İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz (Kesin Çözüm)

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz (Kesin Çözüm)

İsimden Numara Bulma; Hangimiz, zaman zaman telefon numaramızı değiştirmiyor, bu yüzden de rehberimizde kayıtlı olan kişilerin telefon numarasını kaybetmiyoruz ki?

Kimi zaman da telefonumuz arızalandığında acilen arkadaşlarımızın numarasına ihtiyaç duyuyor, onların telefon numarasını nereden ve nasıl bulabileceğimizi araştırmaya koyuluyoruz.

Arkadaşlarımızın isim ve soy isim bilgileri ile ev, iş ya da mobil telefon numaralarına ulaşmaya çalışıyoruz.

Bazen de bizi sürekli arayarak, rahatsız eden, kim olduğunu gizleyen kişilerin kimliklerini deşifre etmek istiyoruz.

Bu yazımızda en çok merak edilen sorulardan biri olan isimden numara bulma nasıl olur?  sorusunu yanıtlamaya, konuya dair sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır 2022

İsimden numara sorgulama işlemi; farklı şekillerde gerçekleştirilebiliyor.

Bu yöntemleri kısaca aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

11880 İsimden Numara Sorgulama

Bir arkadaşınızın, eski bir tanıdığınızın ya da akrabalarınızın telefon numarasına ulaşmak istediğinizde 11880 Bilinmeyen Numaralar Servisini arayabilirsiniz.

Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin ev, işyeri, GSM no vb. tüm numaralarına 11880 üzerinden erişebilmeniz mümkün.

11880’i aradığınızda isimden numara öğrenebileceğiniz gibi sizi arayan yabancı numaraların da kime ait olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Yani numaradan isim sorgulayabiliyor, sizi rahatsız eden, sürekli arayan kişilerin kim olduğu hakkında kolaylıkla bilgi edinebiliyorsunuz.

Bilinmeyen numaralar servisi, ücretli bir servis olmakla birlikte oldukça uygun bir fiyata dilediğiniz kişinin numarasını öğrenebiliyorsunuz.

Aynı zamanda size en yakın nöbetçi eczanenin, mağazanın da telefon numarasına erişebiliyorsunuz.

Vodafone İsimden Telefon Numarası Sorgulama

Vodafone aboneleri de kısa mesaj yoluyla numaradan isim sorgulayabiliyorlar. Telefon numarası üzerinden hat sahibinin adını öğrenmek isteyen kişilerin telefon numaralarının sms bölümüne girip, KIM yazıp, bir boşluk bırakıp, telefon numarasını girdikten sonra bu mesajı 7048’e göndermeleri gerekiyor.

Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni arayarak, isimden numara öğrenebiliyorsunuz.

11842 Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni arayarak, isim ve soy isim bilgileri ile Vodafone Rehber’e kayıtlı olan abonelerin telefon numaralarına erişebilirsiniz.

Dakikası yalnızca 1.25 TL karşılığında sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone hattınızın yanı sıra Turkcell, Türk Telekom vb. diğer GSM operatörlerine ait numaralardan da bu servisi arayabilirsiniz.

Turkcell İsimden Numara Bulma

Sizi arayan bir Turkcell numarasının sahibini ya da Turkcell hat kullanan bir tanıdığınızın numarasını öğrenmek istediğinizde ise Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisini tercih edebilirsiniz.

Ancak Turkcell kullanan bir kişinin isminden telefon numarasını öğrenebilmeniz için bu kişinin telefon numarası ile mutlaka Turkcell Rehber’e kayıtlı olması gerekiyor.

Yani Turkcell Rehber kaydı olmayan kullanıcıların bu servis sayesinde numarasını ne yazık ki öğrenmeniz mümkün olmuyor.

Numaradan isim sorgulamak için telefonunuzun sms bölümüne girmeli, KIM yazıp bir boşluk bırakıp, numarayı yazıp, bu mesajı 2200’a göndermelisiniz.

İsimden numara öğrenmek istediğinizde ise 11832 Bilinmeyen Numaralar Servisini arayabilirsiniz.

Kendi Turkcell numaranızı Turkcell Rehber’e kayıt etmek içinse REHBER AKTIF yazıp, 2200’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Ücretli bir servis olan Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi’ni aradığınızda dakika başına 1.99 TL ödemeniz gerekiyor.

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

İsimden numara sorgulama ücretsiz olarak yapabileceğiniz uygulamalardan biride UpCall uygulamasıdır. Turkcell servislerinden biri olan UpCall ile isimden numara sorgulama ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Turkcell abonleri aylık 500 tane ücretsiz sorgulama hakkı bulunmaktadır.

UpCall uygulamasını telefonunuza indirip kullanıcı girişi yapmanız yeterlidir. İsimden numara sorgulama yapabileceğiniz gibi sizi arayanların rehberinize kayıtlı olmada bile kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom’a kayıtlı bir kişinin numarasını 11855 Bilinmeyen Numaralar servisi sayesinde hızlıca öğrenebiliyorsunuz.

Aynı zamanda numaradan da isim sorgulayabiliyorsunuz.

Vodafone ve Turkcell gibi ücretli olan Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden de ulaşabiliyorsunuz.

Alternatif olarak 11855’e kısa mesaj göndererek de numaradan isim sorgulayabiliyorsunuz.

İsme göre sorgulama yapmak için numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin ad ve soyadını aralarında birer boşluk bırakıp yazdıktan sonra 11855’e göndermelisiniz.

Alternatif olarak telefonunuzdan *100# tuşlayıp, İşlemler—Bilinmeyen Numaralar Servisi’ne tıklayıp, isim ve numara bazında sorgulama da yapabilirsiniz.

Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi ile isimden numara öğrenebilmeniz için de numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin Türk Telekom Rehber kaydının bulunması gerekiyor.

Türk Telekom Rehber kaydınız yoksa KAYIT yazıp bu mesajı 11855’e göndererek, Rehber’e kayıt olabilir, böylelikle sizin numara bilginize başkalarının kolaylıkla ulaşmasını da sağlayabilirsiniz.

11855 servisinden dakikası 1.64 TL gibi uygun bir fiyata yararlanabilirsiniz.

SMS ile isimden numara sorgulamak istediğinizde ise mesaj başına 1.64 TL karşılığında sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Numaradan İsim Bulma Ücretsiz 

Gerek isimden numara gerekse numaradan isim sorgulama işlemlerinde GSM operatörleri belirli bir ücret talep ediyorlar.

Yani ücretsiz bir şekilde numaradan isim bulma, GSM operatörlerinden alınan hizmetle mümkün olmuyor.

Numaradan isim sorgulama hizmeti alabileceğiniz internet siteleri de ücretli olarak hizmet veriyorlar. Üstelik bu tarz siteler; GSM operatörlerinden 5-6 kat daha yüksek bir ücret talep ediyorlar.

Ücretsiz olarak numaradan isim bulmak istiyorsanız; Facebook ve Instagram uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için Whatsapp’ta arama kısmına numarayı yazabilir, Whatsapp kullanıp kullanmadığına bakabilir, bu kişiyle Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki sizi rahatsız eden kişinin yüksek ihtimalle Whatsap’ta sizi engelleyeceğini de hatırlatmak istiyoruz.

Facebook ve Instagram uygulamalarına pek çok kişi, kayıt olurken telefon numarası bilgilerini de girdikleri için telefon numarasını arama butonuna girdiğinizde bu numaraya ait olan Facebook ya da Instagram profillerine ulaşabiliyorsunuz.

Ancak bu yöntem, her zaman da işe yaramayabiliyor.

Bilinmeyen Numara Öğrenme

Numaradan isim sorgulamak istediğinizde bu konuda hizmet veren internet sitelerini de tercih edebilirsiniz.

İnternette isimden numara ya da numaradan isim öğrenebileceğiniz birden çok site bulunuyor.

Bu sitelere isim ve soy isim bilgisini girdiğinizde bu kişiye ait telefon numaralarını ve şehir bilgisini görüntüleyebiliyorsunuz.

Ancak bu siteler, 9-10 TL gibi ciddi ücretler talep edebiliyorlar.

Üstelik bazen de ihtiyaç duyduğunuz numaraya ulaşamayabiliyorsunuz. Yani aynı isme sahip başka kişilerin telefon numaraları ile karşılaşabiliyorsunuz.

İnternetten numara sorgulamayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan kişinin numarasına ulaşamama riskini yani paranızın ziyan olma ihtimalini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

İsimden numara sorgulama işlemi öncesinde siteden gerçekleştireceğiniz işleme dair hizmet bedelini öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

En uygun fiyatlı site tercihinde bulunarak, bütçenizi gözetebilirsiniz.

En İyi Numara Sorgulama Programı 2022

2022 yılında da sizi rahatsız eden numaranın kim tarafından kullanıldığını öğrenmek için Google Play ya da Apple Store üzerinden akıllı telefonlarınıza numara sorgulama uygulamalarını indirebilirsiniz.

CIA numara sorgulama; UPCALLER, TürkCaller gibi programlar sayesinde sizi kimin aradığını öğrenebileceğiniz gibi sizi rahatsız etmesini istemediğiniz numaraları da uygulama üzerinden engelleyebiliyor yani bu numaralardan ve kişilerden sonsuza dek kurtulabiliyorsunuz.

Üstelik bu uygulamaları ücretsiz olarak akıllı telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Eskiden Google Play ve Apple Store üzerinden daha fazla sayıda program indirilebilse de yapılan güncelleme ile yasal anlamda bu tarz uygulamalara yasak getirildiğinin de altını çizmek istiyoruz.

Bu tarz uygulamalar, başkalarının özel hayatının gizliliğini ihlal ettiğinden yasaya göre kullanılmamaları gerekiyor.

Bu tarz uygulamalar; kişisel bilgilerinize de kolaylıkla ulaşıp, kişisel bilgilerinizi çalabiliyorlar. Bu yüzden de bu tarz programları gerekmedikçe tercih etmemenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda Vodafone, Türk Telekom, Turkcell isimden numara nasıl sorgulanır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, ücretli ya da ücretsiz isimden numara veya numaradan isim sorgulama önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bedava İnternet