Reklam
Teknoloji Haberleri

Martı Scooter Fiyatları Güncel Fiyatlar

Martı Scooter fiyatları ne kadar? 1 saat martı kiralama ücreti, martı scooter kiralama fiyat 2023, martı scooter bayilik nasıl alınır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi özellikle insanlar için son derece önemli gelişmelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bunlardan bir tanesi de ulaşım olarak ön plana çıkıyor.

Martı, teknolojinin gelişmesi ile insanların hayatına giren bir uygulamadır. Martı kiralayan pek çok insan vardır. Scooter olarak piyasaya çıkmış ve bir uygulama vasıtası ile hem kiralama hem de ödeme gibi işlemler yapılabilmektedir. Üstelik indireceğiniz martı uygulaması sayesinde bulunduğunuz bölgedeki martıları da görme şansına sahip olursunuz. Böylece en yakın martıya giderek onunla gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Martı Scooter Fiyatları (1 Saat Martı Kiralama Ücreti)
Martı Scooter Fiyatları (1 Saat Martı Kiralama Ücreti)

Martı Scooter Fiyatları Ne Kadar?

1 saat martı kiralama ücreti, şehirden şehre değişmez. Dolayısı ile her yerde aynıdır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere pek çok yerde martı hizmeti verilmektedir. Buna göre Martı Scooter kiralama fiyat 2023 olarak karşımıza şu ücretler çıkmaktadır:

Martı Kiralama SüresiMartı Kiralama Ücreti
1 dakika martı kiralama fiyatı3,78 TL
5 dakika martı kiralama fiyatı10,94 TL
15 dakika martı kiralama fiyatı28,84 TL
30 dakika martı kiralama fiyatı55,69 TL
60 dakika martı kiralama fiyatı109,39 TL

Bu ücret politikası ile yönetilen Martılar için bir de başlangıç fiyatları bulunmaktadır. Hiçbir şey yapmasanız dahi tıpkı taksi gibi 1,99 TL açılış ücreti alınmaktadır. Ancak her bir kiralama için geçen sürede 1,79 TL olarak belirtilmiştir. Bu durumda 1,99 TL üzerine kaç dakika kullandıysanız onu 1,79 TL ile çarparak ücret hesaplaması yapabilirsiniz.

Martı Nasıl Kiralanır?

Martı Scooter Fiyatları (1 Saat Martı Kiralama Ücreti)
Martı Scooter Fiyatları

Bir martı kiralamak sizler için birkaç dakika sürecek olan işlemler bütünüdür. Martı ile birlikte gitmek istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Kiralama konusunda ise oldukça rahatsınız. Martı Scooter fiyatları biliyorsanız ve kiralamak istiyorsanız eğer şu adımları takip edebilirsiniz.

 • Martı uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Ayarlar kısmından bir ehliyet doğrulaması yapın.
 • Kredi kartı bilgilerini tanımlayın.
 • Kiralamak istediğiniz martıda yer alan QR kodunu uygulamaya okutun.
 • Martıyı çalıştırın ve gitmek istediğiniz yere gidin.
 • Park ederken ise tekrar QR kodu okutun ve işlemi tamamlayın.

Bu kadar kısa sürede martı kiralayabilir ve gitmek istediğiniz bir noktaya ulaşabilirsiniz. Scooter binmenin heyecanlı yolculuğuna sizler de çıkabilirsiniz.

Martı Scooter Bayilik Nasıl Alınır?

Martı Scooter bayilik almakta çok kolay. Martının yetkililerine ve müşteri hizmetlerine ulaşabilir veya Martı internet sitesi üzerinden bayilik başvurusu için gereken formu doldurabilirsiniz. Bayilik alarak bölgenizdeki scooterlar ile ilgili bakım, onarım, takip gibi işlemleri yapabilir ve bu anlamda ticari bir faaliyete başlamış olursunuz. Martı Scooter iş başvurusu yaparak sizler de bir martı bayisi olabilirsiniz.

Martı Scooter Fiyatları (1 Saat Martı Kiralama Ücreti)
Martı Scooter Fiyatları (1 Saat Martı Kiralama Ücreti)

Martı Scooter Müşteri Hizmetleri

Martı Scooter iletişim anlamında oldukça güçlüdür. Martı müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 308 34 19’dur. Bu numaradan müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve istediğiniz her soruyu sorabilirsiniz. Özelikle online olarak kullanılan bu uygulamada zaman zaman yaşanan teknik sorunları müşteri hizmetleri ile birlikte kolayca aşabilirsiniz.  

Martı Scooter Hangi Marka?

Martı Scooter, bir filo olarak Türkiye genelinde hizmetlerini sürdürmektedir. Scooter markası olan Martı kendisine ait bir marka üretmiştir. Bu anlamda teknik bakım ve onarım gibi işlemleri de kendi bünyesinde bayileri ile birlikte çözmektedir.

Martı Scooter Nasıl Şarj Oluyor?

Martı Scooter, 220 V topraklı bir priz yardımı ile şarj olabiliyor. Şarj olma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağınız scooterlar için elbette bu şartı siz yapmıyorsunuz. Belirli zamanlarda şubeler ve bayiler tarafından toplanan Scooterler daha sonra şarj edilerek yeniden yerlerine konuluyor.

Martı Scooter Özellikleri Nelerdir?

Martı Scooter pek çok özelliğe sahip. Martı scooter kaç km gider tarzındaki sorularda başta olmak üzere scooter için bilinen tüm özellikler şu şekildedir:

 • 1 şarj süresi boyunca martı ortalama 60 km gider. Bu durum yokuş gibi noktalara göre değişkenlik gösterebilir.
 • Martı için ortalama 150 kg taşıma kapasitesi belirtilmiştir.
 • 1 saat martı kiralama ücreti başlangıç ücreti dahil 109,39 TL’dir.
 • Martı hız limiti 18 km/sa olarak belirtilmiştir.
 • Martı kullanmak için en az b sınıfı ehliyet gerekir.

2023 Martı Scooter Kaç Para ?

Martı Scooter başlangıç ücreti olarak 1,99 TL alınır. Martı fiyatları her dakika için 1,79 TL’dir. Toplamda 5 dakika martı scooter kullanırsanız 11 TL ödemiş olursunuz.

Martı 15 Dakika Ne Kadar?

Martı Scooter başlangıç fiyatı 1,99 TL
15 DK Martı Kiralama 26,85 TL
30 DK Martı Scooter kiralama 107,4 TL

Yani kullanacağız dakikaya ek olarak martı scooter başlangıç fiyatını ilave ederek hesap edebilirsiniz.

YouTube video
Martı Scooter Kaç Para? Martı Scooter Kullanım Rehberi

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu