Reklam
Teknoloji Haberleri

AnTuTu Puanı Yüksek Telefonlar 2023

Teknolojinin hızla ilerlemesi akıllı telefon markalarının ve modellerinin çoğalmasına olanak tanıyor. Bu da kullanıcıların akıllı telefon seçimi yaparken detaylı araştırma ve karşılaştırma yapmalarına neden oluyor. Son zamanlarda ise telefon seçimi yapmakta kararsız kalan kişilerin başvurduğu yöntemlerden birisi de AnTuTu üzerinden yapılan Benchmark puanları oluyor.

Piyasaya sürülen birçok akıllı telefon markası sayesinde her bir akıllı telefonun özelliği de farklı olarak bizlere sunuluyor. Kullanıcı beğendiği telefonu almak istediğinde AnTuTu platformu üzerinden Benchmark puanını öğrenerek rahatlıkla karar verebiliyor. AnTutu hem İOS hem de Android sistemli telefon cihazlarında oldukça işe yarıyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde AnTutu en yüksek İOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara bakacağız. 

AnTutu Puanı Nedir?

AnTuTu bütün Android ve İOS işletim sistemli akıllı cihazları kategorilere ayırıp sınıflandırarak test eden ve puanlandıran bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar AnTuTu platformunun akıllı cihazları test etme noktasında her ne kadar güvenilir bir boyutu olmadığını düşünse de, yaptığı testlerde çıkan sonuçlar tam tersini işaret ediyor.

AnTuTu Puanı Kaç Olmalı?

Her bir cihazın kendine özgü avantajları ve eksiklikleri bulunur. AnTuTu skoru, cihazı genel bir perspektifle değerlendirdiği için, belirli bir puan aralığındaki cihazların kaliteli veya kötü olduğunu kesin bir şekilde ifade edemeyiz. AnTuTu’nun kategorilerini detaylı bir şekilde sizlere açıklamış bulunmaktayız. Bu yüzden cihazları kendi ihtiyaçlarınıza göre karşılaştırmanız daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Eğer oyun oynamak amacıyla bir akıllı cihaz satın almayı düşünüyorsanız, grafik işlemci skoru yüksek olan modellere yönelmelisiniz. Elbette genel skoru da göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak grafik işlemci, oyun performansı açısından büyük öneme sahip olduğu için bu kategoriyi öncelikli olarak değerlendirmelisiniz. Eğer cihazı günlük temel ihtiyaçlar için kullanmayı planlıyorsanız, genel AnTuTu skorunu rehber olarak almanız uygun olacaktır.

AnTutu Puanı Yüksek Telefonlar

 • Asus Rog 7 Pro
 • Samsung Galaxy S23 Ultra
 • OnePlus 11
 • Lenovo Legion Y 70
 • Nobia Red Magic 8 Pro +
 • iQOO Neo 8 Pro
 • Oppo Find X 6 Pro
 • Xiaomi 13 Ultra
 • iQOO 11
 • Meizu 20 Pro
 • iPhone 15 Pro Max

Asus Rog 7 Pro

asus rog pro

Köklü bir akıllı cihaz markası olan Asus, 2023 yılının başlarında yine markası kadar etkileyici Rog serisinin son çıkan modellerinden biri olan Rog 7 Pro’yu piyasaya sürdü. Bu akıllı telefon serisiyle adını defalarca kendinden söz ettiren Asus, serinin devamı olan Rog 7 Pro ile kendini kanıtlamayı başarıyor.

Telefonun arka kapağında farklı ve yaratıcı tasarımlar yapan Asus, rakiplerinden başarıyla sıyrılarak üst sıralara çıkmayı başarıyor.

Sağlamış olduğu kolay kullanım özellikleri ve pratik derece hızlı olması kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. İyi ve güçlü şekilde donatılmış işletim sistemleri sayesinde yapılan AnTutu testinden geçmeyi başardı. AnTutu testinde yapılan benchmark puanı 1.605.327 olarak karşımıza çıkıyor. 

Bu benchmark puanıyla AnTutu listesinde ikinci sırada yerini alan Rog 7 Pro, kullanıcıların telefon seçimlerinde oldukça etkili oluyor.

