Reklam
Teknoloji Haberleri

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri

Turn 10, Forza Motorsport’u çok çeşitli bilgisayarlar için optimize etti ve gerçek zamanlı ışın izleme özelliği yeni aslına uygunluk düzeyleri getirdi. Forza horizon 5 sistem gereksinimleri ile NVIDIA DLSS 2 ve AMD FSR 2.2 yükselticilerden faydalanarak oyunu daha düşük bir çözünürlükte işleyecek ve sorunsuz performans sağlamak için görüntü kalitesini koruyacak.

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

PC’de Forza Horizon 5, ultra geniş ve standart dışı çözünürlük desteğiyle 4K ve ötesine kadar yerel çözünürlükleri destekler.

Ayrıca Forza Horizon 5, oyun sırasında gölgelendirici derlemesinin takılmasını önlemek için gölgelendirici ön derlemesi ve ön önbelleğe alma özelliğini sunar. Forza Horizon 5 ayrıca CPU iyileştirmeleri ve daha hızlı parça yükleme için DirectStorage’ı da destekler.

forza horizon 5 sistem gereksinimleri 2
Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

Minimum Forza Horizon 5 PC Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit sürüm 15063.0 ve üzeri
 • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 3 1200 / Intel Core i5-4460 ve üzeri
 • Bellek (RAM): 8 GB
 • Grafik Kartı (GPU): AMD RX 470 / Nvidia GTX 970 ve üzeri
 • DirectX (Sürüm): DX12
 • Depolama: 110 GB 

Önerilen Forza Horizon 5 PC Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 5 1500X / Intel Core i5-8400 ve üzeri
 • Bellek (RAM): 16 GB
 • Grafik Kartı (GPU): AMD RX 590 / Nvidia GTX 1070 ve üzeri
 • DirectX (Sürüm): DX12
 • Depolama alanı: 110 GB 

Modern Bir Bilgisayarla Minimum Sınırları Karşılamak

Forza Horizon 5’in minimum gereksinimlerini tam olarak karşılayabilecek bir oyun bilgisayarınız yoksa veya hiç oyun bilgisayarınız yoksa, daha yeni bileşenlerde bazı yükseltmeler yapmanız veya kendinize yeni bir şey almanız gerekecektir.

Forza Horizon 5’in minimum gereksinimleri 5 yaşın üzerinde bileşenler içerdiğinden, oyunu kolayca çalıştıracak ve hatta oyunun gerektirdiğinden daha fazla güç sunacak bir bilgisayar oluşturmak için birçok uygun fiyatlı seçenek bulunmaktadır. 

Örneğin, NVidia GTX 1060 serisi grafik kartları, 40 Serisi Grafik Kartları piyasaya sürüldüğünden beri harika fiyatlara bulunabilir ve unutmayın, bunlar gibi düşük minimum gereksinimlerle, yüksek bütçeli mümkün olan en yeni bileşenleri aramanıza gerek kalmaz. Harika bir oyun deneyimi yaşayın; mükemmel çalışacak çok çeşitli eski nesil bileşenler var.

Forza Horizon 5’i Çalıştırabilir miyim?

Forza Horizon 5’i oynamak için minimum Intel Core i5-4460 gereklidir. En iyi deneyim için Intel i5-8400 veya üzeri önerilir. En az Nvidia GTX 970 veya benzeri bir ekran kartınız varsa oyunu daha düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. FH5’i optimum düzeyde çalıştırmak için geliştiriciler tarafından NVIDIA GeForce GTX 1070 veya RX 590 da öneriliyor.

Forza Horizon 5 sistem gereksinimlerine göre en az 8 GB RAM’e ihtiyacınız olacak. Ayrıca oyunun geliştiricileri bilgisayarınızda 16 GB RAM olmasını öneriyor. Forza Horizon 5’in kurulumu için 110 GB boş disk alanı gerekli. 

Konsol bölümünde mümkün olan en iyi grafikler ve deneyim için oyunu Xbox Series X’te oynamanızı öneririz. Bu, 60 FPS’de Performans modunda veya 30 FPS’de kilitlenmiş daha yüksek grafiklerle Kalite modunda oynamanıza olanak tanır.

Önerilenleri modern bir bilgisayarla karşılamak

Yukarıda belirtildiği gibi, Forza Horizon 5 için önerilen gereksinimler, birkaç yıllık bileşenler nedeniyle hâlâ oldukça düşük. Bilgisayarınızı uygun bir bütçe dahilinde tutarken, biraz daha yeni nesil bileşenlerle kesinlikle daha iyi bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

Zaten biraz daha eski bir bilgisayarınız varsa ve oyunu önerilen ayarlarda oynamak istiyorsanız, bilgisayarınızı Forza Horizon 5 sürümüne zamanında yükseltmek için birçok seçenek mevcuttur; ister yalnızca yukarıdaki ayarları karşılamak için yükseltme yapmanız gerekiyor olsun ister yükseltme yapmanız gerekiyor. Bu yılın en çok beklenen oyunlarından birinde mümkün olan en iyi deneyimi yaşamak için daha fazla güç ve gelişmiş grafikler istiyorsunuz.

Hangi bilgisayarı öneriyoruz?

Chillblast Evolution oyun bilgisayarı, en sevdiğiniz oyunların en iyi şekilde görünmesini sağlayacak en yeni bileşenlerden bazılarının mükemmel bir dengesini sunar. Yalnızca Forza Horizon 5 için önerilen ayarları karşılamak istiyorsanız bu bilgisayar başlamanız için iyi olabilir: 

AMD Radeon RX 7600 grafik kartı, AMD Ryzen 5 işlemcinin yanı sıra oyun için önerilen 16 GB RAM ve 1 TB SSD depolama alanına sahiptir. Bu özelliklerden bazıları önerilenden daha güçlü olsa da bu bilgisayarın size aradığınız Forza Horizon 5 deneyimini inanılmaz bir değerle sunacağını düşünüyoruz! 

Dahası, bu bilgisayar Forza Horizon 5’in ücretsiz bir kopyasıyla birlikte geliyor ve oynamak için her ay Microsoft’un Game Pass’ine abone olmak zorunda kalmadan oyuna doğrudan sahip olmanızı sağlıyor.

Forza Horizon 5’i 4K’da oynamak için neye ihtiyacınız var?

Kendinizi muhteşem 4K çözünürlükte Forza Horizon’un nefes kesen dünyasına kaptırmak isteyen bir yarış tutkunu musunuz?

İşleri başlatmak için 4K oyun taleplerini karşılayabilecek bir oyun bilgisayarına veya konsoluna ihtiyacınız olacak. 4K’da Forza Motorsport görsel bir şaheserdir, dolayısıyla buna ayak uydurabilecek bir sistem isteyeceksiniz. Aramak:

NVIDIA GeForce RTX serisi veya AMD Radeon RX serisi gibi sağlam bir grafik kartına (GPU) sahip bir oyun bilgisayarı.

4K ekran, daha önce hiç görmediğiniz şekilde Forza dünyasına açılan pencerenizdir. Gelişmiş görseller ve canlı renkler için HDR gibi özelliklere sahip yüksek kaliteli bir 4K monitöre veya TV’ye yatırım yapın.

Çevrimiçi oyun ve güncellemeler için hızlı ve istikrarlı bir internet bağlantısı çok önemlidir. Sorunsuz çok oyunculu yarışlar ve hızlı oyun indirme işlemleri sağlamak için yüksek hızlı geniş bant bağlantısını tercih edin.

En üst düzey sürükleyici deneyim için bir yarış direksiyonuna ve pedallara yatırım yapmayı düşünün. Hassas kontrol ve daha özgün bir yarış hissi sağlarlar. Elbette daha rahat bir kurulum tercih ediyorsanız güvenilir bir kontrol cihazı da iyi çalışır.

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri Son Söz

Yalnızca oyun gereksinimlerinizi karşılamak istiyorsanız Forza Horizon 5’in minimum ve önerilen ayarlarına harika bir bütçeyle ulaşılabilir; ancak Turn 10 Studios’un bu iddialı projesinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, şunları yaptığınızdan emin olmanız gerekir: Güçlü bir donanıma sahip olun, işlemcinizin bu oyunu oynamaya hazır olduğundan emin olun ve mümkünse daha fazla performans için hız aşırtma yapmayı düşünün! 

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu