Reklam
Teknoloji Haberleri

Google Hesabı Silme Linki – Tüm Cihazlar

Google hesabı silme işleminden önce bilmeniz gereken önemli noktaları gözden kaçırmayın. Bir Google hesabı, iş, yan işletmeler veya birincil e-posta adresi olarak Google Dokümanlar, Google Haritalar ve Google Fotoğraflar gibi çeşitli hizmetlere ve tüketici uygulamalarına erişim sunar.

Google’ın, cihazlarını, uygulamalarını ve hizmetlerini nasıl kullandığınıza ilişkin veriler gibi sizin hakkınızda bilgi topladığını da anlamakta fayda var.

Google hesabı nasıl kaldırılır sorusunun yanıtını arıyorsanız bu yazı tam size göre. Google hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek için aşağı kaydırmaya devam edin.  

Google Hesabı Silme

Kişisel bilgilerinizi çevrimiçi olarak korurken, birçok internet hizmeti sizi Google Drive gibi hizmetleri için Google’a kaydolmaya teşvik edebilir.

Google Drive, dosyalarınızı güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir bulut depolama hizmetidir. Dosyaları istediğiniz zaman açabilir veya düzenleyebilirsiniz.

Aşağıda Google Hesabınızı farklı cihazlarda silmenin yolları verilmiştir. 

google hesabi silme linki
Google Hesabı Silme

Web Tarayıcı Aracılığıyla Google Hesabını Silme

Google kullanıcısıysanız büyük ihtimalle varsayılan olarak Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsunuzdur. Herhangi bir tarayıcı birden fazla Google hesabını yönetmenize olanak tanırken, Google Chrome bu konuda daha büyük yetenekler sunar.

Google Chrome ile birden fazla Google hesabında kolayca oturum açabilir ve yönetebilirsiniz. Bunları doğrudan tarayıcıdan da silebilirsiniz.

Tarayıcınızda Google Hesabınızı şu şekilde silebilirsiniz: 

Adım 1: https://myaccount.google.com/ adresine gidin ve “Veri ve Gizlilik”i tıklayın.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve “Diğer seçenekler”i bulun, tıklayın.

Adım 3: Daha fazla seçenek gösterilecektir. “Google Hesabınızı Sil”i tıklayın.

Adım 4: Google, şifrenizi girerek kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Komut istemini takip edin ve “İleri”ye tıklayın.

Adım 5: Google, hesabı silmeden önce verilerinizi indirmenize izin verir. İsterseniz tıklayıp indirebilirsiniz.

Adım 6: Kutuları işaretleyin ve “HESABI SİL”e tıklayın.

Google hesabını silmek Google Chrome ile kolaydır, ancak mobil cihazları kullanmanın çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. 

Mobil Cihaz ile Google hesabı nasıl kaldırılır?

Bu adımlar Google hesabınızı iPhone’unuzdan silmenize yardımcı olacaktır:

iOS

Siz de iPhone iOS kullanarak Google hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve “Kişiler” e dokunun.

Adım 3: “Hesaplar” a dokunun.”

Adım 4: Hangi hesabın silineceğini seçin.

Adım 5: “Hesabı Sil” e tıklayın.

Bir iPhone’un Google hesabını silmek, Android telefona benzer. 

Android telefon ile Google hesabı nasıl silinir?

Şu anda dünya çapında 2023 yılında 7,33 milyar akıllı telefon kullanıcısı var ve bunların %49,11’inin yani 3,6 milyarının Android kullanıcısı olması bekleniyor.

Eğer siz de Google hesabını silmek isteyenlerden biriyseniz bu kılavuz tam size göre. Android’de Google hesabınızı silmek için şu adımları izleyin:

Adım 1: Gmail uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun ve “Google Hesabı”nı tıklayın.

Adım 2: “Veri ve Gizlilik”e gidin.

3. Adım: “Diğer seçenekler” e gidin ve “Google Hesabınızı silin”i seçin.

Adım 4: Şifrenizi girin ve “İleri”ye tıklayın.

Adım 5: Hesabı silmeden önce verilerinizi indirebilirsiniz.

Adım 6: Aşağı kaydırın ve iki kutuyu işaretleyin. Son olarak “Hesabı Sil” e dokunun.

YouTube video

Google hesabı silme işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler

Google, hesapları silmeyi çocuk oyuncağı haline getiriyor ancak bu son kararı vermeden önce aklınızda bulundurmanız gereken şeyler var:

  • Google hesabınızla ilişkili tüm veriler kaybolacaktır. Google hesabınızı silmek, yedeklemediğiniz takdirde e-postalar, dosyalar, takvimler ve fotoğraflar da dahil olmak üzere o hesaptaki tüm veri ve içeriğin kaybedilmesi anlamına gelir.
  • Artık Google hizmetlerini kullanamazsınız. Başka bir Google hesabınız olmadığı sürece Google hesabınızı sildiğinizde artık Gmail, Drive, Takvim, Play ve birçok Google hizmetine erişemezsiniz. 
  • Uygulamalar, filmler, oyunlar, müzik ve TV şovları gibi Google Play’de bu hesapla satın aldığınız tüm abonelikleri ve içerikleri kaybedersiniz.
  • Çevrimiçi geçmişinizi kaybedeceksiniz. Google arama ve YouTube izleme geçmişiniz gibi çevrimiçi geçmişinizi tekrar ziyaret edemeyeceksiniz.
  • Play Store’a erişiminizi kaybedeceksiniz. Google hesabınızı silmek, Android cihazlarınızdaki resmi ve önceden yüklenmiş çevrimiçi mağaza uygulaması olan Play Store’a erişiminizi kaybetmek anlamına gelir.
  • Chromebook’u etkili bir şekilde kullanamazsınız. Chromebook, Google tarafından üretilen bir işletim sistemi olan ChromeOS’u çalıştıran bir dizüstü bilgisayardır. Sizden bir Google hesabıyla oturum açmanızı isteyecek. Bunu bir misafir hesabıyla kullanabilirsiniz ancak bu, herhangi bir dosya ve web sitesi verisini kaydetmez.
  • Aynı Google hesabı kullanıcı adıyla kayıt olamazsınız. Mevcut Google hesabınızı silip yeni bir hesap oluşturmaya karar verdiğinizde aynı kullanıcı adını kullanamazsınız.

Makalemizde, Google hesabı silme işlemini tüm cihazlarda nasıl gerçekleştireceğinizi anlattık. Ayrıca, Google hesabı silme işlemi öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri de listeledik.

Bu içeriğimiz gibi, merak ettiğiniz diğer içerikleri https://mobildiyari.com/teknoloji/ kategorimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer makalelerimiz:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu