Reklam
Teknoloji Haberleri

İsdone DLL Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Bilgisayar kullanıcılarının en sık rastladığı sorunlardan biri olan İsdone DLL hatası nedir nasıl çözülür merak edilmektedir. İsdone DLL hatası bilgisayarda oynanan oyunların sistem tarafından engellenmesi ve işlevsiz hale gelmesi demektir. Özellikle oyun sever kullanıcıların çoğunlukla karşılaştığı bu durumunun nasıl düzeleceğine ilişkin çözüm yolları merak edilmektedir.

İsdone DLL Hatası Nedir?

Bilgisayarınızın sistem gereksinimi adı verilen yazılım ve donanımı oynadığınız oyunu karşılamıyor olabilir. Bu durumda bilgisayar sisteminiz İsdone DLL hatası vererek sizi uyarır. Özellikle sistem gereksinimleri konusunda bilgi sahibi olmak oyun oynarken hata almanızı engelleyecektir. İsdone DLL hatalarının en büyük sebeplerinde biri 34 Bit olan bir sisteme 64 Bit yüklemektir.

Oyun Kurarken İsdone.dll Hatası Çözümü

İsdone DLL hatası nedir nasıl çözülür
İsdone DLL hatası nedir nasıl çözülür

İsdone DLL hatası nedir nasıl çözülür kullanıcılar tarafından sıkça sorulmaktadır. İsdone.Dll hatası kullanıcıların karşısına ya oyun yüklerken ya da oyunu çalıştırma esnasında çıkmaktadır. Dolayısı ile bu hata karşısında oyunu oynamak imkânsız olacaktır. Bu sebeple bilgisayarın oyun kapasitesi gereksinimlerine dikkat etmeniz çok önemli olacaktır. Eğer İsdone.DLL hatası alıyorsanız çözüm önerilerine kulak vermeniz gerekir.

  • İlk olarak kullanıcının yapması gereken sistem gereksinimlerini kontrol etmektir. Bilgisayarın işlevselliği hakkında bilgilenmek verimli kullanım için önemlidir.
  • İsdone DLL hatası nedir nasıl çözülür sorusu soran kullanıcılar 34 Bit bilgisayara 34, 64 BİT bilgisayara 64 BİT oyun kurmak zorundadır. Eğer 34 Bitlik bir sisteme 64 Bit yüklenirse sistem İsdone.DLL uyarısı verir.
  • Bununla birlikte oyun dosyalarının doğru şekilde indiğine ve sistem dosyalarının içerişimde doğru konumlandığına dikkat edilmesi gerekir. Eğer DLL sorunu gözlemleniyorsa İsdone.DLL dosyalarının eğer bilgisayarınız 32 BİT ise system32 klasörüne 64 BİT ise sysWOW64 klasörüne atılması önem taşımaktadır.
  • Bilgisayarınızda çalışan anti virüs programını devre dışı bırakın.
  • Ayrıca DLL hatalarında bazı oyun kurumu öncesi Windows Defender devre dışı olması gerekir. Bu sayede oyunu kurmak mümkün olacaktır.

Sorununuz halen devam ediyorsa;

https://tr.dll-files.com/isdone.dll.html bağlantısından tıklayarak isdone.dll dosyasını indirerek System32 içerisine atmanız sorunu çözecektir.

İsdone DLL Hata Çözümü

İsdone DLL hatası nedir nasıl çözülür özellikle oyun sever kullanıcılar tarafından merak edilen bir sorudur. DLL hatası indirilen dosyaların hatalı veya eksik olmasından da kaynaklanabilir. Bu durumda dosyalarının doğru indirildiğinden emin olmanız önem taşıyacaktır. Ayrıca oyun kurumlarında bilgisayarınızın yeteri miktarda RAM gücü olduğundan emin olmalısınız. Bazı oyunlarda RAM kapasitesi yetersiz kaldığı içinde DLL hatası gözlemlenir. Bu durumda Ram yükseltmek akıllıca olacaktır.

Oyun yüklemelerinde ve oyun çalıştırmada DLL hatalarına sıkça rastlanmaktadır. Bu sebeple gerek dosyaların eksiksiz yüklenmesi ve bilgisayarın kapasitesine uygun indirilmesi önem taşıyacaktır. İsdone.DLL hatasının çözümü oldukça kolaydır. Sorunun neden kaynaklandığını deneye yanıla öğrenmek mümkündür. Bazen indirme hatası yapılmadığı halde DLL hatası alınması mümkündür. Bilgisayar sistemi oyunun indirilmesini uygun görmüyor olabilir. Bu durumda kullanıcılar güvenlik duvarlarını ve virüs programlarını kapatarak indirme ve kurum yapmalıdır. DLL hataları pratik çözümü olan sorunlardır. Bu sebeple kullanıcılar endişelenmeden çözüm yollarını denemelidir.

Ayrıca İlginizi Çekebilir!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu