Reklam
Teknoloji Haberleri

GSB Wifi Çıkış – KYK Wifi Çıkış Sayfası – 2024

GSB Wifi Çıkış-KYK Wifi Çıkış yapma sayfası ile ilgili detayları sizler ile paylaşacağız. KYK wifi ağı özel bir ağdır ve kullanırken bunu unutmamanız önemlidir. Bu ağ üzerinde yaptığınız tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıt altına alınan işlemler ise;

  • Giriş ve çıkış zamanları,
  • IP adresiniz,
  • Giriş yapılan internet siteleri,
  • Bu sitelerden indirilen dosyalar.

Çıkış yapmak istediğinizde karşılaştığınız en önemli sorunlardan biri doğrulama sayfasının açılmamasıdır. Bu sorunu yaşamamak için giriş yaptıktan sonra bu sayfayı kapatmayınız. Wifi sistemine giriş ve çıkış yapmak için Google Chrome tarayıcısının son sürümünü kullanmanız tavsiye edilir. VPN kullanmak, mobil cihazlarda 3G/4.5 G’den çıkmak ve Wifi kullandığınız süre boyunca bağlantıyı kesip yeniden bağlanmak çıkış yaparken sorun yaşamanıza neden olacaktır.

GSB Wifi Çıkış
GSB Wifi Çıkış

Cihazınızda değişen ayarları varsayılan ayarlara geri yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. KYK internetini 2 farklı cihazda kullanmak isterseniz aynı anda kullanamazsınız. Bu nedenle bir cihazdan diğerine geçerken doğrulama sayfasından çıkış yapmanız gerekmektedir. KYK wifi çıkış linki https://wifi.gsb.gov.tr adresidir. Bu sayfadan Çıkış butonuna tıklayıp wifi çıkışınızı yapabilirsiniz. Başka bir wifi’ye bağlıyken bu sayfaya erişemezsiniz. Aynı şekilde 3G/4.5G bağlantısı ile de bu sayfayı açamazsınız, doğrulama sayfası sadece Wifi’ye bağlı olduğunuzda açılır.

GSB Wifi Telefondan Nasıl Çıkılır?

Telefonunuzdaki GSB Wifi’den çıkış yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. KYK Wifi çıkış adresine gidin.
  2. “Doğrulama sayfası” üzerindeki “Çıkış” düğmesine basın.
  3. Bu işlem sizi GSB Wifi ağından çıkaracaktır.
  4. “Çıkış” düğmesine bastıktan sonra hala ağa bağlıysanız, WiFi ayarlarınızı temizlemeyi ve bir sertifika yüklemeyi deneyin.
  5. Bir “Maksimum Cihaz Hatası” mesajı görürseniz, “Hizmeti Durdur” düğmesini kullanın.
  6. Sorun yaşamaya devam ederseniz, şifrenizi yenilemeyi deneyin.

Yukarıdaki işlemler GSB Wifi telefondan nasıl çıkılır? Sorusunun cevabı niteliğindedir.

GSB Wifi Bittiğini Nasıl Anlarız?

Kalan GSB Wifi kotasını kontrol etmenin bir yolu da e-devlet sitesinden geçiyor. Öğrenciler TC kimlik numaraları ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak kalan internet kullanımları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler. Sorgulama işlemi KYK’nın resmi internet sitesi üzerinden de öncelikle wifi.kyk.gov.tr sitesine girilerek yapılabiliyor. GSB wifi bittiğini nasıl anlarız sorusunun cevabını arayan öğrenciler için merakları gidereceğiz.

Kalan kotanın kontrol edilmesi, öğrencilerin kontrol edebilecekleri temel bir sistem olması açısından önem taşıyor. Öğrencilerin internet kullanımlarını izlemelerine ve ay sonundan önce kota sınırına ulaşmamak için kullanımlarını buna göre planlamalarına olanak tanır. Ayrıca, öğrencilerin internet kullanımlarındaki herhangi bir tutarsızlığı tespit etmelerine ve bunları ilgili makamlara bildirmelerine yardımcı olur.

GSB Wifi Şifre İşlemleri

GSB Wifi şifre işlemleri KYK yurtlarında kalan öğrenciler için elzemdir. Bu işlemler e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmekte olup başka bir yöntemle KYK internet şifresi alınması mümkün değildir. KYK wifi şifresi almak için öğrencilerin e-devlet sistemine giriş yaparak Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasından “ücretsiz yurt internet öğrenci taahhüt işlemleri” menüsüne ulaşmaları gerekmektedir.

Bu sayfada öğrencilerin KYK wifi kullanırken uymaları gereken kural ve düzenlemeleri özetleyen bir taahhütname yer almaktadır. Bu nedenle öğrencilerin taahhütnameyi onaylamadan önce bu sayfayı dikkatlice okumaları gerekmektedir. Taahhütnameyi onayladıktan sonra öğrenciler, şifrelerini belirleyebilecekleri şifre oluşturma ekranına yönlendirileceklerdir. İnternet bağlantılarının güvenliğini sağlamak için kolayca tahmin edilemeyecek güçlü bir şifre belirlemek çok önemlidir.

Gsb Wifi Giriş Ekranı Gelmiyor

Mobil cihazınızda dahili internet bağlantınız veya başka bir wifi bağlantısı açıksa, Kyk oturum açma sayfası açılmayacaktır. KYK WiFi giriş sayfasına https://wifi.gsb.gov.tr ​​adresinden ulaşabilirsiniz.

wifi.gsb.gov.tr Kota Sorgulama

Gsb WiFi Kotası hakkında sorgulama yapmak için wifi.kyk.gov.tr bu sayfadan ​​kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak Kota Bilgileri sekmesine tıklayıp kalan kotanızı öğrenebilirsiniz.

KYK Wi-Fi çıkış yapılmıyor

wifi.gsb.gov.tr adresine girdiğinizde karşınıza “Durdur, Başlat, Son hareketler, Çıkış” seçenekleri çıkıyor. Oradan durdur ‘a tıklayın daha sonra çıkış yapın.

KYK Wi-Fi doğrulama ekranı gelmiyor

Eğer bilgisayarınıza el ile Dns atadıysanız, varsayılan DNS kullanmayı deneyin. “ipconfig /flushdns” cmd komutunu kullanarak DNS sıfırlama yapabilirsiniz.

YouTube video

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu