Reklam
Teknoloji Haberleri

Gizli Numaradan Arayan Nasıl Bulunur

Gizli numaradan arayan nasıl bulunur sorusu sürekli gizlenmiş numaralardan aranan kişilerin merak ettiği bir sorudur. Gizli arayanları tespit etmek zor bir görev olabilir, ancak bilinmeyen arayanların kimliğini ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilecek birkaç strateji vardır. Bu stratejiler arasında telefon arama hizmetlerini kullanmak, arama engelleme uygulamalarını indirmek ve aramayla ilgili belirli ayrıntılara dikkat etmek yer alır.

Gizli arayanları tespit etmek için bir strateji, tersine telefon arama hizmetlerini kullanmaktır. Bu hizmetler, bilinmeyen arayanın telefon numarasını girmenize ve numaranın sahibi hakkında bilgi almanıza olanak tanır. Bu, aramanın meşru bir kaynaktan mı geldiğini yoksa bir dolandırıcılık veya spam araması mı olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Başka bir strateji de bilinmeyen veya istenmeyen numaralardan gelen aramaları taramanıza ve engellemenize yardımcı olabilecek arama engelleme uygulamalarını indirmektir.

Özel Numaradan Arayanları Bulma

Gizli Numaradan Arayan Nasıl Bulunur 2023

Özel numaradan arayanları bulma için belirli ayrıntılara dikkat etmek de gizli arayanları belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, arayan kişi bir mesaj bırakmıyorsa veya belirsiz ya da şüpheli bir şekilde konuşuyorsa, bu aramanın meşru olmadığının bir işareti olabilir. Ayrıca, numara belirli bir alan kodundan veya konumdan geliyor gibi görünüyorsa, bu size arayanın kimliği hakkında ipuçları verebilir. Özel numaraları bulmak için uygulamaları aşağıda telefonunuza uygun uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

  • Google Play Store
  • Apple App Store
  • Huawei Appgallery

Bilinmeyen aramalara cevap verirken de dikkatli olmak önemlidir, özellikle de arayan kişi kişisel bilgilerinizi istiyorsa. Dolandırıcılar genellikle sosyal güvenlik numaraları veya banka bilgileri gibi hassas bilgileri elde etmek için telefon aramalarını kullanırlar. Bu nedenle kişisel bilgi isteyen istenmeyen aramalara karşı dikkatli olmak önemlidir.

Gizli Numaradan Arayanı Nasıl Bulurum

Gizli numaradan arayan bir kişiyi doğrudan bulmak zor olabilir, ancak bazı yöntemlerle kimliğini tespit etmeye çalışabilirsiniz. Sizi özel numaradan arayanlar fatura detaylarında hangi tarihte hangi saatte aradığı görülmektedir. Faturanızı inceleyerek özel numaradan arayanı bulabilirsiniz. Bu aramalar geçmişe dönük en fazla 6 ay saklandığı için gizli numaradan arayan kişinin tam olarak ne zaman aradığını bilmeniz gerekmektir.

Vodafone, Turkcell, Turk Telekom aboneleri gizli numaradan arayanı fatura dökümünden öğrenmek için Online işlemler menüsünden fatura detaylarına bakmaları gerekmektedir.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Kodu

Gizli numaradan arayanı bulma kodu olarak bilinen *#38# numaraları ile arayanı hemen bulabiliyordunuz. Fakat yapılan güncellemelerden sonra artık devre dışı bırakılmış durumda.

11880 Gizliden Arayanı Bulma

11880 gibi numara sorgulama servisleri, gizli numaradan arayan kişinin kimliğini tespit etmek için kullanabileceğiniz en basit yöntemlerden birisidir. Gizli numaradan arayan kişi, daha önce sizinle iletişim kurduysa, bu aramaların kaydını tutabilirsiniz. 11880 gibi bir numara sorgulama servisi, bu çağrı kayıtlarınızı kullanarak, gizli numaradan arayan kişinin kimliğini tespit etmeye çalışabilir.

11880 numara sorgulama servisi kullanarak gizli numaradan arayan kişinin kimliğini tespit etmek istiyorsanız, ilgili servisi aramanız gerekir. Servis, size gerekli bilgileri sağlayarak, gizli numaradan arayan kişinin kimliğini tespit etmeye çalışacaktır. Ancak, unutmayın ki bu yöntemler bazen işe yaramayabilir ve gizli numaradan arayan kişinin kimliği tam olarak tespit edilemeyebilir.

Unutmayın ki gizli numaradan arayan kişinin kimliğini tespit etmek için özel yöntemler kullanmak ve yasalara aykırı hareket etmek suç teşkil edebilir. Bu nedenle, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak ve yasal yolları takip ederek hareket etmeniz önemlidir.

Gizli Numarayı Tespit Etmek

Gizli numarayı tespit etmek için bir strateji, arama kayıtlarınızı kontrol etmektir. Bazen bilinmeyen bir numara, kişiler listenizde zaten farklı bir adla kayıtlı olduğu için gizlenmiş olabilir. Arama kayıtlarınızı kontrol ederek, numarayı önceki bir arama veya kısa mesajla eşleştirerek arayanı tespit edebilirsiniz. Gizli numaraları engellemek istenmeyen bazı durumların önüne geçmiş olur. Bunlara örnek olarak aşağıdaki durumlar verilebilir;

  • Dolandırıcılara karşı güvenlik önlemi
  • Spam aramalarının önüne geçme
  • Tehdit içerikli aramaların önüne geçme

Üçüncü taraf uygulamalar da gizli numaraları belirlemenize yardımcı olabilir. Uygulama mağazalarında istenmeyen aramaları tespit etmenize ve engellemenize yardımcı olabilecek çeşitli arama engelleme ve arayan kimliği uygulamaları mevcuttur. Bu uygulamalar, bilinen spam ve dolandırıcılık amaçlı arayanları tanımlamak için veri tabanlarını kullanır ve telefonunuza ulaşmalarını engelleyebilir.

Gizli Numara Engelleme

Gizli numara engelleme, kendinizi istenmeyen ve potansiyel olarak zararlı aramalardan korumanın etkili bir yolu olabilir. Gizli numaraları engellemek için telefonunuzun dahili arama engelleme özelliğini kullanmak, üçüncü taraf uygulamalar ve servis sağlayıcınızla iletişime geçmek gibi çeşitli yöntemler vardır.

Gizli numaraları engellemenin bir yolu, telefonunuzun yerleşik arama engelleme özelliğini kullanmaktır. Bu özellik, gizli numaralar da dahil olmak üzere belirli numaralardan gelen aramaları engellemenizi sağlar. Bu özelliği etkinleştirmek için telefonunuzun ayarlarına gidin ve arama engelleme bölümünü bulun. Buradan, engellemek istediğiniz numarayı veya numaraları ekleyebilirsiniz. Bir başka yöntem de aramaları engelleme konusunda uzmanlaşmış üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktır.

YouTube video

Gizli Numaradan Arayanları Hangi Uygulama İle Öğrenirim?

Upcall ve Nuumara  uygulamaları sizi gizliden arayanları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu