Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Yurtdışı İnternet, Arama, SMS Tarife Paketleri

Vodafone Yurtdışı İnternet, Arama, SMS Tarife Paketleri 2023; Türkiye’de en çok tercih edilen operatörler arasında bulunan Vodafone, abonelerine çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor. Ülkemizde ve yurtdışında tercih edilen Vodafone, yurtdışında ki abonelerine de internet, arama ve SMS tarife paketlerini sunuyor. Eğer sizde yurtdışında Vodafone hattı kullanıyorsanız, Vodafone’nin yurtdışı tarife paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Yurtdışında bulunan sevdiklerinizle sizlerde konuşabilir, mesajlaşabilir ve internet üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz. Vodafone’nin yurtdışı internet, arama, SMS tarife paketleriyle sevdiklerinize görüşebilmeniz için bu yazımızda detayları sizlerle paylaşacağız. Yurtdışı paketlerinin detaylarını bu yazımızda inceleyelim.

Vodafone Yurtdışı Dünya Âlem Tarifesi

Vodafone’nin abonelerine özel olarak sunduğu yurtdışı paketlerinden biri olan Yurtdışı Dünya Âlem Tarifesi ile sevdiklerinizle doya doya görüşebilirsiniz. Standart kullanım ücretleri ile abone olmadan, KKTC hariç diğer ülkelerde kullanabilirsiniz. Vodafone aboneleri yurtdışında kullanım ücreti farklı olarak aşım ücreti içermektedir. İster faturalı ister faturasız Vodafone abonesi kullanıcıysanız, aşım ücreti ilk 20 MB’a kadar 35 TL, sonraki harcamalarda 50 MB için 80 TL’dir. Vodafone yurtdışı aranma ücreti ise 3,90 TL, kısa mesaj hizmeti 1,5 TL olarak yurtdışı faturalı dünya âlem tarifesinden yararlanabilirsiniz. Yurtdışı arama paket ücretleri ise her ülkeye göre değişse de aşağıdaki gibidir.

  • Avrupa ve Amerika Ülkeleri: 5,90 TL
  • Türkiye Cumhuriyetleri, Pasifik, Asya, Afrika ve Yakın Doğu Bölgeleri: 9,90 TL
  • Uydu ve Deniz Bölgeleri: 10,90 TL

Vodafone Redli Her şey Dahil Yurtdışı Tarife Paketleri

Vodafone Red paketi abonesiyseniz, 24 farklı ülkede kullanabileceğiniz bu tarife sayesinde uygun ücret ile sevdiklerinizle görüşebilirsiniz. Vodafone Redli paketlerden farklı tarifeleri seçerek, yurtdışında uygun ücretlerle kullanabilirsiniz. Vodafone Redli paketlerden istediğinize aşağıdaki şekilde katılabilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti 

Vodafone Yurt Dışı Paketleri 2023

Red Elite, Red Elite Plus ve Redli40: 3 gün için kullanabileceğiniz bu paket tariflerine telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “HERSEY3” yazıp, 7048’e göndererek kayıt olabilirsiniz.

Red Elite Plus, Red Elite Extra ve Red XLarge: 4 gün için kullanabileceğiniz bu pakete “HERSEY5” yazıp, 7048’e göndererek bu tarifeden yararlanabilirsiniz.

4.5G Red Elite ve Red Elite: 7 gün için geçerli olan bu tarife için “HERSEY7” yazıp, 7048’e göndererek yararlanabilirsiniz.

Redli Pasaport Dünya Paketi: 70’den fazla ülkede kullanabileceğiniz bu tarifeye aylık 49,90 TL’ye sahip olabilirsiniz. Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “HD DÜNYA” yazıp 7000’e göndererek, bu tarifeden yararlanabilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Her şey Dahil Paketler

Vodafone faturalı hat abonesiyseniz, kullandığınız tarifenin önemi olmaksızın yurtiçi bütün kullanım haklarınızı yurtdışında da kullanarak, Her şey dahil pasaport dünya paketine sahip olabilirsiniz. Türkiye dahil olarak 36 ülkede geçerli olan bu pakete aylık 39,90 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. Bu pakete sahip olmanız için yapmanız gereken, telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek, “HDAHIL” yazarak, 7048’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Bu pakette bütün kullanım haklarınızı 70’den fazla ülkede kullanmak için “HERSEYDUNYA” yazarak, 7048’e göndermeniz yeterli olacaktır. 49,90 TL’ye sahip olacağınız bu pakette, bütün kullanım haklarınızı yurtdışında da hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Vodafone Faturasız Yurtdışı İnternet Tarifeleri

Faturalı hat sahiplerinin yanında faturasız abonelerini de unutmayan Vodafone, yurtdışında 30 gün boyunca internet kullanabilirsiniz. 25 MB internete 75 TL karşılığında sahip olabileceğiniz bu paketten yaralanabilmek için kısa mesaj bölümünden “YDISI50” yazarak, 7000’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Faturalı KKTC Tarifesi

KKTC de kullanabileceğiniz bu paket ile kesintisiz konuşmaya devam edebilirsiniz. Sevdiklerinizle konuşmanın keyfini çıkartabileceğiniz abonelik gerektirmeyen KKTC ücretlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ülke / Arama Ücreti / Aranma Ücreti

  • KKTC / 3,90 TL / 5,90 TL
  • Türkiye / 1,60 TL / 0,55 TL

Vodafone Hattı Yurtdışını Arama Açma ve Kapama

Vodafone abonelerine yurtdışı paketlerine sahip olmak için öncelikle hattınızı yurtdışı kullanımına açmanız gerekmektedir. Vodafone hattınızı yurtdışına açmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek, “ULUS AC” yazarak, 7000’e SMS gönderin. Kapatmak için ise “ULUS KAPA” yazıp, 7000’e SMS gönderebilirsiniz.

Vodafone Hattınızı Yurtdışında Kullanıma Açma

Vodafone hattınızı yurtdışında kendi kullanımınıza açmanız için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek “ROAM AC” yazıp, 7048’e SMS gönderebilirsiniz.

YouTube video

Vodafone Yurtdışı Müşteri Hizmetleri

Eğer ki Vodafone hattınızı yurtdışında da kullanıyorsanız ve Vodafone Müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyorsa ancak nasıl arayacağınızı ya da hangi numarayı arayacağınızı bilmiyor iseniz Türkiye’deki müşteri hizmetleri numarası ile aynı numarayı aramanız gerekmektedir yani “542” numarasını ararsanız müşteri hizmetlerine başlanabilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Kullanımda Günlük Ücret Mi Ödenir?

Vodafone hattınızı yurtdışına açtırdıktan sonra ve yurtdışına çıktıktan sonra Vodafone artık size günlük olarak bir ücret keser ve bu sizin faturanıza eğer ki faturasız hat sahibi iseniz de borç olarak sizin hattınızda birikir. Yurtdışından geri döndüğünüzde Vodafone o ücreti sizden ödemenizi istemektedir ödemediğiniz taktirde ceza kesilebilir ve hattınız kapanabilir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu