Reklam
Teknoloji Haberleri

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum; KYK yurtlarında kalan pek çok öğrencinin faydalandığı internet, öğrencilerin hem derslerinde hem de sosyal medya kullanımlarında oldukça işlerine yarıyor. Yurtta kalan KYK öğrencilerinin işine oldukça yarayan internet sayesinde öğrenciler bütün işlerini rahatlıkla yapabiliyor. Bizlerde size bu yazımızda KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum konularında yardımcı olacağız. Kalmış olduğunuz öğrenci yurdundaki internetten ücretsiz bir şekilde yararlanmak için şifre alma işlemleri e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

İnternet şifresini e-devlet üzerinden alabileceğiniz gibi şifre yenilemenizi ve unuttuğunuz şifrenizi de ayrıntılı olarak yazımızda görebilirsiniz. Sizlerde KYK internet şifresi nasıl alınır? KYK internet şifresi nasıl değiştirilir? KYK internet şifresi nasıl sıfırlanır diye merak ediyorsanız KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum yazımızı inceleyebilirsiniz.

KYK İnternet Giriş Nasıl Yapılır?

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum için öncelikle tarayıcınızdan oturum açmanız gerekir. KYK internet sitesi oturumu açmak için de tarayıcınıza wifi.kyk.gov.tr adresini yazmanız yeterli olacaktır. KYK wifi ana sayfasına şebeke bağlantınızdan bağlanamayabilirsiniz. Mobil internetinizi kapatıp wifi ağından giriş sağlayabilirsiniz. KYK internet sitesi siz KYK öğrencilerinin internetten faydalanması için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir sayfadır. KYK wifi oturuma giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum konusuna ek olarak KYK internetleri yavaş olduğundan dolayı oyunlarda pingleriniz oldukça yüksek olabilir ancak Ping Düşürme Yolları Ve Taktikleri yazımızı ziyaret ederek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

KYK Wifi Şifresi Nereden ve Nasıl Alınır?

Şimdi gelelim KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum yazımızın 2. konusuna.

Kyk Wifi Şifresi, e devlet üzerinden alabilirsiniz. İnternet şifresi oluşturmak istiyorsanız e-devlet menüsüne geldikten sonra KYK internet şifresi alabilirsiniz. Değiştirme işlemini de başka hiçbir yerden yapamazsınız. KYK wifi şifresi değiştirmek istiyorsanız e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra öğrenci taahhüt sözleşmesini onaylayıp yeni şifrenizi alabilirsiniz.

KYK İnternet Şifresi Alma

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum için izleyeceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir;

Taahhütü onaylamak
Başvuru formu
Şifre oluşturma

Kyk internet şifresi alma, adımlarında birincisi olan taahhütü onaylama sizin internet kullanırken hangi kurallara uymanız gerektiğini yazmaktadır. KYK şifresi oluştururken de en az 8 karakter en fazla ise 12 karakter belirlemeniz gerekir.

KYK İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Siz de KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum yazısının diğer konusu olan şifre değiştirme nasıl olur merak ediyorsanız şuan ki kullandığınız şifre ile bunu yapabilirsiniz. KYK internet sayfasına giriş yapıp(wifi.kyk.gov.tr) şifre değiştirme menüsüne gelip güncel KYK şifre değiştirme işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer ilk kez şifre alıyorsanız e-devlet üzerinden yapmalısınız. Şifre değiştirme işlemlerinizi de wifi.kyk.gov.tr adresindeki şifre değiştir menüsünden yapabilirsiniz. Şifre değişikliği yaparken de en az 8 en fazla ise 12 karakter olması gerekir.

Turkcell Hediye İnternet Kazanma 

KYK İnternet Şifremi Unuttum

Eğer KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum yazısının diğer konusu olan şifrenizi unutmuşsanız e-devlet üzerinden tekrar şifre almanız mümkün değildir. Unuttuğunuz KYK şifreniz için yurt idaresine gidip başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Şifremi unuttum adımı KYK internet sitesine girişte bulunmadığı için şifrenizi sıfırlamanız veya değiştirmeniz mümkün değildir. Kredi ve yurtlar kurumu tarafından size verilmiş olan yeni şifre ile panele giriş sağladığınızda sizden yeni şifre belirlemenizi isteyecektir. Bunun için;

Girmiş olduğunuz şifreniz en az 8 karakter olmalıdır.
En fazla ise 12 karakter olmalıdır.
İçinde en az 1 adet rakam bulunmalıdır.
Türkçe harf kullanılmamalıdır.
Başkasının kolaylıkla bileceği şifreler belirlememeniz gerekir.

KYK Wifi Ağına Nasıl Giriş Yapılır?

KYK İnternet Şifresi Değiştirme, Alma, Giriş ve Şifremi Unuttum yazısının diğer konusu olan KYK wifi ağına giriş yapmak için Kredi Yurtlar Kurumunda kalmanız gerekir. Eğer Kredi Yurtlar Kurumunda kalıyorsanız size özel olan kullanıcı adı ve şifrenizi alıp kullanabilirsiniz.  KYK wifi ağına giriş yapmak için;

Telefonunuzun mobil ağını kapatmanız gerekir wifi açılacaktır.
Ağlar arasında yer alan “KYKWİFİ” ağını bulup bağlanmanız gerekir.
Bağlan tuşuna tıkladıktan sonra sizi tarayıcı ağına yönlendirir.
Tarayıcı ağında açılmış olan sayfaya kullanıcı adını ve şifrenizi girmeniz gerekir.
Eğer sayfa da sorun yaşanır açılmaz ise internet tarayıcısına https://wifi.kyk.gov.tr/ adresini yazabilirsiniz.

Bilgisayardan KYK İnternet Ağına Bağlanma

Sizlerde bilgisayardan KYK internet ağına bağlanmak istiyorsanız wifi.kyk.gov.tr adresine giriş sağlayarak TC kimlik numaranızı ve belirlemiş olduğunuz şifrenizi girmeniz gerekir. Karşınıza çıkan sayfada aktif servis: SINIRSIZ_INTERNET alanından başlata basarak bilgisayarınızdan KYK internet ağına bağlanabilirsiniz.

KYK İnternet Kotası ve Sınırı

Geçen senelerde sınırsız ve kotasız internet imkanı sunan KYK bazı öğrencilerin interneti amacı dışında kullanmasından ve bununla başa çıkılamadığından dolayı film indirmesi vs.. gibi durumlarla karşılaşıldığı için KYK internet kotası getirmiştir. Öğrencilerin internet kotaları dolduğunda internet bağlantıları kesilecektir. Öğrencilerin aylık olarak 16 GB internet hakkı bulunmaktadır. Öğrenciler wifi ağına internet şifrelerini ve kullanıcı adını girerek 1 ay içinde istedikleri zaman kullanabilirler. Kotaları bittiğinde ise kota yenilenene kadar duracaktır. KYK İnternet Kotası Sorgulamak  ve ne kadar internet kullanım hakkı kaldığını öğrenmek için https://wifi.kyk.gov.tr/ adresine girerek kota sorgulama adımını takip ederek ne kadar internetleri kaldığını öğrenebilirler.

KYK Kullanıcı Adı Nedir?

KYK kullanıcı adı, internete giriş yapabilmek için doldurulması zorunlu olan kısımlardan biridir. KYK kullanıcı adınız TC kimlik numaranızdır. İnternete giriş yaparken size özel olan şifrenizi ve TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

KYK İnternet Ayın Kaçında Yenilenir?

KYK internet her ayın başında yenilenmektedir.  Bütün KYK öğrencilerine verilen internet hakkı her ayın başında yenilenmektedir. Şunu da belirtmemiz gerekir ki kullanılmayan yani artan internet hakları diğer aya devredilmez. KYK internet hızında ayın başlarında sorun yaşamazken ayın sonlarına doğru yavaşlama görebilirsiniz. Çok merak edilen sorulardan biri de KYK internet izleniyor mu sorusudur. Yönetici, ağa sizin hangi siteye giriş sağladığınızı görebilir. KYK interneti kullanırken yasaklı sitelere girmemenizi öneririz.

KYK İnternet Bağlantı Sorunu

KYK internet ağında problem yaşıyor ve bağlanamıyorsanız sorunu çözmek için telefonunuzdan http://portal.kyk.gov.tr/ adresine giriş sağlayarak açık olan oturumu kapatabilirsiniz.  Tekrar bilgisayardan internete giriş sağladığınızda bu sorunun ortadan kaldığını göreceksiniz.

KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK wifi internet ağına bağlanırken kullanıcı aktif değil hatası alıyorsanız bu uyarı hesabınızı pasif hale getirildiğini gösterir. Bunun için yapmanız gereken şey idari büroya başvurarak tekrar hesabınızı aktif hale getirmesini söyleyebilirsiniz. Bundan sonra hesabınızı kullanabileceksiniz.

YouTube video

GSB Wifi Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Eğer ki siz GBS şifrenizi sıfırlayıp başka bir şifre kullanmak istiyor iseniz bu işlemin en basit yolu GBS ağına giriş yaparken şifremi unuttum seçeneğini seçerek şifrenizi sıfırlamak en kolay yoldan şifre sıfırlama işleminizi yapmanızı sağlar.

GSB Wifi Kullanıcı Adı Nasıl Öğrenilir?

Eğer ki GBS Wifi ağına giriş yapacaksanız ancak Wifi girişi yaparken kullanacağınız kullanıcı adını bilmiyorsanız yada unutmuşsanız paniklemenize gerek yoktur. Herkesin kullanıcı adı kendi TC kimlik numarasıdır, eğer ki yabancı öğrenci iseniz pasaport numaranız kullnıcı adınız olmaktadır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu