her ne kadar Adidas Markası ürünleri noktasında orjinallik garantisi verse de, piyasaya sunulan ürünlerin sahte olabilme riski ile karşılaşabilme ihtimaliniz oldukça yüksek oluyor. Bu noktada birçok yöntem denemenize rağmen orjinalliğini test etmede kararsızsanız Adidas orjinal ürün sorgulama sayesinde öğrenebilmeniz mümkün oluyor.

0850 502 61 41 numaralı telefonu arayarak ürünün içerisinde yer alan seri numarasını söyleyerek orjinalliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ana Sayfamızı Keşfetmek için mobildiyari.com linkine tıklayın!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu