Reklam
Teknoloji Haberleri

Türkiye’de Montajlanan Telefonlar ve Bilgisayarlar

Türkiye’de Üretilen / Montajlanan Telefon Ve Bilgisayarlar 2023; Teknolojik gelişmelerin hızlı yaşandığı bir teknoloji çağında hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar ve bilgisayarlar adeta ikinci bir organımız haline gelmeye başlamıştır. Birçok işlevi kolaylıkla yapmamızı sağlayan bu teknolojik aletler, günümüz şartlarında gelen zamlarla birlikte artan fiyatlar neticesinde ulaşması zor bir hayale dönüşüyorlar.

Hal böyle olunca da son günlerde Türkiye’ de birçok yeni marka akıllı telefon ve bilgisayarların üretim ve montaj işlemlerini gerçekleştirip piyasaya satışa sunmaktadır. Kullanıcılar da bu noktada uygun fiyatlı ve orta segment olan telefon ya da bilgisayarları tercih etmektedir.  Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde Türkiye’ de üretilen/ montajlanan telefon ve bilgisayar marka ve modellerine yer vereceğiz. Eğer siz de Türkiye’ de üretilen ya da montajlanan telefon ve bilgisayarlardan birini alacaksanız ancak hangi modellerin yer aldığını bilmiyorsanız içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’de Üretilen ve Montajlanan Telefonlar 2023

Günümüzde birçok teknolojik gelişmelerin yaşanması, yeni teknolojik aletlerin üretilmesine olanak tanımıştır. Bu teknolojik aletlere de hayatımıza girerek yaşamımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar ve bilgisayarlar örnek olarak gösterilebilir.

Kullanıcılar, teknolojik aletlere çok fazla zam gelmesinden yakındığı için son zamanlarda daha uygun telefon ve bilgisayarlara yönelmektedir. Piyasada artışa geçen telefon ve bilgisayar fiyatlarından sonra Türkiye’de üretilen ve montajlanan ürünleri kullanıcılar daha fazla tercih etmektedir. Piyasaya yeni çıkan markalar da piyasaya dâhil olarak Türkiye’de bulunan telefon ve bilgisayarları montajlayarak satışını gerçekleştirmektedir. Ayrıca yeni markaların çıkardığı akıllı telefon ve bilgisayarlar günümüz fiyatlarına göre bir tık daha makul fiyata satılabilmektedir. Türkiye’ de üretilen/ montajlanan birçok akıllı telefon marka ve modeli bulunmaktadır.

Türkiye’de üretilen/montajlanarak piyasaya sunulan telefon marka ve modellerinin listesi aşağıda verilmiştir. Hadi gelin birlikte bakalım.

 • Xiaomi: Redmi 9C, Redmi 9T, Redmi Note 10S ve Redmi 10 2022
 • Oppo: A15s, Reno 5 Life
 • Vivo: Y11s , Y21s, Y53s 
 • Samsung: Galaxy A01 Core, Galaxy A21s,Galaxy A30, Galaxy A52, Galaxy A70
 • TCL: 20 SE, 20 E ve L7 
 • Realme: C21, C21Y, C25 
 • Omix: X300 ve X500 
 • Tecno Mobile: Camon 16
 • General Mobile: General Mobile 21,General Mobile GM 23, General Mobile GM 23 SE, General Mobile GM 24 Pro, General Mobile GM Phoenix 5 G, General Mobile GM 22 S
 • Casper: Casper Via M30 Plus, Casper Via M 30, Casper Via X 30
 • Reeder:  Reeder S 19 Max, Reeder S19 Max Pro S

Yukarıda yer alan telefon marka ve modelleri Türkiye’ de üretilen aynı zamanda da montajlanan teknolojik ürünlerdendir. Eğer siz de yeni bir telefon almaya karar verdiyseniz ancak Türkiye’de üretilen ve montajlanan telefon modellerini bilmiyorsanız yukarıdaki telefon modellerine bakarak karar verebilir ve tercihte bulunabilirsiniz.

Şimdi hadi gelin birlikte Türkiye’ de üretilen ve montajlanan telefon modelleri listesinde yer alan bazı telefon modellerine detaylı bakalım.

General Mobile GM 24 Pro

general mobile gm 24 pro
General Mobile GM 24 Pro

Türkiye’de üretilen telefon modellerinden birisi olan General Mobile GM 24 Pro, 6,7 İnç bir AMOLED ekrana sahiptir. Dâhili depolama alanı 256 GB olan General Mobile GM 24 Pro sayesinde fotoğraf ve dosyalarınızı rahatça aktarabilme şansına sahipsiniz. 16 MP ön kamera ve 108 ana kamera sayesinde fotoğraf ve video çekimlerinizi büyüleyici bir şekilde yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Kullanıcılarına sunmuş olduğu 5000 mAh batarya ve 33W hızlı şarj desteğinin sayesinde gün içerisinde çok az kullanımlarda dahi bir gün şarja gerek kalmadan kullanma süresi tanımaktadır.

Ayrıca fiyat açısından da Türkiye’ de üretilen diğer telefon modellerine göre oldukça uygun olduğundan birçok kullanıcının gözdesi haline gelmiştir. General Mobile GM 24 Pro, 10.299 TL’den başlayan fiyatlardan satılmaktadır. Siz de Türkiye’ de üretilen bir markanın telefonunu almak istiyorsanız General Mobile GM 24 Pro tercih edebilirsiniz.

Casper Via X 30 Plus

x30 plus 2 op
Casper Via X 30 Plus

Türkiye’de üretilen bir diğer telefon modellerinden birisi olarak karşımıza Casper Via X 30 Plus çıkmaktadır. Birçok farklı özelliğe sahip olan Casper Via X 30 Plus, kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir. LCD ekrana sahip olan Casper Via X 30 Plus ‘ in 6,5 İnç ekran boyutu vardır.

8 GB Ram özelliği mevcuttur.  13 MP ön kamera ve 50 MP ana kamera sayesinde istediğiniz muhteşem ve net fotoğrafları çekmek sizin elinizde. Ayrıca 256 GB olan dâhili depolama alanına sahiptir. Sahip olduğu donanım ve fiyat açısından da dünya çapında da tutulan telefon modeli arasında yer almaktadır. 

4600 mAh batarya sayesinde çok kullanımlarda bile en az bir gün dayanma kapasitesi sunmaktadır. Oldukça makul bir fiyata sahip olduğundan da kapış kapışa giden bir telefon modelidir. Casper Via X 30 Plus, 9999 TL ‘ den başlayan fiyatlara satılmaktadır.

Reeder S 19 Max Pro S

reeder s19 max pro
Reeder S 19 Max Pro S

Türkiye’de üretilen telefon modelleri listemizde yer alan telefonlardan biri de Reeder S 19 Max Pro S olarak karşımıza çıkmaktadır. 6.74 İnç ekran boyutuna sahip olan Reeder S 19 Max Pro S sayesinde dilediğiniz bütün film ya da dizileri dev ekranda izleme fırsatına sahip olabilirsiniz.

8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahiptir. 16 MP ön kamera ve 64 MP ana kamera fotoğraf ve video çekilmek için yeterli idealliktedir.  Ayrıca sahip olduğu 4000 mAh batarya sayesinde az kullanımlarda bir gün şarja gerek kalmadan kullanabilirsiniz. En uygun Türkiye’ de üretilen telefon modeli arasında yer almaktadır. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği Reeder S 19 Max Pro S, 5799 TL’ den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Samsung Galaxy A 70

samsung a70
Samsung Galaxy A 70

Türkiye’ de üretilen telefon modelleri listemizde yer alan telefonlar arasında Samsung Galaxy A 70 ‘ de bulunmaktadır. 6.7 inç ekran boyutuna sahip olan Samsung Galaxy A 70, hızlı şarj edilebilir özelliğiyle sorun yaşamadan bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz. 6 GB RAM ve 126 GB depolama alanı sayesinde kullanıcılar ek hafızaya ihtiyaç duymamaktadır.

Süper AMOLED ekran ve 60 HZ yenileme hızı sayesinde ekran kaydırmaları ışık hızında gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor. Ayrıca çizilmeye karşı dayanıklı cam özelliği de mevcuttur. 32 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan Samsung Galaxy A 70 ile çekildiğiniz fotoğraflar hafif loş ve karanlık ortamlarda dahi mükemmel çıkmaktadır. Sağladığı birbirinden farklı donanım özellikleri sayesinde birçok kullanıcı günümüzde piyasada yer alan bu telefon modelini kullanmakta ve tercih etmektedir.  Samsung Galaxy A 70, 10,780 TL’den başlayan fiyatlardan satılmaktadır.

AnTuTu Puanı Yüksek Telefonlar ve Oyun için En İyi Oyuncu Telefonları içeriğim ilgini çekebilir!

Türkiye’de Üretilen ve Montajlanan Bilgisayarlar

Türkiye’ de üretilen ya da montajlanan birçok marka ve modelde telefon piyasaya sürülüyorken, birçok yerli markada piyasaya bilgisayar üretmiş ve montajlamıştır. Kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan ve merak edilen Türkiye’ de üretimi bulunan bilgisayar marka ve modellerine bakalım.

Türkiye’ de üretilen / montajlanan bilgisayar marka ve modelleri aşağıdaki şekildedir:

 • Casper: Casper Excalibur serisi
 • Monster: Monster serisi
 • GameGaraj: GameGaraj serisi

Genel Değerlendirme

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok da yeni teknolojik alet ihtiyacı doğmuştur. Bu sayede günümüzde piyasaya birçok akıllı telefon ve bilgisayar sürülmüştür. Ancak fiyatları her geçen gün artmasıyla birlikte birçok kullanıcı daha makul fiyata satılan cihazlara yöneldiğinden yerli marka ve yeni markalar Türkiye’ de yer alan akıllı telefon ya da bilgisayarları üreterek ve montajlayarak piyasaya yeniden sunmuştur. Böylece piyasada daha makul fiyata satılan performans ürünlerini kullanıcılar alma şansını elde edebilmektedir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Türkiye’de üretilen/ montajlanan akıllı telefon ve bilgisayarlar hakkındaki içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer siz de yeni bir akıllı telefon ya da bilgisayar almak istiyorsanız içeriğimizde yer alan Türkiye’de üretilmiş ve montajlanmış akıllı cihaz listelerinden istediğinizi alabilir ve seçebilirsiniz.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu