Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Bimcell Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır? 2023 yılında da yeni müşterilerine hediye sms, internet ve konuşma paketi armağan eden Bimcell; oldukça makul tarife ve paketleri ile müşterilerine kaliteyi uygun fiyata temin edebilme şansı sunuyor.

Bimcell müşterileri bütçelerine hitap eden DOST paketlerinden birine abone olarak hem internet hem sms hem de konuşma ihtiyaçlarını ekonomik rakamlara karşılayabiliyorlar.

2015 yılından bu yana hizmet veren ve yüksek çekim gücü sayesinde müşteri sayısını yükselten Bimcell müşterileri son 6 aya ait olan arama dökümlerine yani konuşma dökümlerine de diledikleri zaman erişebiliyorlar.

Bu yazımızda Bimcell müşterileri için arama dökümü yani konuşma dökümü nasıl çıkarılır? sorusunu yanıtlamaya, konuya dair merak edilenleri aydınlatmaya çalışacağız.

Bimcell Arama Dökümü Nedir?

GSM operatörlerinden hizmet alan müşterilerin son 6 aya yönelik olarak talep edebilecekleri arama dökümü; müşterilerin bir aylık fatura dönemi boyunca hangi numaralarla ve kaçar dakika boyunca konuştuklarını detaylı bir şekilde gösteriyor.

Arama dökümünde müşterilerin dakikalarının da nasıl ücretlendirildiği gösteriliyor.

Yani Bimcell müşterileri, hatlarına yükledikleri TL’leri nasıl harcadıklarını kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

Müşteriler; arama geçmişlerinin yanı sıra internet kullanım ve sms kullanım bilgilerine de erişebiliyorlar.

İnternet kullanım geçmişinde müşterilerin bir fatura dönemi boyunca gerçekleştirdikleri internet harcamaları yer alıyor. Yani müşteriler, internetlerini hangi sitelerde veya hangi uygulamaları kullanarak harcadıklarını görüntüleyebiliyorlar.

SMS dökümünde ise müşterilerin hangi numaralara sms gönderdikleri ve gönderdikleri smslerin TL karşılığı yazıyor.

Ancak BİMCELL aboneleri sms geçmişlerinde numaralara gönderdikleri mesaj içeriklerini görüntüleyemiyorlar.

Bimcell hat dökümü talebinde bulunduğunuzda ya da resmi internet sitesinden telefon dökümünü görüntülemek istediğinizde sms, konuşma ve internet geçmişinizi öğrenebiliyorsunuz.

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama ve Öğrenme 

Bimcell Arama Geçmişi Öğrenme

Bimcell müşterileri arama geçmişlerini yani konuşma dökümlerini farklı şekillerde öğrenebiliyorlar.

Bimcell arama dökümü çıkarma yöntemlerini kısaca aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Bimcell Müşteri Hizmetlerini Arayarak, Arama Dökümü Çıkarma

Arama, konuşma ve sms geçmişinizi içeren hat dökümünü çıkarmak istediğinizde Bimcell müşteri hizmetlerini arayabilir, müşteri temsilcisine bu talebinizi iletebilirsiniz.

Müşteri temsilcisinden arama dökümü talep ettiğinizde hattınıza ait hat dökümü yani arama geçmişinizin yanı sıra sms ve internet kullanım geçmişiniz de belirttiğiniz mail veya hotmail adresinize müşteri temsilcisi tarafından gönderiliyor.

Sizler de mail ya da e-mail gelen kutunuzu kontrol ederek, son 6 aya ait hat dökümünüzü görüntüleyebiliyorsunuz.

Bimcell hattınızdan 551’i diğer operatörlerden ya da sabit hatlardan ise 444 4 551 şeklinde olan müşteri hizmetleri numarasını arayarak, müşteri temsilcisine bağlanabilmeniz mümkün!

Bimcell Bayiliğine Giderek Arama Dökümü Çıkarma

Size en yakın BİMCELL bayiliğine giderek, TC kimlik kartınızı ya da nüfus cüzdanınızı ibraz etmek suretiyle yetkili kişilerden arama dökümünüzü çıkarmak istediğinize dair talepte bulunabiliyorsunuz.

Hat dökümü, sadece hattın yasal sahibine verildiğinden ve sizden kimlik kartınız talep edildiğinden kimlik kartınızı giderken yanınızda götürmeyi unutmamanız gerekiyor.

Hattın yasal sahibi siz değilseniz, giderken hattın yasal sahibiyle gitmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Bimcell Online İşlem Merkezi’nden Arama Dökümü Çıkarma

Bimcell müşterileri Bimcell resmi internet sitesi olan www.bimcell.com.tr sitesi üzerinden de TL yükleme, arama dökümü çıkarma, tarife değiştirme, paket satın alma vb. birçok işlemlerini tek bir tıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Bimcell telefon numaranız ve şifre bilgileriniz ile Online İşlemler Merkezi’ne kolaylıkla giriş yapabiliyorsunuz.

Henüz Online İşlemler şifreniz yoksa telefonunuzdan *952# tuşlamalarını yaparak ve arama tuşuna basarak, şifrenizi saniyeler içerisinde alabiliyorsunuz.

Online İşlemler menüsü üzerinden geçmiş aylara ait arama, sms ve internet kullanım geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.

Alternatif olarak mobil Bimcell Online İşlemleri akıllı telefonlarınıza Google Play Store ya da Apple Store üzerinden indirerek de hattınıza ait arama geçmişinize erişebilirsiniz.

Bimcell Arama Dökümü Nasıl Silinir?

Bimcell müşterileri, geçmiş aylara ait arama dökümlerini sistemden silip silemeyeceklerini de merak ediyorlar.

Ne yazık ki Online İşlemler üzerinden arama dökümünü silmek mümkün olmuyor.

Her daim son 6 aya dair konuşmalar, internet ve sms kullanımları sitede yer alıyor.

Yani arama dökümünü silmek için yapabileceğiniz pek de bir şey bulunmuyor.

Eşinizin ya da ailenizin hat dökümünüze erişmesini istemiyorsanız; Bimcell Online İşlemler şifrenizi hiçbir şekilde onlarla paylaşmamalısınız.

Aynı zamanda mail ya da e-mail adresinize gelen arama dökümünü de mutlaka silmeli ya da şifrenizi sizin dışınızda kimseyle paylaşmamalısınız.

Bimcell Başkasının Arama Geçmişi Nasıl Sorgulanır?

Bimcell dahil hiçbir GSM operatörü hattın yasal sahibi dışındaki diğer kişilere müşterilerine ait arama geçmişi, hat dökümü bilgisi vermiyor.

Yani arama dökümü yalnızca hattın yasal sahibi tarafından öğrenilebiliyor.

Müşterinin eşine, çocuklarına, anne ya da babasına hiçbir şekilde fatura döküm belgesi teslim edilemiyor.

Arama döküm belgesini hattın yasal sahibi dışında 3. kişilere veren kişiler, yasal anlamda da suç işlemiş oluyorlar.

Suç işleyen personelleri mahkemeye verebiliyor ve onlar hakkında kişisel bilgilerinizi başkaları ile paylaştıklarına dair dava açabiliyorsunuz.

Eşimin Bimcell Telefon Dökümüne Nasıl Ulaşırım?

Eşiniz de Bimcell hat kullanıyorsa Bimcell Online İşlemler’e onun telefon numarası ve şifresi ile girdiğinizde telefon dökümüne ve arama geçmişine erişebilirsiniz.

Ancak eşinizin arama geçmişine erişebilmeniz için öncelikle ondan şifresini almalısınız. Eşiniz onay vermiyorsa yaptığınız eylemin suç teşkil ettiğini de hatırlatmak istiyoruz! Yani izinsiz bir şekilde onun arama geçmişi bilgilerini görüntülediğinizde eşinizin size dava açma hakkı bulunuyor.

Aynı şekilde BİMCELL bayiliklerine gittiğinizde de bu talebiniz yasal suç teşkil ettiğinden yetkili kişiler, size eşinizin arama geçmişini hiçbir şekilde vermiyorlar. Yetkili kişinin sizle eşinizin arama geçmişi bilgilerini paylaşması hem yetkili kişinin hem de sizin suç işlemeniz anlamına geldiğinden eşiniz, her ikinize de dava açabiliyor.

Ancak söz konusu boşanma davaları olduğunda, eşinizin sizi aldattığından şüphe duyduğunuzda delil olarak aile mahkemesine eşinizin arama dökümünü görmek istediğinize dair talebinizi iletebiliyorsunuz.

Bu yazımızda Bimcell arama dökümü nasıl çıkarılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de Bimcell müşterisiyseniz, konuyla ilgili olarak her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, arama geçmişi öğrenme önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

BİMCELL SMS Geçmişi Nasıl Öğrenilir?

Eğer ki BİCMELL hat kullanıcısı iseniz ve BİMCELL arama geçmişini öğrendiğiniz gibi bir de BİMCELLL SMS geçmişini öğrenmek istiyorsanız aslında yapmanız gerekenler arama geçmişini öğrenmekten farksız değildir. Yukarıda anlatılan adımları takip ederek SMS geçmişini de öğrenebilirsiniz.

BİMCELL Müşteri Hizmetleri Ne İçin Kullanılır?

BİMCELL operatörünü kullanıyorsunuz ve BİMCELL Müşteri Hizmetlerini aradığınızda hangi işlemeleri yapabilirsiniz diye merak ediyorsanız aslında BİMCELL Müşteri Hizmetlerinden bu yazımızda bahsettiğimiz arama geçmişi yada SMS geçmişini sorgulamak ile birlikte aklınıza daha hangi işlemler geliyor ise bütün her işlemi müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu