Reklam
Teknoloji Haberleri

CS 2 Console Açılmıyor Nasıl Açılır? Komutlar Neler

Geliştirici konsolu Counter-Strike 2’de son derece güçlü bir araçtır. Net graph gibi belirli özellikleri etkinleştirmek istiyorsanız CS2 konsoluna erişiminizin olması gerekir ve bu araçta uzmanlaşmayı öğrenmek, bir CS2 oyuncusu olarak hayatınızı kolaylaştıracaktır. İlk adım elbette CS2’de konsolun nasıl açılacağını öğrenmektir, ancak CS 2 Console açılmıyor sorunundan yakınıyorsanız öncelikle bu sorunu halletmeniz gerekir.

CS 2 Console açılmıyor nasıl açılır?

cs 2 console acilmiyor sorunu
CS 2 Console açılmıyor nasıl açılır?

CS2 konsolu açılmıyorsa bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Öncelikle oyun ayarlarında konsolun etkinleştirildiğinden emin olmanız gerek. Zaten etkinse ve hala açılmıyorsa, oyununuzun güncelliğini kaybetmiş olması veya bilgisayarınızın CS2’yi çalıştırmak için gereken minimum gereksinimleri karşılamaması ihtimali olabilir.

Bu gibi durumlarda oyununuzu güncelleyerek sisteminizin gereksinimleri karşılamasını sağlayarak sorunun çözebilirsiniz.

Cs Go Kodları içeriğimiz dikkatinizi çekebilir

CS2 Console kullanmak güvenli midir?

Geliştirici konsolunu CS2’de kullanmak tamamen güvenlidir. Bu gizli bir mod ya da oyunun gizlenmiş bir parçası değil: oyuncuların erişebilmesi için tasarlanan alandır.

Geliştirici konsoluna girmek ilk başta göz korkutucu görünebilir, ancak hiçbir risk yoktur ve yapılması son derece kolaydır. Çevrimdışı bir sunucudaysanız (sv_cheats 1 komutuyla) konsolda belirli hileleri (noclip vb.) etkinleştirebilirsiniz, ancak bunlar oyun sisteminin bir parçasıdır, dolayısıyla bunları etkinleştirmek yasaklanmanıza neden olmaz. Oyunun tüm resmi sunucuları sv_cheats 0’a ayarlıdır, dolayısıyla çevrimdışı bir sunucuda hileleri açsanız ve kapatmayı unutsanız bile yasaklanmazsınız.

CS2 Konsolu nasıl etkinleştirilir?

Konsolu CS2’de kullanmak için önce onu etkinleştirmeniz gerekir. Bu çok kolaydır:

 • Ayarlar menüsüne gidin
 • OYUN sekmesine gidin
 • Geliştirici Konsolunu Etkinleştir (~) özelliğini EVET olarak ayarlayarak açın.

CS2 konsolu nasıl kullanılır?

CS2 konsolu, aslında oyunun ‘kontrol merkezi’ olduğundan çok çeşitli özellikler için kullanılabilir. Geleneksel olarak oyuncular konsolu ekrandaki FPS ve bağlantı kalitesi sayaçları gibi şeyleri etkinleştirmek için kullanır, ancak aynı zamanda oyunun sesini azaltmak, nişangahınızı değiştirmek vb. için de kullanılabilir.

Counter-Strike’daki geliştirici konsolu çok güçlü bir araçtır ve birçok deneyimli oyuncu için, ayar panelinde uğraşmak yerine konsolda hızlı bir şekilde birkaç komut girmek daha kolay olabilir.

CS2 Konsol Komutlarını Sıfırlama

Bazen konsol komutlarını orijinal konfigürasyonlarına geri yüklemenin gerekli olduğu durumlar ortaya çıkabilir. Bu durum, özellikle CS2 gibi oyun etkinliklerine katılırken geçerlidir.

Bunu başarmak için iki seçeneğiniz var:

 • Ayarlara girin ve sağ alttaki “Sıfırla” tuşuna basın.
 • Daha önce yürütülen komutlara karşı koymak için “-“ komutu kullanın.

Konsol komutlarını sıfırlamak, yanlış veya çakışan komutlar nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunların çözümünde yararlı bir çözüm olabilir.

CS 2 console açılmıyor nasıl açılır? Sorusunun yanıtını aldığımıza göre konsol da neler yapabileceğimize bakalım

Yararlı CS2 Konsol Komutları

CS2’de birçok konsol komutu vardır, ancak yeni başlıyorsanız birkaç konsol komutunu denemenizi öneririz. Denemek için konsolunuzu açın ve aşağıdaki komutları (tam olarak gördüğünüz gibi) yazın:

 • cl_showfps 1 – Bu, mevcut kare hızınızı gösterir. Bu, oyununuzu görseller ve performans arasında en uygun karışımı sağlayacak şekilde ayarlamak için son derece kullanışlıdır. Daha detaylı istatistikler için cl_showfps 2’yi de kullanabilirsiniz. Bu sayı 5’e kadar çıkıyor. FPS sayacını kapatmak istiyorsanız cl_showfps 0 yazmanız yeterli.
 • fps_max 144 – Bu, bazı sistemler için kullanışlı olabilecek bir FPS sınırı belirleyecektir (‘fps_max’ın arkasına yerleştirdiğiniz sayıya karşılık gelir). FPS sınırlayıcıyı kaldırmak istiyorsanız fps_max 0 yazmanız yeterlidir.
 • cl_drawhud 0 – Bu, HUD’u tamamen kaldırır. Kullanıcı arayüzü size engel olmayacağından, görünümlerinizin veya genel olarak oyunun ekran görüntülerini almak için kullanışlıdır. HUD’u tekrar açmak için cl_drawhud 1 yazmanız yeterlidir.
 • cq_netgraph 1 – Bu, bağlantı kalitenizle ilgili bilgileri görüntüler. Bu, CS:GO’daki net_graph komutuyla aynıdır, ancak CS2’de bilgiler oldukça sınırlıdır, çünkü şu anda yalnızca gerçek sayılar olmadan görsel bir ekran bulursunuz.
 • clear – Bu, konsoldaki tüm metni temizler; bu, tonlarca kod ve giriş satırı uyguluyorsanız yararlı olabilir.

Ayrıca pratik sunucularda hile işlevini de kullanabilirsiniz (bu da yine yasaklanmanıza neden olmaz):

 • sv_cheats 1 – bu, hile modunu etkinleştirerek ‘hile’ olan komutları kullanmanıza olanak tanır. Bu komutu resmi sunucularda kullanamazsınız o yüzden endişelenmeyin
 • noclip – bu, karakterinizin daha hızlı hareket etmesini sağlar ve karakterinizin duvarlardan geçmesine olanak tanır; bu, haritayı keşfederken kullanışlı olabilir

Yazılan Komutları Etkinleştirme / Ayar Değişikliklerini Uygulama

CS2 konsol komutlarını kullanarak ayarlarınızda değişiklik yapmak için istediğiniz komutu konsola girip “enter” tuşuna basmanız yeterlidir. İşlem tamamlandıktan sonra, özelleştirilmiş CS2 pro ayarlarınızın etkinleşmesinin avantajlarından anında yararlanacaksınız.

Bazı komutların tam etkili olabilmesi için oyunun tamamen yeniden başlatılmasını gerektirebileceği akılda tutulmalıdır. Bu nedenle hazırlıklı olmanız ve gerekirse oyunu yeniden başlatmanız tavsiye edilir.

Oyun Ayarlarını Kişiselleştirme

Bir oyunda oyuncular, konsol komutları aracılığıyla oyunlarının farklı unsurlarını ayarlayabilirler. Bu komutlar artı işareti görünümü, radar işlevselliği ve ses tercihleri ​​gibi ayarları özelleştirmelerine olanak tanır.

Oyuncular bu ayarları kişisel tarz ve tercihlere göre düzenleyerek daha konforlu ve keyifli bir ortam yaratarak oyun deneyimlerini geliştirebilirler.

Kişinin kendine özgü oyun gereksinimlerini karşılayan ideal yapılandırmayı ortaya çıkarmak için çeşitli konsol komutları ve ayarları incelenebilir.

Böylece CS 2 Console açılmıyor nasıl açılır sorusunun yanıtını almış ve bazı console komutlarını da görmüş oldunuz. Gerisi size kalmış, iyi oyunlar.

mobidiyari.com bağlantısıyla Ana Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu