Reklam
Teknoloji Haberleri

Minecraft Sistem Gereksinimleri? – Son Sürüm Kaç GB

Minecraft eğlence ve macera dolu anları oyuncularına yaşatıyor. Bu macera dolu dünyada yer almak için bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Minecraft sistem gereksinimleri olmadan oyun indirilse dahi çalıştırılması mümkün olmaz. Sistem gereksinimlerinin minimum düzeyde olması şarttır. Bu şekilde oyun açılır ama yüksek performans alınması mümkün olmaz.

Oyun gördüğü ilgi ile birlikte sürekli yenilenmeye devam ediliyor. Bundan kaynaklı olarak da gerekli olan sistem gereksinimleri de artmaya devam ediyor. Bundan dolayı da bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini maksimum düzeyde karşılıyor olması yararlı olacaktır.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft Sistem Gereksinimleri
Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazınız olması halinde oyunda seviyeleri daha hızlı geçebilir ve yüksek performans gösterebilirsiniz.  Oyunda farklı versiyonlar bulunur. Bundan dolayı da her versiyonun ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimlerinin farklı olduğu da unutulmamalıdır. Siz de oynayacağınız versiyona bağlı olarak uygun sistem gereksinimleri olan bir cihaz kullanabilirsiniz. Minecraft sistem gereksinimleri minimum düzeyde şu şekildedir:

  • İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri
  • İşlemci: İntel Core i3 3210 / AMD A8 7600 APU
  • Bellek: 4 GB ram
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 400 / AMD Radeon HD 7000

Önerilen sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10 ve üzeri
  • İşlemci: İntel Core i7-6500U / AMD A8-6600K
  • Bellek: 8 GB ram
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 940 / AMD Radeon HD 8570D
  • Depolama: 4 GB

Mc Kaç Gb?

Mc kaç gb oyunu indirecek olan oyuncuların merak ettikleri konular arasında yer alır. Oyunun sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazda kaplayacağı alan aslında çok fazla değildir. Sadece 180 MG alan kapladığı görülür. Bunun yanında oyunun daha yüksek performansla oynanmak istenmesi karşısında kaplayacağı alan daha fazla olur. Yüksek çözünürlükte oynamak istediğinize ve hangi sürümünü oynayacağınıza bağlı olarak gerekli GB alanı değişir.

Minecraft Java Education 350 MG alana ihtiyaç duyar ama Bedrock Education ise daha az yer kaplar. Oyunun hangi sürümünü oynayacağınıza ve hangi cihazda oynayacağınıza bağlı olarak gerekli depolama alanı değişir.

Bedrock Edition Kaç TL?

Son derece popüler ve yaratıcı bir oyun olan Minecraft ücretlidir. Oynamak için resmi sitesinden oyunu ücret ödeyerek almanız gerekir. Oyunu bilgisayardan, tabletten olduğu gibi aynı zamanda Xbox One ve Nintendo Switch gibi platformlardan da oynamak mümkündür. Elbette oyunun her platformda farklı fiyattan satıldığını söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında Bedrock Edition kaç TL sorusuna net bir cevap verilebilmesini yaşanan ekonomik dalgalanmalar da önler.

Minecraft Education Edition Kaç Gb?

Minecraft Education kaç gb sorusu kullanacağınız cihaza bağlı olarak değişir. Genel olarak oyun bilgisayarınızda 380 MB yer kaplar. Ama daha önce belirttiğimiz gibi kullanılan cihazın sürümü, sahip olduğu özellikler karşısında kaplayacağı alanda değişiklik olur. Oyunu cihazınıza indirmeden önce boş alanı kontrol etmeli ve gereksiz dosyaları ve uygulamaları silmelisiniz.

Minecraft PC Ne Kadar Yer Kaplar?

Genel olarak Minecraft PC ne kadar yer kaplar sorusuna 180 MG olarak cevap verilebilir. Bunun yanında oyunu indirirken ve daha sonra oyunda ilerledikçe yeni sürümlerini indirirken de ihtiyaç duyulan yer artacaktır. Cihazda yeterince yer olmadığında indirme sırasında sorun yaşarsınız.

Minecraft Nedir?

Minecraft tek başına ya da arkadaşlarla oynanabilen ilgi çekici bir oyundur. Mojang Studios tarafından piyasaya sürülen bu oyun son derece popüler olan oyunlar arasında yer alır. Bloklarla yeni bir dünya oluşturabileceğiniz, yaratıklarla mücadele edeceğiniz bir oyundur. Oluşturulan fantastik dünya oyuncuların yaratıcılığının gelişmesini sağlar.

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu