Reklam
Teknoloji Haberleri

Instagram Dondurma Linki – 2024 / Nasıl Yapılır

İnstagram günümüzde kullanıcılar tarafından oldukça popüler bir şekilde kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alır. Zaman zaman İnstagramını kapatmak isteyen kullanıcıların merak ettiği İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur? Sorusu da mevcut olarak akıllarda oluşmaktadır. Bizde bu yazımızda İnstagram dondurma linkini paylaşacağız.

Siz de İnstagram hesabınızı belirli bir süre kullanmaya ara vermek isteyebilirsiniz. Bu noktada İnstagram hesabınızı tamamen silmek yerine dondurma işlemini gerçekleştirebilir ve geçici olarak hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

İnstagram hesabınızı dondurmak istiyor ancak nasıl dondurma işleminin nasıl yapılacağını bilmiyorsanız içeriğimizde göstereceğimiz yöntemler tam size göre!

Siz de bu yöntemleri kullanarak İnstagram hesabınızı dondurma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma Linki 2024

İnstagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız hem bilgisayar hem de mobil uygulama aracılığı ile dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak daha önceden hesap dondurma işlemini yapmadıysanız hesabı dondurmayı bilmiyor olmanız normaldir.

Size vereceğimiz İnstagram dondurma linkine tıklayarak basit bir şekilde İnstagram hesap dondurma yapabilirsiniz. Ayrıca link dışında her iki yöntemi deneyerek de hesap dondurma işlemini bitirebilir ve istediğiniz zamanda hesabınız tekrar geri açabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma linki aşağıda verilmiştir:

İnstagram Dondurma LinkiTıkla!

Siz de linke tıklayarak İnstagram hesap dondurma sayfasına ulaşabilir ve verilen talimatları uygulayarak hesabınızı dondurma işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma İşlemi

İnstagram Hesap Dondurma İşlemi
İnstagram Hesap Dondurma İşlemi

İnstagram profil hesabınızı zaman zaman dondurmak istiyor ancak dondurma işlemini yapıp yapmada kararsız kalabilirsiniz. Siz de İnstagram hesabınızı dondurmak istediğinizde işlemi yapabilmek için bilgisayar üzerinden Web tarayıcısı ile ya da telefon üzerinden mobil uygulamayla kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 Ancak bu noktada hesap dondurma linkine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için de yukarıda verdiğimiz İnstagram hesap dondurma linkini tercih edebilirsiniz.

İnstagram hesabınızı dondurmak için yapacağınız işlemler çok basittir. Size vereceğimiz yöntemleri deneyerek hesap dondurmayı aktifleştirebilir ve geçici süreliğine kapatabilirsiniz.

Şimdi hadi gelin birlikte bilgisayar üzerinden Web tarayıcısı ile hesap dondurma işleminin nasıl yapılacağına bakalım:

İnstagram Hesap Dondurma: Web Tarayıcısı

İnstagram hesap dondurma işlemini rahatlıkla kendi web tarayıcınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnstagram hesabı dondurma işlemi hesap silme gibi kalıcı olarak değil de daha çok geçici süreli kapatmaktır.

İnstagram hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Web tarayıcısı üzerinden İnstagram platformuna girin ve hesap kullanıcı adı, şifrenizi girerek profilinize ulaşın.
 • Profil hesabınıza ulaştıktan sonra Hesabımı Düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Ardından açılan sayfada karşınıza çıkan Profilimi Dondur öğesine dokunun.
 • İnstagram sizden hesabınızı dondurma nedeninizi isteyecektir. Kendinize bir İnstagram dondurma nedeni seçin.
 • Daha sonra şifrenizi doğrulamanızı isteyecektir. Boş olan kutucuğa şifrenizi girerek doğrulama işlemini tamamlayın.
 • Hesabı Geçici Olarak Dondur butonuna tıkladığınızda işlem tamamlanacaktır.

İşte İnstagram hesabınızı Web tarayıcısı üzerinden dondurmanın püf noktaları bu kadar! Siz de bu adımları uygulayarak hesabınızı basit bir şekilde dondurabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Dondurma: Mobil Platform

İnstagram hesap dondurma işlemi bilgisayar üzerinden yukarıdaki yöntemle gerçekleşir. Telefon üzerinden de mobil platform aracılığıyla İnstagram hesabı dondurulabilir. Siz de anlatacağımız yöntemi deneyerek telefon üzerinden İnstagram hesabınızı dondurma işlemini yapabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma işlemini mobil platformla yapmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Akıllı telefonunuzda İnstagram platformuna girin ve kullanıcı adı, şifrenizi girerek İnstagram hesabınıza ulaşın.
 • Hemen ardından profilinizde yer alan üç çizgi işaretine dokunun.
 • Ayarlar sekmesine basın ve Hesap Ayarlarına dokunun.
 • Hesap Ayarlarına girdiğinizde hemen alt kısımda Hesabı Sil seçeneğini görebilirsiniz. Hesabı Sil seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza Hesabı Silmek Yerine Dondur seçeneği çıkacaktır. Hesabı Dondur seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.
 • Hesabınızı dondurma nedeninizi seçtikten sonra hesabınızın şifresini girerek doğrulama işlemini tamamlayın.
 • Hesabınız yaptığınız bu işlemden sonra dondurulacaktır.

İnstagram hesabınızı telefon üzerinden uygulayacağınız adımlar ile de dondurabilmek mümkündür. Bütün adımları uygulayarak hesap dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Dondurulan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram hesabınızı dondurduysanız ve tekrar geri açmak istiyorsanız yapmanız gereken adımlar oldukça kolaydır. Geçici olarak dondurduğunuz İnstagram hesabınıza tekrar giriş yaptığınız takdirde açılacaktır.

Ancak hesabınızı dondurduğunuz anda tekrar açmak isterseniz bu işlemi yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. İlk bir saat erişim imkânsızdır. 

Son olarak da İnstagram hesabınızı tekrar dondurmak istediğinizde 7 gün bu işlemi yapmanıza İnstagram platformu izin vermeyecektir. Bu doğrultuda yine de İnstagram hesabınızı dondurmak isterseniz sizin kararınız ve tercihiniz olacaktır.

İnstagram Hesabınız Askıya Alındı Ne Demek?

İnstagram hesabım askıya kalındı sorunuyla sürekli olarak karşılaşıyorsanız İnstagram platformu hesabınızı kapatmış olabilir. Bu noktada geçici olarak ya da kalıcı olarak İnstagram’   ın hesabınızı kapatıp kapatmadığına yönelik bilgi alamazsınız. Yani İnstagram hesabınızın askıya alınma işlemi sizin kontrolünüzde gerçekleştiğini ifade eder.

İnstagram hesaplarının kapatılması ya da askıya alınması birçok faktörden kaynaklı olabilir. Siz de hesabınızın askıya alınma sorunu ile karşılaşıyorsanız muhtemelen İnstagram topluluk kurallarına uygun bir profile sahip değilsiniz. İnstagram hesabınız, topluluk kurallarına uymuyorsa İnstagram hesabınızı kapatma ya da devre dışı bırakma hakkına sahiptir.

Ayrıca İnstagram topluluk kurallarına uygun olmayan unsurlar arasında; telif hakkına uygun içerik paylaşmamak ve bir başkasının taklit edilmesi gibi faktörler mevcut olarak yer alır.

İnstagram Hesap Dondurma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram hesap dondurma işlemleri hakkında sıkça sorulan soruları sizler için rehber olması adına hazırladık!

 Eğer yukarıdaki İnstagram hesap dondurma işlemi hakkındaki bilgiler size yardımcı olmadıysa sıkça sorulan sorulara bakarak aklınıza takılan sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Hesap Dondurma Ne Demek?

İnstagram hesabını dondurma işlemi, İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakma olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda siz hesabınızı dondurma işlemini gerçekleştirdikten sonra istediğiniz zaman aktif bir hale getirebilirsiniz.

 Bunun dışında İnstagram hesabınızın başka kullanıcılara kapalı olacağını ve ulaşamayacağını ifade eder.

Hesap Askıya Alındı Ne Demek?

İnstagram’ a girdiğinizde hesabınız askıya alındı yazısına sürekli olarak denk geliyorsanız İnstagram sizin hesabınızı kapatmış olabilir.

İnstagram topluluk kurallarını çiğnediyseniz İnstagram hesabınızı askıya almış ya da geçici olarak devre dışı bırakma hakkına sahiptir.

İnstagram Hesap Dondurma Kaç Gün Sürer?

İnstagram hesabınızı dondursanız bile aynı gün içerisinde aktif bir hale getirebilmeniz mümkündür. Donuk olan İnstagram hesabınıza girdiğiniz anda hesabınız aktif olarak görünmeye başlar. Ayrıca hesap dondurma işlemi için de beklemenize gerek yoktur.

 Bunun dışında istediğiniz kadar hesabınız donuk bir vaziyette kalabilir. Sadece hesabınızı kapattıktan sonra geri açmak istediğinizde üç saat kadar İnstagram girmemeniz için erişim yasağı koyar.

İnstagram Hesabı Dondurulunca Ne Olur?

İnstagram hesabınızı dondurduğunuzda İnstagram kullanıcılarının ve arkadaşlarınızın size ulaşma ihtimali sıfıra inecektir.

Buna ek olarak da size gelen mesajlarınızı görebilir ancak hesabınız aktif olmayacağı için cevap verme şansına sahip olamazsınız. Paylaşım ve yorumlarınızı da kullanıcılar göremeyecektir.

İnstagram Dondurma Sonrasında Takipçiler Silinir Mi?

İnstagram hesabınızı dondurma işlemini aktif ettiğinizde takipçilerinizin silinme ihtimali yoktur. Sadece hesabınızdaki paylaşımlar ve yorumlar da dâhil olmak üzere her şey gizli bir hal alır.

Dondurulan Hesap Diğer Kullanıcılar Tarafından Görülür Mü?

Dondurulan hesabınızı diğer kullanıcılar görmez. Hatta buna ek olarak söylemek gerekirse hesabı dondurmadan önce yaptığınız paylaşım ve yorumlar da kullanıcıların görme ihtimali yoktur.

İnstagram Dondurulmuş Hesaba Mesaj Gelir Mi?

Elbette diğer kullanıcılardan hesabınız aktif olmasa bile mesaj almaya devam edeceksiniz. Ancak bu noktada hesabınızı aktif etmediğiniz müddetçe mesajlara cevap veremezsiniz.

Profilde Neden İnstagram Kullanıcısı Der?

Bir başkasının İnstagram profiline girdiğinizde İnstagram kullanıcısı yazısıyla karşı karşıya kalıyorsanız kullanıcı hesabını kapatmış ya da dondurmuş olabilir. Ya da başka seçenek olarak siz o kullanıcı tarafından kısıtlanmış olabilirsiniz.

Dondurulan Hesap Kaç Saat Sonra Açılır?

İnstagram hesabını dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde ilk üç saat boyunca erişim sağlamak isterseniz mümkün olmayacaktır. Ancak hesabınızı dilediğiniz zaman tek bir tıkla aktif edebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma: Genel Değerlendirme

İnstagram hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız bile kalıcı olarak silmek yerinde dondurma işlemini seçebilirsiniz. Böylece hesabınızı tekrar kullanmak istediğinizde aktif hale getirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz İnstagram hesap dondurma içeriğimiz burada sona eriyor. Siz de İnstagram hesabınızı dondurma işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyor ancak öğrenmek istiyor olabilirsiniz.

Bunun için içeriğimizde yer alan Instagram hesap dondurma yöntemlerinden birini tercih ederek hesabınızı kolay bir şekilde dondurabilir ve diğer kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu