Reklam
Oyun Hileleri

GTA Online’da Para Kazanma/Kasma Taktiği

GTA Online, yeni başlayanlar için biraz acımasız ve sinir bozucu oyundur, çünkü 7/24 bu oyunu oynayan veletler yeni gelenlere birtakım zorluklar çıkarabilir, özellikle de Oppressor Mk II aracını kullananlardan uzak durmanız lazım, çünkü onları alt etmeniz için Vasili Zaytsev’a bile taş çıkartan keskin nişancı olmanız gerekiyor, ya da 4 milyon doları gözden çıkararak sizin de Oppressor Mk II’den almanız gerekecek. Tabii 4 milyon dolarla da bu işten kurtulamazsınız, aynı zamanda Terrorbyte da almanız lazım, Terrorbyte’ı da gece kulübü sahibi olmadan satın alamazsınız. Bu durumda en az 10 milyon dolar harcamanız gerekiyor.

GTA Online’da 8 milyon dolarlık bakiye sağlayan “Megalodon Shark Cash Card”ın fiyatı Steam’de 260 TL, PS Store’da ise 540 TL. Çoğumuz zengin çocuğu olmadığımız için bu tür saçmalıklara tek kuruş bile gerçek para yatırmak istemeyiz, hem gerçek para yatırdığınızda oyundan zevk de alamazsınız.

1. Adım: Sokak serserisi

gta dukkan soyma 640x345 1

O zaman ne yapacağız? Atalarımız ne yaptıysa onu, sıfırdan kendi imparatorluğumuzu kuracağız. Ramiz dayı gibi cebimizde bir bıçak, elimizde bir bavulla Los Santos sokaklarında hayatta kalmayı öğreneceğiz. Önce tabii GTA geleneğine sadık kalarak bir araba çalacağız. Kendi arabalarınızı sakın kullanmayın, çünkü sigorta şirketleri gerçek dünyadaki gibi sizi yolmaya bayılır.

Bir dükkan soyup yaklaşık 1000 dolar kazandıktan sonra kumarhaneye (The Diamond Casino & Resort) gidip 500 dolar ödeyerek üye olacağız, kumarhane bize her gün 1000 dolar değerinde fiş hediye olarak verecek, bu fişi hemen kasadan bozdurup paraya çevirin, kumardan uzak durun, slot makineleri, at yarışları, blackjack falan alayı hilelidir, nihayetinde kaybeden siz olacaksınız. Aynı zamanda kumarhanede her gün bir kere çark (Lucky Wheel) çevirme şansınız olacak, çark çevirerek oldukça güzel hediyeler kazanmak mümkün. Her gün kumarhaneye uğrayarak 1000 dolarlık ödülünüzü alın, ve çark çevirme hakkınızdan da mutlaka yararlanın.

2. Adım: Altın altıpatlar (Double-Action Revolver) ile çeyrek milyon dolar kazanın

double action revolver gta altin altipatlar 640x357 1

Kazandığınız parayla silah dükkanından biraz mermi satın alın, şimdilik pahalı silahlara sakın para harcamayın.

Oyuna başlarken birkaç e-posta ve sms alacaksınız, çoğu önemsiz veya az para kazandıran görevler. Bizim en çok kazandıran görevlere odaklanmamız gerekecek. vanderlinde@eyefind.com‘dan hazine avı ile ilgili bir e-posta alacaksınız.

Biraz zor görev gibi gözükebilir, ancak bu video’yu izleyerek kolayca altın altıpatları bulabilirsiniz:

YouTube video

Bu altıpatlar ile sokakta rastgele 50 kişinin kafasına sıkmalısınız, unutmayın, sadece headshot geçerlidir, başka yerlerine vurarak öldürdükleriniz sayılmayacak. Bilgisayarda oynayanlar için çocuk oyuncağıdır, ancak konsolda oynayanları biraz uğraştırabilir. 50 headshot’tan sonra 250 bin dolar kazanacaksınız. Bu parayı sakın gidip spor araba gibi çöplere yatırmayın, paranıza sahip çıkın.

Tüm paranızın banka hesabınızda durduğundan emin olun. Paranızı bankaya yatırmak için ATM’ye gitmeye gerek yok, telefonunuzdan Maze Bank‘in sitesine girin, deposit kısmından paranızı hesabınıza yatırabilirsiniz. Böylece başka oyuncular sizi öldürürse tek kuruşunuzu bile çalamazlar.

3. Adım: Seri katil Midnight Slasher’i öldürerek 250 bin dolar daha kazanın

Bu hazine avı görevini bu video’daki adımları takip ederek tamamlayabilirsiniz:

YouTube video

Seri katil ancak saat 19:00-05:00 (oyundaki saat tabii) aralığında Blaine County‘de (Blaine ilçesi) ortaya çıkar, hazırlıklı olun, zira tek kurşunla ölmeyebilir. Adamı öldürdükten sonra bir altıpatlar (Navy Revolver) daha kazanacaksınız. Bu donanma tabancası ile 50 kişiyi öldürmeniz gerekiyor, merak etmeyin, headshot ile öldürmenize gerek yok bu sefer, başka yerlerine sıkarak da öldürebilirsiniz. 50 kişiyi öldürdükten sonra 250 bin dolar kazanacaksınız.

Böylece toplamda yarım milyon dolar kazanmış olacaksınız.

4. Adım: Stone Hatchet (taş balta) ile 250 bin dolar kazanın

stone hatchet tas balta gta 640x355 1

Maude adlı kadından kelle avcılığı ile ilgili bir dizi mesajlar alacaksınız. Size yakalamanız gereken bazı kişilerin resimlerini gönderecek, haritada bu kişilerin son görüldüğü lokasyonlara bakarak bunları öldürüyorsunuz, her kelle için size yaklaşık 5 bin dolar ödül verilecek, 5 kişiyi öldürdükten sonra haritada ödülünüzün konumunu göreceksiniz, bu ödül efsanevi taş baltadır, tek vuruşta adamı öldürürsünüz.

Taş balta ile 25 kişiyi öldürdükten sonra 250 bin dolar kazanırsınız. Bunu şehirdeyken yapın, çünkü 25 kişiyi hızlıca öldürmelisiniz.

5. Adım: VIP görevler

gta vip ceo gorevleri 640x356 1

Etkileşim menüsünden VIP olarak kaydolun. Ofisiniz varsa CEO olarak kaydoluyorsunuz. Etkileşim menüsünde VIP/CEO araçlar (VIP/CEO vehicles) kısmından 25,000 dolara Buzzard helikopter kiralıyorsunuz. Daha sonra tekrar etkileşim menüsüne gelerek VIP work bölümünden Headhunter görevine tıklayın. Haritada 4 adet kırmızı nokta belirecek, bu bölgelerdeki hedefleri kiraladığınız helikopterle belirtilen süre içerisinde yok ediyorsunuz. Helikoptere biner binmez silahın hedefi otomatik bulan füzeye ayarlandığından emin olun. Görevi tamamladıktan sonra yaklaşık 20 bin dolar kazanıyorsunuz.

3-5 dakika bekledikten sonra etkileşim menüsünden Sightseer görevine başlıyorsunuz. Sightseer çok kolaydır, bu görevi başarıyla tamamladıktan sonra yaklaşık 20 bin dolar daha kazanacaksınız. Sonra tekrar yeni Headhunter görevini başlatın, tamamladıktan sonra Sightseer’e başlayın. Headhunter ve Sightseer en kazançlı ve en kolay VIP görevlerdir, defalarca tekrarlayarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Kiraladığınız Buzzard helikopterinizi dikkatli kullanın, oldukça hassastır, birkaç mermi yedikten sonra duman çıkmaya başlar ve çok geçmeden hurdaya dönüşür, yenisini kiralamak için 25,000 dolar daha ödemek zorunda kalırsınız. Özellikle de Headhunter’da hedeflere fazla yaklaşmayın, hedefi otomatik bulan füzelerle düşmanlarınızı uzaktan kolayca öldürebilirsiniz. Headhunter’a şehirdeyken başlayın, aksi halde haritada hedefler her yere yayılır, zamanında bitiremeyebilirsiniz.

Buzzard Attack Chopper‘i kiralamak için her defasında 25,000 dolar ödemek istemiyorsanız, yeterince para kazandıktan sonra telefonunuzdan tarayıcıyı açarak Warstock Cache & Carry sitesinden 1,750,000 dolara bu helikopteri satın alabilirsiniz, ancak indirimdeyken almanızı öneririm, indirimdeyken yaklaşık 1 milyon dolara alırsanız 750 bin dolar cebinizde kalacak. Kendinize ait Buzzard’ınız hurdaya dönüşse bile hiçbir ücret ödemeden hemen yenisine sahip olabilirsiniz.

Ve diğer işler

Zengin olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey tabii ki silah dükkanına uğramaktır. Mini SMG, paraşüt, Sniper Rifle (henüz kilidi açılmamışsa Marksman Rifle da olur) gibi oyuncaklardan alabilirsiniz.

Havalimanının yanındaki uçuş okuluna da (flight school) uğrayabilirsiniz. Buradaki görevleri başarıyla tamamlayarak güzel para kazanmak mümkün. Oldukça zordur, özellikle de yeni başlayanların uçak kullanmayı öğrenmeleri epey vakit alır, sinirlenmeden, moralinizi bozmadan her görevde altın madalya kazanmaya çalışın. Sürekli başarısız oluyorsanız o zaman bunu ihtiyacınız olan önemli eğitim olarak algılayın, başarılı olana kadar uğraşın, bu şekilde uçak ve helikopter kullanmayı öğrenebilirsiniz. Headhunter’da birkaç görevden sonra zaten helikoptere alışırsınız, ancak uçak kullanmak gerçek hayatta uçak kullanmak kadar zor olabilir.

Konuyu fazla uzatmak istemiyorum. Zaten bu anlattığımız adımlarla kolayca ve hızlıca milyoner olabilirsiniz. Kazandığınız ilk milyon dolarla ofis satın alın, çünkü ihtiyacınız olacaktır, en ucuzu olan 1,000,000 dolarlık “Maze Bank West” yeter de artar bile. Tabii saatlerce ter dökerek kazandığınız parayı bu tür pahalı şeylere harcamak istemiyorsanız 40 liraya Criminal Enterprise Starter Pack eklenti paketini alabilirsiniz. Bu paketin içinde birçok şeye ücretsiz erişebilirsiniz, örneğin Maze Bank West ofisine hiçbir ücret ödemeden sahip olabilirsiniz, silah kaçakçılığı için kullanabileceğiniz depo (bunker), daire, 10 araba barındırılabilen garaj, birçok araç, silah vb. şeylere de bu paket sayesinde ücretsiz sahip olabilirsiniz. Bence gayet güzel bir eklenti.

Araç deposu satın alarak araba çalıp satmak gibi iyi para kazandıran diğer işlerle ilgili ayrı makaleler yayınlayabiliriz yakında, sitemizin adresini tarayıcınıza kaydetmeyi unutmayın.

Teknoloji Haberleri Kategorimize Göz Atarak bir çok oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu