Reklam
Teknoloji Haberleri

İnstagram Takım Seçme Efekti Nasıl Yapılır?

İnstagram takım seçme efekti özellikle futbol fanatikleri tarafından sık kullanılan efektler arasındadır. Peki instagram takım seçme nasıl yapılır?

Instagram AR filtreleri, daha büyüleyici bir görüntü veya video oluşturmak için gerçek hayattaki öğeleri sanal öğelerle harmanlar. Temelde, AR filtresinin arkasındaki yazılım, kameranızda gösterilen gerçek öğelerin (çoğu durumda yüzünüz) üzerine bilgisayar tarafından oluşturulan bir görüntü veya video efekti uygular.

Instagram AR filtreleri ilk olarak 2017’de ortaya çıktı. Başlangıçta, AR filtrelerinin oluşturulmasıyla yalnızca Instagram’ın yaratıcı ekibi ilgilendi. Günümüzde Meta, tüm kullanıcıların AR filtrelerini Facebook ve Instagram’a yüklemesine olanak tanıyan farklı bir strateji kullanıyor.

İnstagram takım efekti, kullanıcıların birkaç basit adımlarla oluşturabileceği futbol takımlarının amblemlerinin otomatik olarak seçildiği bir instagram özelliğidir. Bu takım efekti özelliği AR efekti olarak da geçer ve takımların logoları, renkleri gibi birtakım temaları kapsar.

Pes ve Fifa Instagram Takım Seçme Efekti Nasıl Yapılır?

Herhangi bir fotoğraf edit uygulaması ya da herhangi bir instagram filtresi kullanarak takım seçme teması yapın. Mesela instagram fifa takım seçme efekti için canva fotoğraf editleme uygulaması kullanılabilir.

Playstation instagram takım seçme efekti kullanabilmek için yeni bir instagram filtresi yaratın. Bunu yapabilmek için, instagram takım seçme efekti filtresini kullanın. Takım seçimi filtresini kullanarak, takipçilerinize, rastgele takımlar oluşturma imkanı verirsiniz.

Takım seçme efekti filtresi oluşturulduğunda, filtrenizi instagram uygulamanıza yükleyin ve diğer instagram kullanıcılarının kullanabilmesini sağlayın.

İnstagram filtresi yapmak için, instagram Spark AR Studio tarzında bir efekt oluşturucu uygulama kullanabilirsiniz. Fakat bu tarz uygulamar, yeni filtre oluştururken biraz teknik bilgi gerektirir. Fakat filtre oluşturma programları ile ilgili özellikle youtube sitesinde birçok eğitim videosu bulabilir ve videodakileri kolayca uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte instagram kurallarına uygun olan filtreler yapmanız gerekir.

İnstagram Takım Seçme Efekti Nasıl Yapılır?

instagram takim secme efekti nasil yapilir
İnstagram Takım Seçme Efekti Nasıl Yapılır?

Günümüzde instagram kullanıcıları tarafından en çok kullanılan efektlerden birisi olan instagram takım seçme efekti nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

1- Spark AR Studio uygulamasını yükleyin

İnstagram takım seçme efekti kullanmak için öncelikle Spark AR Studio uygulamasını yüklemeniz ve kurmanız gerek. Uygulamayı ücretsiz olarak kurabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten ve kurduktan sonra hesabınıza girerek yeni bir şablon oluşturun.

2- Temel Tasarım Araçlarına Göz Atın 

Spark AR studio uygulamasını açtığınız zaman, ana tasarım gereçlerini görebilirsiniz. Bu araçlar çeşitli sesleri, 3 boyutlu efektleri, animasyonları kapsayabilir. Fakat instagram takım seçme efektini kullanacaksanız renkler önemlidir. Bunun için “Malzemeler” kısmına girmelisiniz. Bu kısımda efektin renk seçeneklerini oluşturabilirsiniz.

3- Renkleri Ekleyin ve Düzenleyin 

Materials (malzemeler) alanına girdikten sonra yeni material yaratın ve renk seçeneklerini ayarlayın. Takımıza ait renkler için renklerin HEX kodu veya RGB kodlarını uygulamanız gerekecek. Renk seçimini de yaptığınızda bu materialsi 3 boyutlu filtrenize dahil edebilirsiniz.

4- Efektinizi Hikayenize Yükleyin 

Takım seçme filtresi yaptıktan sonra, oluşturduğunuz efekti instagram hikayelerinizde sergileyebilmek için yayına almanız gerek. Bunun için de Spark AR Studio uygulamasının sağ üst köşesinde yer alan “dışar aktar & yükle” bağlantısına girin ve hazırladığınız efekti instagram uygulamanıza kurun. Daha sonra hikaye bölümüne girin, “oluştur” bağlantısına tıklayın, kamera özelliği içerisinden “efektler” alanına girin ve oluşturduğunuz takım seçme efektini seçerek kullanmaya başlayın.

Makalemizde instagram takım seçme efekti kullanımını ve oluşturmayı öğrenmiş olduk. İnstagram sayfanızı daha cazip bir sayfaya dönüştürmek için yukarıda verdiğimiz bilgileri kullanarak, şahsi efektler oluşturabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu