Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır? Vodafone numara engelleme yoluyla cep telefonundan istemediğiniz ya da sizi huzursuz eden numaraları kolayca engelleyebilirsiniz. Günümüzde mobil cihazların kullanımıyla beraber telefonla olan iletişiminin de artması, gizli ve tanımadığımız numaralarla gün içinde karşılaşabilmekteyiz. Bu gibi durumlarda, bunlardan kurtulmak ve rahatsız edilmemek için bu numaraları engellememiz gerekmektedir.

Her GSM operatörünün numara engelleme veya engeli kaldırma işlemi farklı olabilmektedir. Ancak tüm operatörler için kullanılan cep telefonun modeli ve işletim sistemine bağlı olarak bazı yöntemler kullanıla bilinmektedir.

Vodafone Gizli Numaradan Gelen Arama Nasıl Kapatılır?

Günümüzde teknolojinin ve akıllı cihazların neredeyse bütün evlerde kullanıldığı dünyada herkes ara sıra gizli ya da tanımadığı çağrılarla karşılaşa bilmektedir. Siz de gizli numaradan aranıp rahatsız ediliyorsanız, gizli numaradan gelen çağrı veya aramaları engelleyebilirsiniz.

 • Gizli numaradan çağrı almamak için: Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “GİZLİ AC” yazıp 7046’ya kısa mesaj atarak rahatsız olduğunuz gizli numaraları engelleyebilirsiniz.
 • Gizli numaradan çağrı almak için: Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “GİZLİ KAPAT” yazarak 7046’a SMS atarsanız daha önce gizli numaralara kapatmış olduğunuz çağrıları tekrar açabilirsiniz.
 • 7046’yı kısa mesaj atmak yerine 7046’yı doğrudan arayarak gizli çağrı ve aramaları engelleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Android Akıllı Telefonlarda Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde genelde Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar kullanılmaktadır. Şayet sizin de Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ise, Vodafone numara engelleme ve kaldırma işlemini kolaylıkla mobil telefonunuzdan yapabilirsiniz.

 • Akıllı telefonunuz üzerinde “Telefon” uygulamasını açın.
 • Çağrı Geçmişi bölümüne gelin.
 • Engellemek istediğiniz numarayı seçin ve üstüne tıklayın.
 • Bu işlemin ardından Çağrı Ayrıntıları bölümüne ulaşırsınız. Bu kısımda Numara Engelleme işleminizi yapabilirsiniz.

İşlem tamamlandığında; Vodafone numara engelleme işleminizi oluşturacak, istemediğiniz numara ya da numaraların sizi rahatsız etmesini engellemiş olacaksınız. Bu şekilde istediğiniz diğer numaraları da engelleyebilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaraya Açma, Kapatma ve Engelleme

Android Akıllı Telefonlarda Vodafone Engellenen Numara Nasıl Kaldırılır?

 • Akıllı telefonunuzda “Telefon” uygulamasına giriş yapın.
 • Bu uygulama içindeki “Diğer” seçeneğine tıklayın.
 • Burada Ayarlar bölümünde “Engellenen Numaralar” bölümüne tıkladığınızda önceden engellemiş olduğunuz numaraları görebilirsiniz. Bu numaraların yanında ise “Engellemeyi Kaldır” seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıkladığınızda engellemiş olduğunuz numaranın engeli kaldırılmış olur.

İOS Akıllı Telefonlarda Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

 • İphone telefonunuzda Son aramalar bölümüne girin.
 • Burada son çağrılar ile numaralar görülebilir. Engellemek istediğiniz numaranın yanında bulunan Ayrıntı seçeneğine tıklayın.
 • Burada bulunan seçenekler arasından “Bu arayanı Engelle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

İOS Akıllı Telefonlarda Vodafone Numara Engelleme Nasıl Kaldırılır?

İphone telefonunuzda Ayarlar bölümüne gidin ve “Telefon” kısmına tıklayın. Karşınıza çıkacak ekranda “Aramalar” kısmına tıklayın ve buradan “Engellenenler” kısmına gidin. Bu bölümde daha önce engellemiş olduğunuz numaralar listesi bulunmaktadır. Hangi numaranın engellemesini kaldırmak istiyorsanız numaranın üstüne gelip sola doğru kaydırarak engellemeyi kaldırmış oluyorsunuz.

Vodafone Numara Engelleme Kodu

Vodafone numara engelleme kodu 7046’dır. Vodafone 7046 mesaj atarak sizi arayanların size ulaşmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Vodafone müşterileri 7046 numarasını arayarak numara engelleme ve engel kaldırma işlemi yapabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Eğer ki siz de bir numarayı gizli numaradan aramak istiyorsanız yani aradığınız kişinin sizin numaranızı görmesini istemiyorsanız arayacağınız numaranın başına “*31#” ekleyerek numarayı yazın sonrasında artık aradığınız numara sizin kim olduğunuzu asla öğrenemeyecektir.

Gizli Numaradan Arama Ücretli Mi?

Aslında çoğu kişi gizli numaradan aramanın ücretli olduğunu düşünse de böyle bir durum söz konusu değildir. Aradığınız numara başka operatörü kullanıyor dahi olsa sizden ya da karşı taraftan hiçbir şekilde bir ücret talep edilmez.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu