Reklam
Sosyal Medya

Instagram Harika Öne Çıkanlar Kapakları

Instagram Hikaye Kapakları

Instagram üzerinden hikaye paylaşma eklentisi çıktıktan sonra, bu eklenti sayesinde pek çok ek özellik de sunulmaya başlandı. Instagram hikayelerine pek çok ek fotoğraf koyabilir ve müzik de ekleyebilirsin. Senin için Instagram harika öne çıkanlar kapakları hikaye kapakları anlatıyoruz.

Instagram Harika Öne Çıkanlar Kapakları Hikaye Kapakları

Instagram harika öne çıkanlar kapakları oluşturmak için ekstra gifler ve emojiler seni bekliyor. Bununla birlikte hikayene yazılar yazmanın yanında ve daha pek çok ek özellik ekleyerek Instagram hikaye kapakları oluşturabilirsin. Bu şekilde birbirinden ilgi çekici hikayeler oluşturarak 24 saat boyunca hikayeler kısmında yer alabilir ve daha da ön plana çıkabilirsin.

Pek çok Instagram kullanıcısı, 24 saat göründükten sonra fotoğrafların ya da videoların kaybolmasını istemiyor olabilir; bu durumda da paylaşımlarını “öne çıkan hikaye” bölümüne sabitleyerek her zaman erişime açık tutuyorlar. Bu şekilde paylaşılan hikayeler, 24 saat sonra “hikayeler” kısmından silinse bile “öne çıkan hikayeler” kısmında görülerek erişilmeye her zaman devam ediyor. İşte merak ettiğin Instagram harika öne çıkanlar kapakları hikaye kapakları hakkında detayları paylaşıyoruz.

Ayrıca sıkı bir Instagram kullanıcısı olarak, bu platform hakkında merak edilen Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü ile Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme konularına dair detayları öğrenmek istersen de linklere tıklayarak yazılarımızı ziyaret edebilirsin.

Instagram Öne Çıkanlar Yazısız

Eğer Instagram’da öne çıkan hikaye belirlediysen, hikayelerin kapak fotoğrafları, otomatik olarak ilk seçilen fotoğraf olarak belirleniyor. Böyle bir hikaye oluşturduktan sonra ise öne çıkan hikayelerin her birine farklı isimler verebilir ve kapak fotoğraflarını da değiştirebilirsin. Kapark fotoğraflarını değiştirirken de seçeceğin kapak fotoğrafları, o grup içinde yer alan bir hikayeden olmaz zorunda değil; istediğin bir fotoğrafı da kapak fotoğrafı olarak değiştirebilirsin.

Telefonuna istediğin bir fotoğrafı indirerek Instagram harika öne çıkanlar kapakları olarak belirleyebilirsin. Öne Çıkan Hikaye kapak fotoğrafını değiştirmek istiyor olabilirsin. Eğer istediğin bir Instagram hikayeni, öne çıkarırken kapak fotoğrafını da farklı bir şekilde belirlemek istiyorsan, aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

Instagram Öne Çıkanlar Kapak Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk önce, uygulama üzerinden Instagram profilini açman gerekiyor. Sonrasında ise “Öne çıkan hikayeler” kısmında göreceğin “+” butonuna basarak bu özelliği aç. Öne çıkarmak istediğin hikayeleri, istediğin sırayla ve istediğin kadar seçerek belirle. Bundan sonra “İleri” butonuna basarak devam et.

Yeni açılacak olan ekran üzerinde hem öne çıkarmış olduğun hikaye kümesinin adını hem de bu kümeye ait olarak gözükecek olan kapak fotoğrafını istediğin gibi güncelleyebilirsin. Buradan Instagram harika öne çıkanlar kapakları değiştirmek için “Kapağı düzenle” butonuna basman gerekiyor.

Eğer kullanmak istediğin Instagram hikaye kapakları, burada öne çıkarmak istediğin hikayeler arasında yer almıyorsa, ekranın sol alt kısmında yer alan “Galeri” simgesine tıklaman gerekiyor. Bu şekilde telefonunun galerisini açarak istediğin herhangi bir fotoğrafı Instagram harika öne çıkanlar kapakları olarak seçebilir ve belirleyebilirsin. Son olarak da “Bitti” butonuna basarak değişikleri kaydedebilir ve istediğin gibi Instagram harika öne çıkanlar kapakları oluşturabilirsin.

Instagram Öne Çıkanlar Kapak Me

Instagram’da öne çıkarılmış olan hikayelerine ait kapak fotoğrafını güncellemek istiyorsan küçük birkaç işlemi yapman yeterli oluyor. Bunun için şu aşamaları izleyebilirsin:

Daha önce öne çıkardığın bir hikayeye bas. Bu ekranın sağ alt kısmında yer alan “Daha Fazla” simgesine tıkla. Yeni açılacak olan ekranda yer alan “Öne çıkarmayı düzenle” seçeneğine tıklayarak düzenleme ekranını aç. Bu sayfa üzerinde, hem daha önce öne çıkardığın hikaye kümesinin adını değiştirmen hem de kapak fotoğrafını düzenlemene imkan veriliyor.

Bu sayfa üzerinde yer alan “Kapağı düzenle” seçeneğine tıkladıktan sonra ise istediğin fotoğrafı seçerek Instagram harika öne çıkanlar kapakları hikaye kapakları olarak belirleyebilirsin. Eğer aradığın fotoğraflar galerinde yer alıyorsa, sol alt kısımda göreceğin Galeri simgesine tıklayarak telefonunda kayıtlı olan bir fotoğrafı da Instagram harika öne çıkanlar kapakları hikaye kapakları olarak belirleyebilirsin.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası ve Çözümü 

Instagram Öne Çıkanlar Kapak Harfler

Yukarıdaki adımları takip ederek istediğin bir kapak fotoğrafı belirleyebileceğini gördük. Şimdi ise bu adımları takip ederek nasıl bir Instagram harika öne çıkanlar kapakları belirlemen gerektiğine bakabiliriz. Öne çıkarılan hikayenin kapak fotoğrafını ve adını düzenleyebileceğin gibi bu kapak fotoğrafları ve isimlerin de uyumlu olması, diğer kullanıcıların ilgisini çekmeli.

Instagram harika öne çıkanlar kapakları belirlemek ve değiştirmek her ne kadar kolay olsa da bu şekilde hikaye kümelerinin anlamlı ve düzenli bir şekilde görüntülenmesi ve profilin de oldukça şık görünmesi için yapacağın seçimler önem arz ediyor. Instagram öne çıkan hikayeleri belli konulara göre gruplandırarak kendi içerisinde bir küme oluşturman ve kümelere de ortak bir sembol fotoğraf belirlemen her zaman daha çok rağbet görüyor.

Instagram Öne Çıkanlar Kapak Resmi Tumblr

Instagram harika öne çıkanlar kapakları belirlerken en çok tercih edilenler “arkadaşlar”, “soru-cevap”, “selfie”, “manzara fotoğrafları” ve “evcil dostlar” ismindeki gruplar oluyor. Bu kapak fotoğraflarını da bu kelimelerin emojilerinden ya da Google üzerinde bulduğun daha ilgi çekici bir fotoğraf olarak da belirlemek tamamen sana kalmış.

Ayrıca bu şekilde gruplandırmalar da yapmak, istediğin fotoğraflar profilinde bulmanı da kolaylaştırır. Instagram hikayeleri kullanmanın faydaları ve hikayeler özelliğini aktif olarak kullanmak, bu sosyal medya platformunda bir yer edinmek isteyen kişiler için en önemli konu oluyor.

Instagram Öne Çıkan Kapağı Siyah Nasıl Yapılır?

Siz de Instagram uygulamasını aktif olarak kullanıyorsanız ve profil kısmınıza öne çıkanlar ekleyecekseniz ve öne çıkanlar yerinin kapak fotoğrafınız da siyah bir fotoğraf yapacaksanız; öncelikle galerinize siyah bir fotoğraf kayıt edin sonra da önce çıkanlar ekleyin ve kapak değiştir seçeneğini seçip galerinizdeki siyah fotoğrafı seçin.

Instagram Önce Çıkanlar Kapak Fotoğrafı Manzara Nasıl Olur?

Eğer ki Instagram uygulamasında öne çıkanlar kısmını kullanıyorsanız ve önce çıkanlar kısmında direkt eklediğiniz şeyin fotoğrafı gözükmesin de güzel bir manzara fotoğrafı gözüksün isterseniz; öne çıkan fotoğraf ekleyin ve ekleme sırasında kapak fotoğrafı kısmına gelin ve orada galerinizde bulunan güzel bir manzara fotoğrafını seçip koyun.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu