Reklam
Teknoloji Haberleri

En İyi Nintendo Switch Oyunları (Top 20)

Nintendo Switch neredeyse 6 yaşında olmasına rağmen günümüzde bile hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Biraz daha parayı gözden çıkararak yeni çıkan OLED modelini alabilirsiniz. Ancak eğlence için fazla para harcamak istemiyorsanız Nintendo Switch Lite modelini öneririz, tabii TV’nize bağlayamazsınız, ancak tüm Nintendo Switch oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Konsolun diğer çekiciliği ise harika oyunlarıdır. The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi oyunlar uzun yıllar konuşulacak aksiyon RPG’lerdir. Super Mario Odyssey ise şimdiye kadar yapılmış en iyi Mario oyunlarından biridir. En iyi Nintendo Switch oyunları aşağıda sıralanmıştır.

 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 • Animal Crossing: New Horizons
 • Game Builder Garage
 • Bloodstained: Ritual of the Night
 • Diablo 3: Eternal Collection
 • Dark Souls: Remastered
 • Super Mario Odyssey
 • Mario Kart 8 Deluxe
 • Mario Party Superstars
 • Luigi’s Mansion 3
 • Bayonetta 2
 • Bravely Default II
 • Donkey Kong Country: Tropical Freeze
 • Pokémon Sword and Shield
 • Celeste
 • Metroid Dread
 • Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition
 • Rebel Galaxy Outlaw
 • Splatoon 2
 • Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer
 • Stardew Valley
 • Sonic Mania Plus

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

the legend of zelda breath of the wild 640x353 1

Nintendo Switch Oyunları içeriğimizin ilk misafiri; Hyrule krallığı yine tehlikede ve Link’in Hyrule’u kurtarması gerek. Neredeyse tüm Legend of Zelda oyunlarının ana konusu bu zaten, ve The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘da da durum böyle. Zelda’nın klasik zindan keşif yapısının yerini, yok edilebilir silahlar, canavarlar, bulmacalar ve görevlerle dolu devasa açık dünya almaktadır. Breath of the Wild‘ın kapsamı, Zelda serisinde daha önce görülmemiş bir şeydir ve Nintendo, macera dolu dünyayı tutarlı bir şekilde sergilemektedir.

Animal Crossing: New Horizons

animal crossing new horizons 640x318 1

Hiçbir oyun, 2023’ü Animal Crossing: New Horizons‘dan daha fazla tanımlayamaz. Nintendo’nun sevimli yaşam simülatörünün her zaman hayran kitlesi olmuştur.

Game Builder Garage

game builder garage 640x356 1

Super Mario Maker‘ın oyun geliştirme hakkında bilgi edinmenin harika bir yolu olduğunu düşünüyorsanız, Game Builder Garage‘ı da denemenizi öneririz. Bu inanılmaz derecede güçlü 3D oyun oluşturma aracı, platform oyunlarından yarış oyunlarına ve bulmaca oyunlarına kadar her şeyi yapmanızı sağlar. Kapsamlı, kolay dersleri ile sağlam kodlama dili olan Nodon‘u öğrenebilirsiniz.

Bloodstained: Ritual of the Night

bloodstained ritual of the night 640x319 1

Bloodstained: Ritual of the Night‘ın şeytani bir kale ve bir kahramanın hikayesi kulağa inanılmaz derecede tanıdık gelmesi normaldir. Oyun, birçok saygın Castlevania oyununun arkasındaki büyük beyin olan Koji Igarashi’nin liderliği sayesinde geliştirilmiştir.

Diablo 3: Eternal Collection

diablo 3 eternal collection 640x358 1

Diablo 3’ü geliştiren ekip bu oyunu geliştirirken ciddi sorunlarla karşılaşmıştır. 2012 yılının Mayıs ayında, oyunun PC versiyonunda online sunucu çökmeleri ve oyunun popüler bağımlılık yapıcı yağma döngüsü ile ilgili eleştirilerden sonra, oyun yeni nesil konsollar için iyice elden geçirilmiştir.

Dark Souls: Remastered

dark souls remastered 640x316 1

Eğlenceli macera oyunlarının babası Dark Souls hakkında söylenecek ne olabilir ki?!

Super Mario Odyssey

super mario odyssey 640x389 1

Super Mario Odyssey‘de, kahraman tesisatçı abimiz, efsane Super Mario 64‘ten bu yana ilk kez açık dünya oyun yapısına geri dönüyor.

Mario Kart 8 Deluxe

mario kart 8 deluxe 640x356 1

Mario Kart 8, Nintendo Wii U için piyasaya sürüldüğünde en iyi Mario Kart oyunu unvanını almayı başarmıştı. Nintendo, yeni konsolu Switch için yeni Mario Kart geliştirmek yerine, mevcut Mario Kart 8‘i Nintendo Switch kullanıcılarına sunmaya karar vermişti. Mario Kart 8 Deluxe, serinin şimdiye kadarki en sağlam oyunudur.

Mario Party Superstars

mario party superstars 640x359 1

Mario Party Superstars, Switch’teki uzun süredir devam eden masa oyunu serisinin en iyisidir. Hareket kontrollerinin kaldırılması, oyunun Nintendo Switch Lite dahil tüm Switch konsollarında oynanabileceği anlamına geliyor.

Luigi’s Mansion 3

luigis mansion 3 640x318 1

Ghostbusters ve Resident Evil’in tuhaf bir şekilde özel bir parodisi olarak başlayan Luigi’s Mansion serisi, en iyi Mario maceralarından biri haline gelmiştir. Luigi’nin cinli otel’deki ürkütücü macerası, Nintendo Switch’teki tartışmasız en çarpıcı oyundur.

Bayonetta 2

bayonetta 2 640x316 1

Bayonetta 2, yanlış sistem için piyasaya sürülen bir başka harika oyundur. İlk çıkışından yıllar sonra bile Bayonetta 2 hala piyasadaki en iyi aksiyon oyunlarının arasında bulunmaktadır, ve artık Wii U’dan Switch’e taşındığı için hak ettiği ilgiye ve bağlılığa kavuşmuştur. Sıkı kontrollere, sağlam görevlere ve bol stile sahip bu şaheser oldukça eğlenceli aksiyon oyunlarından biridir.

Bravely Default II

bravely default 2 640x318 1

Modern Final Fantasy oyunlarını seviyorsanız Bravely Default II‘yi de denemelisiniz.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze

donkey kong country tropical freeze 640x316 1

Switch, oyun portları için ideal bir makinedir. Wii U, Wii kadar popüler değildi, ancak yine de o zamanlar yeterince takdir edilmeyen birkaç mükemmel oyuna sahipti. Donkey Kong Country: Tropical Freeze de onlardan biridir.

Pokémon Sword and Shield

pokemon sword and shield 640x317 1

Pokémon Sword and Shield, Switch’teki ilk Pokémon oyunlarından biridir. Cazibe ve eğlence dolu Sword and Shield, Wild Area gibi bazı harika yeni özelliklerin yanı sıra çok ihtiyaç duyulan optimizasyonlara sahiptir.

Celeste

celeste nintendo switch 640x353 1

Towerfall’ın geliştiricilerinden Celeste, gizemli Celeste Dağı’nın zirvesine tırmanarak zihinsel sağlık sorunlarıyla yüzleşmeye karar veren genç kız olan Madeline’nin hikayesi ile ilgilidir. Madeline, süreç boyunca sadece dağ hakkında değil, kendisi hakkında da daha fazla şey öğrenir.

Metroid Dread

metroid dread 640x372 1

Bu oyunda ele geçirilecek güçler ve ortadan kaldırılacak düşmanlarla dolu, tehlikeli yeni bir gezegeni keşfediyorsunuz. Ödün vermeyen boss dövüşlerinin, korkunç kovalamacaların yer aldığı Metroid Dread ile eğlenceli vakitler geçirmek mümkün.

Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition

divinity original sin 2 640x314 1

Skyrim’den Divinity: Original Sin 2‘ye kadar neredeyse tüm destansı oyunları bu ufak konsol olan Nintendo Switch’te hiçbir problem yaşamadan oynayabilirsiniz. Sadece 10 yıl önce böyle bir şeyi ancak bilim kurgu filmlerinde görebilirdiniz, çünkü donanımlar henüz pek gelişmemişti. Elbette teknoloji gene de üstel hızla gelişmeye devam ediyordu.

Rebel Galaxy Outlaw

rebel galaxy outlaw 640x356 1

Rebel Galaxy Outlaw, herhangi bir Star Fox hayranını heyecanlandıracak kadar aksiyon dolu, görsel olarak göz kamaştırıcı uzay gemisi it dalaşlarına sahip. Geminizi geliştirmek biraz zahmetli ama keyif vericidir. Sıkıldığınızda isterseniz korsanları vurabilirsiniz.

Splatoon 2

splatoon 2 640x317 1

Wii U’daki Splatoon, ekip tabanlı nişancı türüne yeni bir soluk getirerek oyuncuları şaşırtmıştı, çünkü aile dostu, renkli ve en önemlisi eğlenceliydi. Nintendo, Splatoon’u yeni haritalar ve modlarla güncellemeye devam etmişti. Nintendo Switch için geliştirilen Splatoon 2, gelişmiş grafiklerin yanı sıra birtakım yeni silah ve mod’a da sahiptir.

Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer

cadence of hyrule crypt of the necrodancer 640x357 1

2018’de Nintendo Switch için de piyasaya sürülen Crypt of the NecroDancer epey beğeni toplamıştır.

Stardew Valley

stardew valley nintendo switch 640x358 1

Stardew Valley, her Switch konsolunda olmazsa olmaz şaheserlerden biridir.

Sonic Mania Plus

sonic mania plus 640x357 1

Sonic Mania Plus, Sega’nın karizmatik mavi kirpisini sevenler için şiddetle önerilen oyunlardan biridir. 2017’de piyasaya sürülen Sonic Mania’nın 12 seviyesi bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Nintendo Switch’te kaç tane oyun oynayabilirim?

Yaklaşık 4.000’den fazla oyun seçeneği bulunuyor, bu yüzden geniş bir oyun seçeneği sunuyor.

Nintendo Switch oyunlarına nasıl erişebilirim?

Fiziksel oyun kartuşları satın alarak veya Nintendo eShop üzerinden dijital olarak indirerek oyunlara erişebilirsiniz.

Nintendo Switch Lite ile Nintendo Switch arasındaki oyun farkı nedir?

Nintendo Switch Lite, taşınabilir bir sürüm olduğu için bazı oyunlarla uyumluluk konusunda kısıtlamalar getirebilir. Örneğin, bazı oyunlar TV modunda oynanmayı desteklerken, Nintendo Switch Lite sadece elde taşınabilir modda oynanabilecek şekilde tasarlandığından bu oyunlarla uyumlu olmayabilir.

Nintendo Switch oyunlarının fiyatları ne kadar?

Nintendo Switch oyunlarının fiyatları oyunun türüne, yayıncısına ve indirimlere bağlı olarak değişir. Yeni çıkan oyunlar genellikle daha yüksek fiyatlara sahip olabilirken, eski veya indirimli oyunlar daha uygun fiyatlarla sunulabilir.

Nintendo Switch oyunlarına ek içerik (DLC) nasıl eklenir?

Oyunun eShop sayfasından satın alınarak eklenir. Oyunun ana sayfasında veya eShop’ta “DLC” olarak işaretlenmiş bölümleri kontrol ederek ek içeriği satın alabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş En İyi Platform Oyunları içeriğimize Göz At!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu