Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone TL Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone TL Transferi Nasıl Yapılır? Türkiye’nin ve dünyanın tanınmış GSM operatörlerinden biri olan Vodafone, faturasız hat sahiplerinin TL transferi ile yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Ayrıcalıklı hizmetlerin yegâne adresi olan Vodafone, kullanıcılarına her koşulda iletişimlerinin devamını sürdürebilmeleri için Cep TL Transfer uygulamasını sunmaktadır.

Bu uygulama ile Vodafone müşterilerinin devamlı sevdikleriyle kesilmeyerek, iletişim ağı içerisinde yer almalarını amaçlamaktadır. Bu uygulama ile Vodafone kullanıcıları birbirlerinden TL isteyebilir ve birbirlerine TL gönderebilmektedirler. Böylelikle TL’si bitmiş veya bitmek üzere olan müşteriler, zorda kalmadan sevdikleriyle görüşmeye devam edebilmektedirler.

Vodafone TL Transfer Şartları Nelerdir?

 • Vodafone bireysel faturasız hat kullanıcıları (Cep Kazan Tarifesi hariç) Vodafone bireysel faturasız hat kullanan abonelere TL transfer edebilmektedirler.
 • Aboneliğin ilk 3 ayında TL transfer işlemi yapılamamaktadır.
 • TL transfer işleminin ardından müşterilerinin hattında 6 TL kalması gerekmektedir. Transfer işlemi, işlem başına 2 TL olarak ücretlendirilmektedir.
 • Transfer işlem. Bir defa da en az 1 TL, en fazla ise 20 TL transfer edilebilir, bir ay içerisinde ise en fazla transfer limiti 100 TL’dir.
 • Transfer edilen TL’ler, hediye SMS veya indirimli görüşme kapsamına girmemektedir.
 • Müşterilere transfer edilen TL’ler, 5 TL’den az ise aktif kullanım veya bekleme sürelerini etkilememektedir. 10 TL ve üzeri TL transfer alınması durumunda aktif kullanım süresi uzamaktadır.
 • Transfer yoluyla elde edilen TL’ler ikinci kez başka bir hatta transfer edilememektedir.

Vodafone TL Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone TL Transfer işlemleri yalnızca Vodafone bireysel faturasız hat kullanıcıları tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Vodafone faturasız hat kullanıcısı iseniz;

 1. TL Transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz,
 2. TL Transferinden TL alabilirsiniz,
 3. TL Transferi ile TL gönderilen hattın aktiflik süresini uzatabilirsiniz.

Vodafone Transfer işlemleri için;

Siz TL’yi gönderecekseniz 7000’i arayarak TL göndereceğiniz hat bilgilerini girerek istediğiniz miktarda TL gönderebilirsiniz.

Siz TL istiyorsanız ve bakiyeniz yetersiz ise 7038’i aramanız ve gönderim yapmak istediğiniz hat bilgileri ve miktarı paylaşarak onay vermeniz gerekmektedir.

Online İşlemler üzerinden TL transferini gerçekleştirmek isteyenler ise;

 • Vodafone online işlemlere giriş yapınız.
 • Giriş işleminden sonra TL işlemlerim kısmına gidiniz.
 • Açılan bölümde Cep Lira Transfer Bölümünü seçiniz.
 • Bu alana göndermek istediğiniz TL miktarını ve cep telefon numarasını girmelisiniz.
 • Onaylamanızın ardından TL gönderiminiz sonuçlanmış olacaktır.

TL transferinizi Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden gerçekleştirme imkânınız da mevcuttur. Vodafone Yanımda uygulamasının ana sayfada bulunan “TL veya Kolay Paket Yükle” kısmının içinde bulunan “TL Transferi” sayfasına girerek, kime ne kadar TL göndermek istiyorsanız o kişinin telefon numarasını yazıp kredi kartınız ile ödeme yapıp transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone GANİ Tarifeleri ve Paketleri 

Vodafone TL Transfer Ücreti

Vodafone tl transferi işlem başına ücretlendirilmektedir. Her işlem başına TL transfer ücreti 2 TL’dir. Vodafone TL transfer ücreti faturasız hatların bakiyelerinden düşerken faturalı hatlarda ise faturaya ek ücret olarak yansıtılır.

Vodafone TL Transfer En Az Ne Kadar

Vodafone TL transfer limiti tek seferde en az 1 TL en fazla 20 TL olarak belirleniştir. Bir takvim ayı içerisinde en fazla 100 TL lira gönderme limitiniz bulunmaktadır.

Vodafone TL Transfer Yapamıyorum

Vodafone TL transfer yapamıyorum diyorsanız bu sorun hattınızın yeni olmasından kaynaklanıyor olabilir. Aboneliğinizin ilk 90 günü TL transferi yapamazsınız. Ayrıca bir takvim ayı yani aın 1 ile 30 arasında gönderebileceğiniz TL miktarı 100 TL olduğundan ay içerisinde limiti aşmış olabilirsiniz. Ayrıca faturasız hat kullanıcıların hattıda TL transferi yaptıktan sonra en az 6 TL bakiye kalması gereklidir.

Vodafone Başka Opratöre TL Transferi Yapılır Mı

Şimdilik hiçbir operatör, kendi operatörü dışındaki farklı bir operatöre TL transfer işlemine izin vermemektedir. Bu sebeple Turkcell’den Vodafone’ TL transferi veya Türk Telekom’dan Vodafone’a TL gönderme gibi işlemlerin gerçekleşmesi mümkün olmamaktadır.

YouTube video

Vodafone TL Bakiyesi İle Nasıl Paket Yüklerim?

Eğer ki online olarak faturasız hattınıza paket yüklemek istiyorsanız bu işlem için Vodafone Yanımda uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Vodafone Yanımda uygulamasına girerek TL Paket yükle seçeneğini seçip gerekli adımları takip ettikten sonra artk hattınıza paket yüklemi işlemi bitmiş olacaktır.

Vodafone Kontör TL Sorgulama

Eğer ki siz de Vodafone faturasız hat sahibi iseniz ve hattınızda kontör var mı ya da hiç TL bakiyesi var mı diye sorgulamak istiyorsanız bu işlemin n kolay yolu Vodafone yanımda uygulamasıdır elbette ki ancak uygulamaya giriş yapamıyorsanız “OZET” yazıp” 7000″ e mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu