Reklam
Teknoloji Haberleri

Klonlu Telefon Fiyatları (Klonlu İphone Alınır Mı)

Klonlu telefon fiyatları Akıllı telefonların fiyatlarının artması sebebiyle oldukça merak konusu olmaya başlamıştır. Bununla birlikte birçok kişi İphone telefonlar da dahil olmak üzere klonlu telefonlara olan ilgiyi arttırmıştır. Bu sebeple klonlu İphone alınır mı sorusu özellikle birkaç aydır oldukça sorulmaya başlanmıştır.  Orijinali kadar kaliteli olmasa da klonlu telefonların da birçok avantajı bulunuyor.

Klonlu Telefonlar Avantajlı Mı?

Klonlu telefonlar avantajlı mı sorusu mu artan telefon fiyatları sebebi ile oldukça fazla soruluyor. Dezavantajları olduğu gibi birçok avantajları da var. İlk olarak, klonlanmış telefonlar, orijinal üst düzey telefonları karşılayamayanlar için daha uygun fiyatlı bir seçenek sunar. Bütçesi kısıtlı olan veya bir telefona önemli miktarda harcama yapmak istemeyen kişiler için daha ucuz bir alternatif olabilirler.

Klonlu Telefon Fiyatları (Klonlu İphone Alınır Mı) 2023

İkinci olarak, klonlanmış telefonlar orijinalinde bulunmayan bazı özelliklere ve işlevlere sahip olabilir. Klonlanmış telefonlar, kullanıcı ara yüzünü değiştirme veya üçüncü taraf uygulamaları yükleme gibi orijinalinde bulunmayan özelleştirme seçenekleri sunabilir. Ayrıca daha uzun süre giden şarj veya daha fazla depolama alanı gibi ek özelliklere de sahip olabilirler.

Üçüncü olarak, klonlanmış telefonların onarımı ve bakımı orijinalinden daha kolay olabilir. Üreticiye bağlı olmadıklarından, onlar için yedek parça ve aksesuar bulmak daha kolay olabilir. Bu da klonlanmış bir telefonun tamir ve bakımının orijinalinden daha ucuz olabileceği anlamına gelir. Kısaca klonlu telefonların şu avantajları bulunur:

  • Uygun fiyat
  • Daha fazla özellik ve işlev
  • Uygun fiyatlı bakım ve onarım masrafı

Klonlu telefonların artması nedeniyle maddi durumu orta olan insanlar klonlu telefonlara yönelmiş durumda. Klonlu telefon almak bir çok sorunu da beraberinde getirmektedir. İşte Klonlu Iphone fiyatları:

İPHONE 14 PRO MAX Klonlu Fiyatı31,000 TL
iPhone 13 Pro Max Yurt dışı21,000 TL
İPHONE 14 PROMAX 128 GB MOR28,000 TL

Klonlu Telefon Nedir?

Akıllı telefonlarda artan fiyatlar nedeniyle birçok insan klonlu telefonlara yönelmiştir. Peki klonlu telefon nedir? Klonlu telefon, popüler akıllı telefon markalarının yurt dışından getirilmiş ve kaydı açılmamış halidir. Türkiye’de klonlanmış telefonlar yurt dışından getirilen ancak kendi pasaportuna kayıtlı olmayan telefonlardır. Bu telefonlara işlem yapılmaz ve telefona IMEI numarası verilmez. Ancak klonlanmış olması, IMEI numarasının herhangi bir yasal IMEI numarasına sahip başka bir telefondan kopyalanması anlamına gelmektedir. Bu durum tespit edildiği takdirde ise telefon birkaç ay içinde kullanıma kapatılabilir. Bu sebeple klonlu telefonların yasallık kazandırılması şarttır.

Klonlu Telefon Nasıl Açtırılır?

Klonlu bir telefon alanlar için klonlu telefon nasıl açılır sorusu oldukça merak konusu olmuştur. Klonlanmış bir telefon satın aldıysanız ve tamamen kapatılacağına dair bir mesaj aldıysanız, kilidini açmanın bir yolu var. Klonlu telefon açtırma işlemi için ilk adım, mesajda verilen tarih sona ermeden önce telefonunuzu kaydettirmektir. Bunu yaparak, telefonunuza yasal bir IMEI numarası verilecektir. Kayıt işlemi için belli bir miktar ödemeniz gerekecektir. Bu miktar yıldan yıla değişebilmektedir. Bu miktar yurt dışından telefon getirirken ödenen bir vergi gibi düşünülebilir. İşte klonlanmış bir telefonun kilidini açma adımları:

  • Mesajda verilen son tarih sona ermeden önce telefonunuzu kaydettirin.
  • Kayıt ücretini ödeyin
  • İşlemin tamamlanmasını ve telefonunuzun yasal IMEI numarasını almasını bekleyin

Kayıt işleminin biraz zaman alabileceğini ve telefonunuzun başarıyla kaydedileceğinin garantisi olmadığını unutmamak önemlidir. Ayrıca, kayıt ücretleri maliyetli olabilir. Bu nedenle yasal bir telefona karşı klonlanmış bir telefon satın almanın maliyet-faydasını tartmak önemlidir. Fiyat farkı önemli değilse, yasal bir telefon satın almak çok daha mantıklı olabilir. Çünkü klonlu bir telefonun kilidini açmanın potansiyel güçlük ve maliyetleri çok fazla olabilir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu