Reklam
Mobil Oyunlar

Arkadaşlarla Oynanacak En İyi Online Mobil Oyunlar

Mobil platformlarda eğlence sektörünün hızla gelişmesiyle birlikte birçok farklı kategoride oyunlar da ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu oyunlardan bazıları ise arkadaşlarla oynanabilecek ve keyifli zamanlar geçirilebilecek tarzda oyunlardır. Bu oyunlar detaylı hikayelere dayanmasa da birkaç saatliğine size günün stresini unutturacak, ve arkadaşlarınızla eğlenebileceksiniz.

Biz de bu içeriğimizde arkadaşlarla oynanacak en iyi online mobil oyunlar (iOS ve Android) hangileridir sorusunun yanıtlarını detaylı olarak araştırdık.

1) Kafa Topu 2

kafa topu 2 640x354 1

Masomo tarafından geliştirilmiş olan Kafa Topu 2 oldukça eğlenceli dakikaları size vadediyor. Oyunda her bir karakter farklı yeteneklere sahiptir, ve siz geliştirmeleri yaptıkça karakterin de gücü ve yetenekleri ona göre gelişme gösterir. Karakterlere çeşitli süper güçler de ekleyerek maçları kazanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz.

Özellikle de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi olan Kafa Topu 2, hem arayüz olarak hem de seslendirme olarak Türkçe olarak yayınlanmıştır. Hem Android hem de iOS platformunda ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Kafa Topu 2’yi dakikalar içerisinde yükleyerek keyfinize keyif katabilirsiniz.

2) Among Us

among us 640x356 1

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir diğer oyun olan Among Us ise InnerSloth tarafından 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunda iki farklı grup ve üç farklı harita bulunur. Bu gruplardan herhangi birisini ve haritalardan birini seçerek oyunu kurarsınız ve arkadaşlarınız da sizin kurmuş olduğunuz oyuna girebilir. Sunucu olarak ise Avrupa’yı seçmeniz önemlidir.

Oyunda çeşitli görevler bulunmaktadır. Oyunu kazanmak için görev barının hızlı bir şekilde doldurulması gerekir. Oyun görev açısından zaten sizi yönlendirecektir.

3) 8 Ball Pool

8 ball pool 640x331 1

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir diğer eğlenceli ve popüler oyun olan 8 Ball Pool ise bilardo oyunudur. Delikli ve deliksiz toplardan herhangi birinin sizin toplarınız olduğu oyunda kendi toplarınızı deliklere attıktan sonra son kalan siyah topu da atabilirseniz oyunu kazanmış sayılırsınız.

Oyunda birçok farklı ıstaka türü bulunmaktadır. Bu ıstaka türleri oyuncular arasında dengeyi biraz değiştirebilir ama arkadaşlarınız ile anlaşma yaparak aynı ıstaka türü ile oynayarak kimin daha iyi oynadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

4) Kelimelik

kelimelik 640x358 1

Kelimelik de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en eğlenceli bilgi oyunları arasında yer almaktadır. Oyunda sizin önünüze çeşitli harfler verilir ve bu harflerle kelimeler türetmeye çalışırsınız. Kelimelerin puanları ise oyun masasında yer alır. Oyun masasında bazı kelimeler 2 katı bazı kelimeler 3 katı puanlamalara sahiptir. Bu durum harfler için de geçerlidir. Belirli bir sayıya ulaşmış olan ise oyunu kazanmış sayılır.

5) Bingo Tycoon

bingo tycoon 640x319 1

Monopoly oyununu bilmeyen yoktur sanırım. Bu oyunun mobil platformlardaki versiyonu olan Bingo Tycoon ile arkadaşlarınıza keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Oyunda bir emlak şirketi yönetiyor gibi çeşitli evler, araziler satın alırsınız. Sizin üzerinize denk gelen misafirlerden ise kira bedeli veya haraç alırsınız.

Oyunda ekonomi yapmak ve strateji geliştirmek ise oldukça önemlidir. Oyunda iflas eden oyuncu borç para alarak tekrar yükselmeye başlayabilir ancak tamamen iflas eden oyuncu oyunu kaybetmiş sayılır. Oyunda araziler üzerine ev veya oteller inşa ederek gelirlerinizi arttırabilir ve geçenlerden daha da fazla paralar alabilirsiniz. Böylelikle ekonominiz daha da iyileşmiş olur, böylece yeni yatırımlar yapabilirsiniz.

6) Vainglory

vainglory 640x358 1

League of Legends’a benzer bir MOBA (çok oyunculu online savaş arenası) olan Vainglory, diğer oyunculara veya botlara karşı 5v5 veya 3v3 modlarında takım oluşturmanıza olanak tanır.

40’tan fazla kahramandan birini seçiyorsunuz, karşı takım sizin kristallerinizi yok etmeden önce siz onların kristallerini yok etmelisiniz. Özel güçlerinizi kullanarak ve ekip olarak birlikte çalışarak düşman taretlerini ve askerlerini yok ederek ormanda seyahat edin.

7) Dragalia Lost

dragalia lost 640x340 1

Dragalia Lost, insanların ve ejderhaların bir arada yaşadığı devasa bir aksiyon RPG’sidir. Bu oyun aslında Nintendo tarafından hayata geçirildi ve tüm yolculuğunuz boyunca Nintendo’nun cazibesini hissetmek mümkün.

8) BombSquad

bombsquad ios android 640x275 1

BombSquad, geleneksel parti oyunlarının en iyi unsurlarını barındırır. İsterseniz tek başınıza yapay zeka’ya karşı, isterseniz de arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

9) Mario Kart Tour

mario kart tour 640x355 1

Mario Kart Tour, Mario Kart’ı uzun süredir temel bir oyun serisi yapan şeyin özünü mobil cihazın rahatlığına getiriyor.

10) Pokémon Go

pokemon go 640x371 1

Pokémon Go, 2016’da piyasaya sürülmesinin ardından uzun süre boyunca kitlesi büyümeye devam etmiştir. Oyun neredeyse altı yaşında, ancak bugün bile arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz çok oyunculu mobil oyunlarının krallarından biri olmaya devam ediyor.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu