Windows 10 Etkinleştirme (Programsız)

Windows 10 Etkinleştirme (Programsız)

Windows 10 Etkinleştirme (programsız); Dünya üzerinde en çok kullanılan ve herkes tarafından da oldukça sevilen işletim sistemlerinden birisi Windows 10 oldu. Eğer sende bu işletim sistemini kullanmak istiyorsan Windows 10 etkinleştirme (programsız) işlemini adım adım anlatıyoruz.

Windows 10 Etkinleştirme (Programsız)

Bilgisayar kullanıcılarının büyük bir kısmı Windows kullandığı için, piyasaya sürülen neredeyse bütün yazılımlar da Windows 10 uyumlu olarak üretiliyor. Hem kullanıcılar hem de üreticiler tarafından bu derece önem verilen kullanılan Windows 10 işletim sistemini sen de kullanıyorsundur.

Yeni aldığınız bir bilgisayarda Windows 10 işletim sistemi hazır olarak kurulu gelebileceği gibi kendin de sonrada Windows 10’u bilgisayarına kurabilirsin. Ancak orijinal Windows 10 sürümünü satın almak istediğin zaman belli bir tutar ödemek durumunda kalırsın ve bazen bu da bütçeni zorlayabilir. Bu nedenler, tamamen ücretsiz Windows 10 etkinleştirme (programsız) nasıl yapılır sana anlatıyoruz.

Windows 10 Etkinleştirme Anahtarı

Eğer Windows 10 etkinleştirme için elinde bir kodun varsa bunu kullanarak, oldukça kolay bir şekilde Windows 10 işletim sistemini etkinleştirerek hata vermesinden kurtulabilirsin. Ancak herhangi bir Bedava Windows 10 Pro Key, Windows 10 Ürün Anahtarı Bedava sahip değilsen, buradaki anahtarları kullanarak ve Windows 10 etkinleştirme (programsız) için aşağıda seninle paylaştığımız adımları takip ederek, yine sorunsuz bir şekilde Windows 10 etkinleştirme (programsız) işlemini yapabilirsin.

Windows 10 etkinleştirme yapmak için denemen gereken ilk yöntem, manuel olarak Windows 10 etkinleştirme anahtarını girmek olacak. Windows 10 etkinleştirme için en kolay ve en kullanışlı olan yöntem budur. Ancak bu işlemi yaparken hata alıyorsan veya etkinleştirme işlemini yapamadıysan da aşağıdaki 2. yöntemi deneyebilirsin.

Windows 10 Pro Etkinleştirme

Windows 10 etkinleştirme (programsız) işlemini yapman için ilk önce hangi Windows 10 sürümünü kullandığını bilmen gerekiyor. Hangi Windows 10 sürümünü kullandığını öğrenmek için ise masaüstüne geldikten sonra “Bilgisayarım” simgesine sağ tıklayarak “Özellikler” seçeneğini açman gerekiyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra kullandığın Windows sürümünü hemen öğrenebilirsin. Kullandığın Windows sürümünü öğrendikten sonra ise aşağıda senin için paylaştığımız Windows 10 etkinleştirme kodlarından uygun olanını kullanabilirsin.

Aşağıda verdiğimiz ücretsiz Windows 10 ürün anahtarlarından senin için uygun olanı seçtikten sonra ise “CMD” yani “Komut istemi uygulaması”nı yönetici olarak çalıştırman gerekiyor. Eğer yönetici olarak çalıştırmazsan maalesef yazdığın komutlar sisteme işlenmeyecek ve Windows 10 etkinleştirme işlemini yapamayacaksın.

Windows 10 Etkinleştirme CMD

CMD komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra ise şu adımları takip etmen gerekiyor:

CMD ekranını açtıktan sonra ilk önce “slmgr /ipk” komutunu yazın. Ekrana bu komutu yazdıktan sonra ise bir boşluk bırakarak, aşağıda senin kullandığın Windows 10 sürümü ile uyumlu olan lisans anahtarı kodunu yapıştırın. Yani ekranda şöyle bir şekilde görünmesi gerekiyor:

“slmgr /ipk NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2”

Bu şekilde, uygun komutu yazdıktan sonra “Enter” tuşuna basarak programın komutu çalıştırmasını sağlıyoruz. Eğer bu şekilde doğru komutu ve doğru anahtarı yazdıysan, işlemin tamamlanmasının ardından Windows’un etkinleştirme için uygun olduğuna dair onay mesajı alacaksın. Onay mesajını aldıysa, Windows 10 etkinleştirme (programsız) işlemini başarılı bir şekilde yapabileceğin anlamına geliyor.

Sıradaki işlem ise “slmgr /skms kms8.msguides.com” komutunu yazıp yine “Enter” tuşuna basarak KMS serverına bağlanman gerekiyor. KMS server’ına bağlandığına dair uygun mesajı aldıysan son 1-2 adım kalıyor. Bağlantıyı da doğru bir şekilde yaparak neredeyse işlemi bitirdin demektir. Şimdi sıradaki adımları da tamamlayarak Windows 10 etkinleştirme (programsız) tamamlayalım.

Windows 10 Ürün Anahtarı 2022

Windows 10 etkinleştirme işlemini tamamlamak için, KMS server’ına bağlandıktan sonra, CMD komut istemi ekranına “slmgr /ato” yazarak “Enter” tuşuna basın. Bu komutu da doğru bir şekilde yazıp girdiysen yine bir mesaj alacaksın. Windows 10 etkinleştirme (programsız), sürekli Windows crack işleriyle uğraşmaktan sıkılan ve kalıcı olarak Windows 10 etkinleştirme yapmak isteyenler için işte bu kadar kolay.

Yukarıda sana anlattığımız yöntemleri takip ederek Windows etkinleştirme programsız işlemini oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsin. Yukarıda anlattığımız yöntemleri izleyerek ve aşağıda da senin için paylaştığımız güncel Bedava Windows 10 Pro Key, Windows 10 Ürün Anahtarı Bedava kullanarak sen de 1 dakika gibi kısa bir süre içerisinde Windows 10 etkinleştirme (programsız) işlemini tamamlayabilirsin.

Windows Etkinleştirme Programsız Yöntemi

Windows 10 etkinleştirme işlemini sorunsuz olarak tamamlamak için kullanabileceğin bir diğer yöntemi de şu şekilde anlatabiliriz:

İlk önce, bilgisayarının CMD komut istemini yönetici olarak açman gerektiğini yeniden hatırlatalım. Bunun için kısayol olarak Windows tuşu + R tuşuna basabilirsin. CMD ekranını açtıktan sonra ise “cscript slmgr.vbs” yazdıktan sonra bir boşluk bırakın ve “/ipk” yazın. Bu komutu yazdıktan sonra ise “Enter” tuşuna basarak komutu çalıştırın.

Komutun doğru bir şekilde çalışması için şu şekilde görünmeli: “cscript slmgr.vbs /ipk

Ardından, aşağıda paylaştığımız Windows 10 etkinleştirme kodlarından, kullandığın bilgisayarın sürümü için uygun olan kodu kopyalayarak ekrana yapıştırın ve yine “Enter” tuşuna basın. CMD komut istemi gerekli işlemleri tamamladıktan sonra Windows 10 etkinleştirme (programsız) başarılı ile tamamlanmış oluyor. Güle güle kullanın.

Professional: W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Professional N: MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9

Enterprise: NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43

Enterprise N: DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

Education: NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

Education N: 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ

Home Single Language: 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH

Home Country Specific: PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR

Home: TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99

Home N: 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Teknocep