Reklam
Teknoloji Haberleri

Güncel Çimento Fiyatları 2023

Güncel çimento fiyatları ne kadar? 50 kg ve 1 ton çimento ne kadara geliyor? İnşaat çimento fiyatları arttı mı? Demir çimento fiyatları sonrasında inşaat işlerinde son durum nedir? Üst üste gelen yüksek enflasyon rakamları, dövizin yükselerek TL’nin değer kaybetmesi gibi etmenlerin ilk görüldüğü yerler inşaatlar. Maliyetlerin artmasından kaynaklı olarak konut fiyatları da bir anda hızlıca yükseldi. Bu bağlamda da insanlar çimento torba fiyatları gibi araştırmalar yapmaya başladılar.

Çimento fiyatları, konut fiyatı üzerine direkt olarak etkisi olan bir şeydir. Bu nedenle inşaat işi yapacak olan, evini yenileyecek, tadilat yapacak olan kişiler için çimento fiyatlarının takibi çok önemlidir. Zira ucuzlama olmayan bu ürün için fiyatların bilinmesi özellikle teklif usulü iş yapan kişilerin teklifini doğrudan etkiler. Bu nedenle güncel olarak çimento fiyatlarının takip edilmesi gerekir.

Güncel Çimento Fiyatları 2023 Ne Kadar Oldu?

Çimento fiyatlarının toptan ve perakende olarak satıldığını biliyor musunuz? Özellikle perakende için mahallenizdeki yapı marketlere gidebilirsiniz. Ancak toptan alacaksınız eğer o zaman iyi bir pazarlık yapmanız gerekecektir.

Güncel Çimento Fiyatları
Güncel Çimento Fiyatları

Çimento fiyatları şu şekildedir:

  • Toptan 50 kg çimento torba fiyatı: 104 TL
  • Perakende 50 kg çimento torba fiyatı: 128 TL

Bu fiyatlara kdv dahildir. Toptan alımlarda ekstra olarak nakliyede dahildir. Ancak toptan alım miktarının en az 430 torba olması gereklidir. Bu nedenle toptan alacağınız miktara önceden karar vermeniz gerekir. Üstelik bu fiyatların içerisinde nakliye dahil ama indirme yoktur. Bu nedenle torba başına 3 – 5 TL gibi değerler ile indirme işlemleri de yapılmaktadır. Bu sizin anlaşmanıza göre değişir.

İnşaat Çimento Fiyatları Ne Kadar?

İnşaat işlerinin yapım aşamasında en lazım ve gerek şey çimentodur. Günümüzde her ne kadar artık hazır beton kullanılıyor olsa dahi döşeme üzerine atılacak olan şap vb. şeylerde çimento ihtiyacı hat safhadadır. Bu nedenle güncel çimento fiyatları takip edilmeli ve en uygun zamanda çimentoların alınması gerekir.

1 kg gri çimento fiyatı 8,75 TL
3 kg gri çimento fiyatı 13,00 TL
5 kg gri çimento fiyatı 17,50 TL
50 kg gri çimento fiyatı 110,00 TL
1 kg beyaz çimento fiyatı 8,00 TL
3 kg beyaz çimento fiyatı 20,00 TL
5 kg beyaz çimento fiyatı 38,99 TL
25 kg beyaz çimento fiyatı 115,00 TL
50 kg beyaz çimento fiyatı 225,00 TL

Bu fiyatların içerisine KDV dahil olsa da nakliye dahil değildir. Kargo ile alınmak yerine yerinden alınması daha normaldir. Ayrıca illere göre değişen fiyatlar için en doğru nokta telefon ile anında bilgi almak olacaktır.

Güncel Çimento Fiyatları
Güncel Çimento Fiyatları

Çimento Dayanımı Nedir?

Güncel çimento fiyatları 2023 yılında da değişkenlik gösterecek ve enflasyon ile birlikte artacak veya azalacaktır. Bu durumda genel olarak çimento fiyatlarını sizlere en güncel şekilde vermeye çalışacağız. Ancak çimento fiyatlarından önce yukarıdaki fiyatların tamamının 42,5 dayanıma sahip olan çimento fiyatlarını olduğunu söylemeliyiz. 3 standart için üretilen çimentolarda 32,5 – 42,5 ve 52,5 gibi oranlar bulunmaktadır. Oranlarda önemli olan öğütümdür. Çimento ne kadar şeffaf ise o kadar iyidir. Çimentonun dayanımı da zaman ile birlikte daha da arttığından bekleme süresi de o kadar önemlidir. Sıcaklık gibi değerler de çimento fiyatları için bir o kadar önemlidir.

Çimento Nasıl Depolanmalıdır?

Son dakika çimento fiyatları öğrendikten sonra eğer ki fiyatlara zam gelecekse o zaman çimento depolamaya başlayabilirsiniz. Özellikle yakın zamanda başlayacak olan işiniz varsa o zaman çimento güncel fiyatlarını takip etmeli ve zam gelecekse eğer o zaman erkenden almalısınız. Bu zaman ise depolamak gibi bir durum ortaya çıkıyor.

  • Çimento kesinlikle kapalı ortamlarda tutulmalıdır.
  • Torbaların yer ile teması kesilmeli altına palet konulmalıdır.
  • Torbalar üst üste 10 adetten fazla konmalıdır.
  • Üstlerinin naylon ile kaplanması en doğrusu olacaktır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu