Reklam
Mobil Oyunlar

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır?

Pubg mobile ilk çıktığı günden itibaren herkesin dikkatini çeken ve çok popüler olan bir internet oyunudur. Bizler bu yazımızda sizin için oyun performansınızı daha iyi hale getirmek adına ufak püf noktalar vereceğiz ve Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı ile oyunu daha iyi oynayacaksınız. Oyunda başparmak oynanışının neden zayıf olduğunu ve daha sonra Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? ile oyun performansının neden daha iyi olduğundan bahsedeceğiz. Daha sonrada Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? bundan bahsedeceğiz.

Pubg Nedir?

Pubg Bluehole tarafından yayımlanmış olan ve çok oyuncu ile oynanan bir internet oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiştir. Bir uçağın içinde oyuna başlayıp istedikleri zaman uçaktan atlayabilirler ve paraşütleri de yanındadır. Paraşütler ile adanın her hangi bir yerine iniş sağlayabilirler. Oyuncuların temel amaçları ise farklı yerlerden aldıkları silahlar ile diğer oyuncuların hayatlarına son verip kendisi ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır.

Oyun sırasında adanın güvenli kısımları git gide küçülmeye başlar. Böyle olunca da harita küçüldükçe oyuncular daha küçük alanda yoğunlaşmak durumunda kalırlar. Birbirlerini kolaylıkla görüp saf dışı bırakma ihtimalleri artar. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu oyunu kazanmış olur. Pubg 23 Mart 2017 tarihinde çıkmıştır. Çıkışından ise yaklaşık olarak 4 veya 5 ay sonra kopya satmıştır. Mobil battle-royale oyunlarının artış göstermesi sebebi ile bu oyun 9 şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yapmıştır. Oyunun esin kaynağı ise 2000 senesinde vizyona giriş yapan Battle Royale filmidir. Bu film japon sinemasının bir ürünüdür. Bu oyunun ana haritasında Sovyet mimarisinden esinlenilmiştir. Azure yüzme havuzunun aynısıdır.

Belirttiğimiz üzere oyunun temel amacı yaşamını sürdürmek ve hayatta kalan son kişi olabilmektir. Teknik olarak ise diğer oyuncuların alan dışı kalıp kendi kendilerine öldükleri bir zafer senaryosu mümkündür. Diğer taraftan hiç kimseyi öldürmeden son 10 kişi arasında kalındığı zaman barış yanlısı oluyorsunuz. Oyunun yapımcısı geçmiş senelerdeki açıklamasına göre oyunun 70 milyondan fazla sattığını bildirmiştir.

PUBG Mobile hassasiyet ayarları kodu

Pupg Mobile Arayüz ve Kontrol Ayarları

Öncelikle ara yüzde değişikliğe gidilmesi için ayarlar kısmına gelin ve bunun için aşağıdaki yolu takip edin;

Pupg mobile giriş sağlayın. Sağ alt köşede bulunan çark simgesine tıklayarak ayarlar kısmına gidin. Açılmış olan sayfada kontroller kısmına girin ve bu kısımdan bütün ayarları yapabilirsiniz.

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? Parmak ayarlarını gerçekleştireceğimiz için standart bir kontrol seçmelisiniz. Ardından bunu düzenlemek için özelleştir kısmına girin ve bu kısımdan sanal kontrollerin yerlerini düzenleyin.

Hangisi Daha İyidir? 3 Parmak mı 4 Parmak mı?

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? sorusu aslında biraz kişisel bir sorudur herkse göre oyunu oynama rahatlığı değişir ve 3 parmak mı 4 parmak mı sorusu tamamen sizin oyunu nasıl rahat oynayabileceğinize bağlıdır. Parmak boyutunuza ve ekran boyutunuza göre değişebilir. Eğer ki parmaklarınız kısa ve ekran boyutunuz da küçükse 3 parmak kullanmak oyunu daha rahat oynamanızı sağlayacaktır. Uzun parmaklarınız varsa ve ekran boyutunuz da büyükse 4 parmaklı pençeye gitmenizde işinize daha çok yarayacaktır.

Özellikle eğilme, nişan alma, ateş etme ve göz atma eğilimli gibi birden çok kontrole erişiminiz olduğu zaman pubg mobile 4 parmak kullanmanız daha işinizi kolaylaştıracaktır.

Neden 4 Parmak Pençe Kurulumu En İyisidir?

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? sorusunun ardından kurulum nasıl yapılır da akıllarda olan önemli bir sorudur. Bu oyunda 4 parmak ayarı oyun esnasında size daha iyi performans sağlar. 2 parmak nişan ve ateş üzerinde diğer 2 parmak hareket ve kamera açısı değiştirmektedir. Hareket, nişan, ateş, kamera açısı, gibi eylemleri 4 parmak kullanarak daha verimli bir şekilde oyununuzu oynayabilirsiniz. Pubg 4 parmak oyun kontrolünü öğrendiğiniz zaman oyun performansınız artacaktır. Şunu da belirtmek gerekir ki tüm profesyonel mobile oyuncuları pubg 4 parmak pençe düzeninden yararlanmaktadır.

Pubg 4 Parmakla Oyun Oynamanın Avantajları

Aynı anda 4 tarafı birden kontrol etme şansınız vardır. 4 parmak pençe ayarı en hızlı hareket edebileceğiniz hızlardan biridir. En esnek kurulumdur.

Pubg 4 Parmakla Oyun Oynamanın Dezavantajları

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? sorusunda sonra diğer bir çok merak edilen konu da budur. 4 parmaklı pençe düzeninde usta olmanız biraz fazla zamanınızı alabilmektedir. Elleriniz ekran alanını daha fazla kaplayacağı için cihazınızın kenarlarını göremezsiniz.

Pubg Mobile’da Başparmaktan 4 Parmak Kontrollerine Nasıl Geçilir?

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? Pubg mobile’da başparmaktan 4 parmak kontrolüne geçiş yaptıktan sonra haritalarda takım ile oyun oynamamanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni bir hafta kadar performansınızda bir düşüklük olacaktır. Size önerimiz TDM modunda tek başınıza birçok pratik yapın. Bu sayede yeni sisteme de alışmış olacaksınız. Bir kez 4 pençe parmak düzenine alıştıktan sonra değişiklik yapabilir ve düzeninizi ileri seviyelere taşıyabilirsiniz. 4 parmak pençe düzenine geçmek için yapmanız gereken şey;

Pubg mobile oyununu açın ve ayarlar kısmına gelin. Ardından butonları özelleştire tıklayın. Öğeleri kullanacağınız 4 parmak düzenine göre ayar yapın. Bunları yaptıktan sonra kendinizi profesyonel seviyeye taşıyabilirsiniz. Ardından kaydedin ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Pubg Mobile 4 Parmak Kodu 2024

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? ayarına geçtiğiniz zaman pratik ve deneyimle sayesinde en iyi ayarı bulabilirsiniz. Fakat 4 parmaklı düzen kodu arayışındaysanız aşağıdaki koda göz atmanız yeterlidir. İşte birçok oyuncu tarafından kullanılan ve en popüler olan pupg mobile 4 parmak kodu;

Düzen 1-6974-6998-1946-2820-026
Düzen 2-6960-4897-8808-0654-298
Düzen 3-6960-4897-8808-0564-299

Eğer oyununuzda 4 parmak pençe düzeni nasıl ayarlanır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

Ayarlar kısmına gelip butonları özelleştire tıklayın Arama yöntemine tıklayın. İstediğiniz 4 parmak pubg düzen kodunu verilen alan kısmına yapıştırın ve son aşama olarak ayarları kaydedin.

Düzeni kendiniz manuel olarak ayarlamanıza gerek yoktur. Oyundaki düzeni sizin için otomatik olarak uygulamaktadır. 4 parmak kodu hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar.  İster kodları manuel olarak kendiniz ayarlayın isterseniz de hazır düzen kodlar kullanın. Her iki türlüde oyun performansınız artacaktır.

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Nedir? Nasıl Kullanılır?

PUBG Mobile oyununda siz de sürekli 4 parmak ayarı denilen bir şeyi görüyorsanız ve ne olduğunu merak ediyor iseniz; 4 parmak ayarı PUBG Mobile oyununu ekranda sol tarafta 2 sağ tarafta 2 parmak olacak şekilde ekrandaki yürüme nişan ateş gibi öğelerin tam parmaklarınıza denk gelecek şekilde dizilip oynanamasıdır.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

PUBG Mobile oyununa giriş yapın ve başlangıç ekranında bulunan ayarlar kısmına girin sonrasında hassasiyet ayarlarını seçin ve low seçeneğine basın sonrasında da geri gelin ve hassasiyet ayarlarınız fabrika verilerine dönsün.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu