Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Bimcell Bakiye Sorgulama ve Öğrenme

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama ve Öğrenme 2023; Bim mağazalarında satışa sunulan, ilk kez 2015 yılında müşterileriyle buluşan Bimcell; oldukça cazip olan tarife ve paketlerini son derece ekonomik fiyatlara sunuyor.

Bimcell bireysel ön ödemeli hat yani faturasız hat satın alan müşteriler, hatlarına TL yüklemek suretiyle kendi bütçelerine hitap eden paketleri satın alabiliyorlar.

Bimcell, müşterilerine sms, dakika ve internet üçlüsünü içeren DOST paketlerinin yanı sıra paket kapsamındaki dakika, sms veya internet kullanımları sona erdiğinde alabilecekleri ek paketler de sunuyor.

Öyle ki müşteriler; 1GB, 2GB, 5GB ya da 10GB ek internet paketlerinden birini, 1000 sms içeren ek sms paketini veya 250 ya da 500 DK’lık ek konuşma paketlerini ihtiyaç halinde satın alabiliyorlar.

Ek paketler; BİM mağazalarının yanı sıra BİMCELL online sitesi ya da BİMCELL mobil online işlemler üzerinden de kredi kartı bilgileri ile alınabiliyor.

Piyasaya nazaran oldukça makul rakamlara satışa sunulan paketlerde kalan kullanımlarını öğrenmek isteyen müşteriler; kalan kullanım sorgulama işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Bu yazımızda Bimcell müşterilerinin sıklıkla merak ettikleri bir soru olan ‘Bimcell kalan kullanım sorgulama ve öğrenme’ nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya, konuyla ilgili olarak merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama

Paketinizde kalan kullanımlarınızı yani internet, sms veya dakikalarınızı öğrenmek istediğinizde aşağıdaki yöntemlerden birini deneyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kalan Kullanım Sorgulama

Bakiyenizi sorgulamak istediğinizde veya hattınıza ve paketinize dair bilgi edinmek adına Bimcell müşteri hizmetlerini 7/24 arayabilirsiniz.

Kendi Bimcell hattınızdan 551’i, diğer operatörlerden veya sabit hatlardan ise 444 4 551’i aramak suretiyle paketinizde ne kadar internet, sms veya dakika kaldığını hızlıca öğrenebilirsiniz.

Bimcell Kalan Kullanım SMS ile Sorgulama

Bimcell müşterileri paketlerinde kalan kullanımlarını öğrenmek istediklerinde bu işlemlerini kısa mesaj yollamak suretiyle de gerçekleştirebiliyorlar.

Bimcell müşterisiyseniz; KALAN yazıp, bu mesajı 5555’e göndererek de paket içeriğinizi öğrenebilmeniz mümkün!

Bimcell Sil Süpür Var Mı? Nasıl Yapılır?

*123# Tuşlayarak, Kalan Kullanım Sorgulama

Akıllı telefonunuzdan *123# tuşlayarak ve arama tuşuna basarak da paketinizde kalan kullanımlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekranda kalan sms, internet ve dakikalarınıza dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

9333 Arayarak, Kalan Kullanım Sorgulama

Bimcell müşterileri 9333 numarasını aradıklarında aboneliklerine, tarifelerine, paket içeriklerine ve kalan kullanımlarına dair öğrenmek istedikleri bütün bilgilere hızlıca erişebiliyorlar.

Kalan bakiye sorgulama işleminiz için 9333 numarasını Bimcell hattınızdan arayabilirsiniz.

Bimcell Bakiye Sorgulama

Bimcell bakiye öğrenme işleminiz için Bimcell resmi sitesi olarak hizmet veren www.bimcell.com.tr sitesini ziyaret edebilir, sayfanın hemen sağ üst köşesindeki Online İşlemler’e giriş yaparak, tarife ve paketinizi görüntüleyebilirsiniz.

Tarife ve paket seçeneğine tıkladığınızda paketinizde ne kadar sms, internet ve dakika kaldığını öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda kampanyalar kapsamında kazandığınız hediyelere dair kalan kullanımlarınızı da aynı yerden sorgulayabilirsiniz.

Bimcell Online İşlemler’e Bimcell telefon numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Henüz şifreniz yoksa Bimcell hattınızdan *952# tuşlayabilir ve şifrenizi anında alabilirsiniz.

Bimcell Online İşlemler üzerinden hattınıza TL yükleyebilir, yeni bir paket ya da ek paket satın alabilir, hattınızda kaç TL kaldığını da görüntüleyebilirsiniz.

Bimcell Mobil Online İşlemler Üzerinden Kalan Kullanım Sorgulama

Bimcell aboneleri, TL yükleme, paket satın alma gibi birçok işlemlerini akıllı telefonlarına indirebilecekleri Mobil Online İşlemler uygulaması üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar.

Uygulama üzerinden kalan sms, dakika ve internet içeriklerini öğrenebiliyorlar.

Sizler de bu uygulamayı Google Play Store ya da Apple Store üzerinden akıllı telefonunuza indirebilir ve bakiye sorgulama işleminizi anında tamamlayabilirsiniz.

Bimcell Kalan Kullanım Bildirimi Kapatma

Bimcell kullananların yaşadığı en büyük sorunlardan biride konuşma yaptıktan yada internet kullanımı sonra ekrana gelen bimcell kalan kullanım bildirimidir. Durmadan ekrana gelen kalan kullanım bildirimini kapatmak oldukça kolaydır. Bimcell kullananlar diledikleri zaman Bimcell kalan bakiye öğrenmeişlemi yaptıkları için bildirimi kapatmak istemektedir.

Eğer sizde Bimcell kalan kullanım bildirimini kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirisniz.

  • Bimcell online işlemler uygulamasına giriş yapın
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ayarlara giriş yapın
  • Çağrı sonrası bilgilendirme servisine tıklayın ve pasif hale getirin
  • Artık internet kullanımı yada görüşme sonrası size bilgilendirme yapılmayacaktır.

Bimcell kalan kullanım bildirimi açma işlemi için ise pasif konumdan aktif hale getirirseniz tekrar bildirim alırsınız.

Bimcell Kalan Bakiye Öğrenme

Faturalı hattı bulunmayan Bimcell sadece faturasız hat satışı yapmaktadır. Faturasız hat kullandığı için bir çok kişi Bimcell kalan bakiye öğrenme ve Bimcell kalan bakiye sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak etmektedir.

Bimcell hattınızdaki kalan TL miktarını öğrenmek için *123# tuşlayarak anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca görüşme sonucu kalan bakiye miktarı görüşmesi sonrası telefonunuzun ekranında görünür. Dilerseniz 9333 arayarak Bimcell ne kadar TL kaldığını öğrenebilirsiniz.

Bimcell Ne Kadar İnternetim Kaldı

Bimcell internet paketinizin kalan kotası ve ne kadar internetinizin kaldığını öğrenmek için 4551 SMS göndermeniz gereklidir. Aşağıdaki kullanılan paketlere göre Bimcell kalan internet miktarını öğrenebilirsiniz.

  • 1 GB paketi için KALAN1GB yazıp 4551’e SMS gönder
  • 2 GB paketi için KALAN2GB yazıp 4551’e SMS gönder
  • 5 GB paketi için KALAN BIMCELL 5GB yazıp 4551’e SMS gönder
  • 10 GB paketi için KALAN BIMCELL 10 GB yazıp 4551’e SMS gönder

Nasıl Bimcell’li Olunur?

Sizler de uygun fiyatlı Bimcell tarife ve paketlerinden hemen yararlanmaya başlamak istiyorsanız; size en yakın Bim mağazalarından birine TC kimlik kartınız veya nüfus cüzdanınızla birlikte giderek, hemen yeni hattınızı satın alabilirsiniz.

Satın aldığınız bireysel ön ödemeli hattınıza dilediğiniz zaman TL yükleyebilir, hattınıza yüklediğiniz TL’ler ile DOST paketlerden ya da diğer Bimcell sms, konuşma ve internet paketlerinden birini alabilirsiniz.

Paket satın alma işlemlerinizi de bimcell.com.tr sitesi üzerinden ya da Mobil Online İşlemler’den veya SMS yoluyla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda Bimcell kalan sms, dakika nasıl sorgulanır? Bimcell kalan internet sorgulama nasıl yapılır? sorularını kısaca yanıtlamaya çalıştık.

Bimcell internet kampanyaları için Bimcell Bedava İnternet yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizler de Bimcell müşterisiyseniz; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

YouTube video

BİMCELL Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

BİMCELL operatörünü kullanıyorsanız ve faturalı ya da faturasız hattınıza ait herhangi bir borç var mı yada fazladan bir ücret kesintisi oldu mu gibi sorularınıza cevap aramak istiyorsanız yapmanız gereken şey; BİMCELL Müşteri Hizmetlerini aramaktır. BİMCELL Müşteri Hizmetlerini arayarak bu sorularınızın hepsine cevap bulabilirsiniz.

BİMCELL Mobil Uygulama Var Mı?

BİMCELL operatörüne yeni geçmişseniz yada BİMCELL operatörüne geçiş yapacaksanız ancak BİMCELL operatöründe mobil uygulama var mı, yani Turkcell mobil uygulaması gibi yada Vodafone Yanımda uygulaması gibi uygulamalar var mı diye merak ediyorsanız BİMCELL operatörünün mobil uygulaması da Türk Telekom Online İşlemeler isimli uygulamadır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu