İnstagram Engelleyenleri Görme

İnstagram Engelleyenleri Görme

İnstagram Engelleyenleri Görme; dünyanın en çok tercih edilen ve kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram her gecen gün yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Kullanıma açıldığından itibaren çok fazla yenilik kazanan instagram uygulamasında birinin sizi engellediğini anlık bildirim ile öğrenmeniz mümkün değildir. Tabi sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profiline girdiğinizde bunu net bir şekilde görebilirsiniz ama uygulama bunu size göstermiyor. Peki, İnstagram Engelleyenleri Görme için nasıl bir yol izlenmelidir? İşte haberin detayları içeriğimizde.

İnstagram’ın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

İnstagram’ın çıkış tarihi 2010 senesine dayanmaktadır. İlk kez İOS sürümünde kullanılmıştır. Daha sonra ise Android sürümünde de kullanılmıştır. İnstagram hayatımıza girdiği andan itibaren ise fotoğraf ve video paylaşarak bununla kalmayıp fotoğraflara konum ekleyerek nerede fotoğraf çekildiğini gösterme imkanı sunuyor. instagram ilk çıktığında insanlar daha çok seyahat, gezi, tarih ve edebiyat üzerine paylaşımlar yaparken şimdiler de ise kendileri üzerine paylaşım yapmaktadır.

2013 senesinde ise hashtag kullanılmaya başlandığında kullanıcılar fotoğraflarının ve videolarının altına etiket koyarak fazlası ile takipçi kazanabiliyor. Böylelikle de takipçi kazanmaya başlayan kişiler kendi arkadaşlarını veya yakın çevresini bulup takipleşebiliyorlar. Hashtag sisteminin ortaya çıkması ile beraber yeni trendle insanlar takipçi kazanmaya başlamıştır. Hal böyle olunca da birbirini tanımayan pek çok insan birbirini keşfetmeye başlamıştır.

Hashtag uygulamasının başlaması ile beraber insanlar takipçi kazanmaya da başlamıştır. Böylelikle pek çok takipçi kazandırma sitesi ortaya çıkmıştır. İnsanlar ücretsiz bir şekilde birçok takipçi kazanmaya başlamıştır. Hal böyle olunca da zamanla takipçi kazandırma sayfaları artmıştır bazıları ise kural harici hareket ettiği için kapatılmıştır. Daha sonra strory sisteminin başlaması ile beraber insanlar her gün nereye gittiklerini veya ne yaptıklarını paylaşma fırsatına sahip oldular.

 

İnstagram Engelleyenleri Görme uygulasmının yanında bir de kapalı profilleri görme uygulaması vadır Canlı Tv İzle Kim Instagram Pro İle Instagram Gizli Profil Görme yazımızı ziyaret ederek İnstagram Engelleyenleri Görme uygulamasındaki kolaylıkta  kapalı profilleri görebilirsiniz.

İnstagramda Sizi Engelleyenleri Görmek İçin Bazı İp Uçları

İnstagram Engelleyenleri Görme ile İntasgramda birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmeniz için arama çubuğuna ismini yazıp aratmanız yeterli oluyor. Eğer kullanıcı ismi çıkmıyorsa muhtemelen karşı taraf sizi engellemiş bulunuyor. Bunu net bir şekilde öğrenmek için ise sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi tarayıcı aracılığı ile hesabınıza giriş sağlamadan aramayı deneyin. Eğer aranılan hesap tarayıcıda çıkıyorsa karşı taraf sizi engellemiştir. Fakat karşı tarafın hesabı aratıldığı zaman çıkmıyorsa muhtemelen hesabını kapatmış olabilir. Endişelenmenize gerek yoktur.

Eğer kişi hesabını silip devre dışı bıraktıysa “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.” Yazısı ile karşılaşmanız mümkündür. Aynı zamanda karşı tarafın sizi başka bir telefondan engellediğini düşünüyorsanız kişinin instagram hesabını arayabilirsiniz. Diğer başka bir yöntem ise eski yorumlardan veya DM aracılığı ile erişebiliyorsanız karşı kullanıcı sizi engellememiştir. Bunların yanı sıra App Store veya Android uygulamalarında sizi engelleyen kişileri görebilmeniz için ve anlık olarak bildirim atan uygulamalar mevcuttur.

Bu uygulamaları kullanın birçok insanın yorumu ise uygulamaların çok da güvenilir olmadığı yönündedir. Yani doğru sonuç vermemektedir.  Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile sizi engelleyen kullanıcıları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bunların yanında birde sizi engelleyen kişiye mesaj atma yöntemleri de vardır. Biri tarafından engellenseniz bile o kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Fakat mesajlarınız karşı tarafa gitmez. Göndermiş olduğunuz bu mesajlar sizi engellemiş olan kişi engelinizi kaldırsa bile karşı tarafa ulaşmaz. Bundan dolayı sizi engelleyen kişiye mesaj göndermeniz pek de doğru olmayacaktır.

İnsatgramda Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırma

İnstagram kullanıcılarının belki İnstagram Engelleyenleri Görmeden sonra en çok merak ettiği sorulardan biri de İnsatgramda Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırma nasıl yapılır sorusudur. Birini engellemiş kullanıcılar belli bir süre sonra engeli kaldırmak istiyor. Şunu belirtmemiz gerekir ki karşı taraf da sizi engellediyse tek taraflı olarak engel kaldırabilirsiniz.

İphone İçin İntagram Engel Kaldırma

Öncelikle profilinize girip menü kısmına gelmeniz gerekir.
Daha sonra ayarlar bölümüne girip ardından gizlilik ayarlarına dokunun.
En alt kısımda olan engellenen hesaplar bölümüne girip dilediğiniz kişinin engelini kaldırabilirsiniz.

Android İçin İntagram Engel Kaldırma

İlk önce profiline girip en üstte bulunan ayarlar bölümüne gelin
Daha sonra gizlilik kısmına tıklayın
Ardından aşağıda engellene hesaplar’a gelin
Oradan istediğiniz hesabı bulup engelini kaldırabilirsiniz.

Engelleyeni Görme Programı

İnstagram Engelleyenleri Görme ile eğer instagramda bir kullanıcının sizi engellediğini düşünüyor ve bundan şüpheleniyorsanız bunu anlamanızın en net yolu intagramda sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini aratmak olacaktır. Eğer kişinin profilini görüntüleyebiliyorsanız sizi engellememiş demektir. Kişinin profilini göremiyorsanız bu durum sizi engellediği anlamına da gelmez. Profilini kapatmış olabilir. Bunu öğrenmek için yeni bir hesap oluşturup yeni hesaptan bakmanız olacaktır. Ya da bunların yanında İnstagram Engelleyenleri Görme programı da kullanabilirsiniz. Bunu “follover analytics” programı ile yapabilirsiniz.

İlk önce telefonunuza uygulamayı indirin
Ardından uygulamaya giriş sağlayın
Sizi kimin engellediğini düşünüyorsanız üstüne gelip tıklayın
Bu işlemlerin ardından engelleyen kişi üzerinde sizi engelledi yazısı görünür.

İnstagramda Beni Engelleyen Kişiyi Nasıl Engellerim?

Sosyal medya kullanıcılarının belki İnstagram Engelleyenleri Görmeden sonra diğer bir en çok merak ettiği konuların başında İnstagramda Beni Engelleyen Kişiyi Nasıl Engellerim? Sorusu gelmektedir. İnstagram uygulamasında dilediğiniz sayıda kişiyi engelleyebilirsiniz. Engelleme konusunda bir sınır yoktur. Sadece tek sınır takip ettiğiniz kişi sayısıdır. İnstagram de en fazla 7500 kişiyi takip edebilirsiniz. 7500’den fazla kişiyi takip etmeye instagram izin vermemektedir. Eğer bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız veya sizi engellediyse siz de onu kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz.

Burada bilmeniz gereken tek şey sizi engelleyen kişinin kullanıcı adıdır. Sizi engelleyen kişinin kullanıcı adını biliyorsanız siz de karşı tarafı rahatlıkla engelleyebilirsiniz. Eğer kullanıcı adını bilmiyorsanız bir fotoğrafta sizi etiketlediyse etiket yardımı, beğeni veya yorum ile de sizi engelleyen kişiyi bulabilirsiniz. Bulduktan sonra profiline girmeniz gerekiyor. Profiline girdikten sonra ise engelleme işlemini yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teknocep