Ekran6.78 inç
İşlemciQualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Grafik İşlemcisiAdreno 740
RAM12 GB RAM
Dâhili Depolama256 GB dahili depolama
Batarya6000 mAh
Ön Kamera32 MP
Arka Kamera50+13+5 MP

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

Yeni amiral gemisi modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Samsung Galaxy S 23 Ultra akıllı telefon, AnTuTu testinden başarıyla geçmeyi başarıyor. AnTuTu testinden geçerek listede benchmark puanı en yüksek telefonlar arasında yerini alarak beşinci sıraya yükseldi.

2023 yılının başında piyasaya sürülen Samsung Galaxy S 23 Ultra, telefon kullanıcılarının ilgisini oldukça çekiyor. Güçlü donanım özellikleriyle donatılan Samsung S 23 serisinin devamı olan Samsung Galaxy S 23 Ultra akıllı telefonu kullanıcıları haddinden fazla memnun ediyor.

Samsung Telefona Format Atmak istiyorsanız tıklayın

Yapılan AnTuTu testlerinden Samsung Galaxy S 23 Ultra akıllı telefonu, 1.556.351 puanı alıyor. Samsung şirketi S 23 serisini devam ettirmeme kararı aldığından telefonun tasarımını kalemli yapmayı tercih ediyor. Ekstra olarak da telefonun arka yüz tasarımında şirket süslü ve gereksiz bir tasarımdan daha sade bir tasarıma geçiş yapıyor. Tasarım yapmayı sevenler için özel olarak hazırlanmıştır diyebiliriz.

Ekran6.8 İnç, Dynamics AMOLED, QHD+
İşlemciQualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Grafik İşlemcisiAdreno (Snapdragon 8 Gen 2)
RAM8 ve 12 GB RAM seçenekleri mevcut
Dâhili Depolama256, 512 GB ve 1 TB seçenekleri mevcut
Batarya5000 mAh, 45W
Ön Kamera12 MP
Arka Kamera200+12+10+10 MP

OnePlus 11

OnePlus 11

2023 yılının başında piyasaya sürülen OnePlus 11, kullanım açısından kolay ve sağladığı donanım özellikleri sayesinde adından başarıyla söz ettiriyor. OnePlus 11 akıllı telefonu sıra dışı tasarımı noktasında birçok akıllı telefonu kapsama dışında bırakıyor. Özellikle arka kamera tasarımıyla dikkatleri çeken OnePlus 11, kullanıcıları yaratıcılığa sevk ediyor.

Kullanıcıların telefonun tasarımını beğenmeleri haliyle AnTuTu puanının da yükselmesine yol açıyor. Böylece şirket tasarım noktasında farklı bir boyut yaratmayı başarıyor. Donanım özellikleri son derece güçlü bir şekilde ortaya koyulan OnePlus 11 sayesinde kullanıcılar oldukça iddialı olan bu telefonu merak ediyor. Diğer telefonlardan ayrılan donanım farkını ve işletim sistemlerini AnTuTu testleriyle açıklıyor. Yapılan AnTuTu testlerinde 8.listede yerini almayı başaran OnePlus 11,  1.412.496 puanına sahiptir.

Ekran6.7 İnç, AMOLED, QHD+
İşlemciQualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Grafik İşlemcisiAdreno (Snapdragon 8 Gen 2)
RAM8 ve 16 GB RAM seçenekleri mevcut
Dahili Depolama128 ve 256 GB seçenekleri mevcut
Batarya5000 mAh, 100W
Ön Kamera16 MP
Arka Kamera50+48+32 MP

Lenovo Legion Y 70

Lenovo Legion Y 70

2022 yılının başarında tanıtımının hemen ardından piyasaya sürülen Lenovo Legion Y 70, AnTuTu puanı yüksek telefonlar listesinde dördüncü sırada yer alıyor. Akıllı telefon sektöründe piyasaya sürülür sürülmez daha hemen adından söz ettirerek üst sıralarda yerini almayı başarıyor. Birbirinden farklı renk seçeneklerinin de olması Lenovo Legion Y 70 akıllı telefonunu sıra dışı yapıyor. Bu da kullanıcıların ilgisini çekip merak etmesine yol açıyor. Ayrıca sade tasarımlara sahip olması kullanıcıların memnun kalmasını sağlayan bir diğer unsur olarak bizlere sunuluyor.

Lenovo Legion Y 70 akıllı telefonunda dikkat çeken unsurlardan biri de arka kamera kısmında bulunan farklı ve desenli tasarımlara sahip olmasıdır. Oldukça güçlü donanım özellikleri sayesinde yüksek bir performans deneyimini kullanıcılarına sunuyor. Yapılan AnTuTu testleri de bunu kanıtlar nitelikte. AnTuTu testlerinden 1.339.770 puanını alan Lenovo Legion Y 70 akıllı telefonu her geçen gün üst sıralara yükselmeyi başarıyor.

Ekran6.67 İnç, OLED, HDR+
İşlemciQualcomm Snapdragon 8 Gen 1+
Grafik İşlemcisiAdreno 730
RAM8, 12 ve 16 GB RAM seçenekleri mevcut
Dahili Depolama128, 256 ve 512 GB seçenekleri mevcut
Batarya5100 mAh, 68W
Ön Kamera16 MP
Arka Kamera50+13+2 MP

Nobia Red Magic 8 Pro +

RedMagic 8 Pro

Sunduğu yüksek performans sayesinde birçok kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor. Akıllı telefon modellerinde dikkat çeken modeller arasında yerini alıyor. AnTuTu listesinde beşinci sırada olan Nobia Red Magic 8 Pro+ piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcıların ilgisini çekmeyi sağlıyor.

Nobia akıllı telefonunun kullanıcıların ilgisini çekmesinin altında yatan temel sebep sade ve farklı bir tasarıma sahip olmasından kaynaklı olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle de Nobia Red Magic 8 Pro + akıllı telefonunun arka kısmında yer alan telefon modelinin logosunun yer alması kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Telefonu diğer telefonlardan farklı kılan temel faktörse güçlü donanım ve işletim sistemine sahip olmasıdır. Öyle ki 2022 yılının sonunda piyasaya sürülmesine rağmen performansını üst derecede korumaya devam ediyor. Birçok akıllı telefonla rekabet halinde olan Nobia Red Magic 8 Pro + AnTuTu testlerinden başarıyla geçmeyi başarıyor. Yapılan AnTuTu testlerinde 1.607.836 puanını alarak en yüksek AnTuTu puanına sahip telefon arasında yerini alıyor.

Ekran6.8 İnç, AMOLED, FHD+
İşlemciQualcomm Snapdragon 8 Gen 2
Grafik İşlemcisiAdreno (Snapdragon 8 Gen 2)
RAM12 ve 16 GB RAM seçenekleri mevcut
Dâhili Depolama256, 512 GB ve 1 TB seçenekleri mevcut
Batarya5000 mAh, 165W
Ön Kamera16 MP
Arka Kamera50+8+2 MP

iQOO Neo 8 Pro

iQOO Neo 8

2023 yılının ortalarından itibaren piyasaya sürülen İQOO Neo 8 Pro, kullanıcılarıyla buluşur buluşmaz daha ilk dakikadan bütün ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor. Farklı renk seçenekleri mevcut olsa da, şirket telefonun arka kapak tasarımında turuncu rengini tercih ediyor.

Böylece sade ve son derece şık bir tasarıma sahip olan telefon kullanıcıları tarafından oldukça merak ediliyor. Yapılan AnTuTu testlerinde üst sıralara çıkmayı başarıyor. Özellikle de ultra seviyede olan işletim sistemleri ve donanım özellikleri sayesinde AnTuTu testlerinde aldığı puan 1,358.352 olarak zirveyi oynuyor.

Ekran6.78 İnç – AMOLED
Ram16 GB
Dâhili Depolama256- 512 GB
Batarya 5000 mAh
Ön Kamera50 MP
Arka Kamera8 MP

Oppo Find X 6 Pro

Oppo Find X6 Pro

Ülkemizde henüz satışının olmamasına rağmen birçok kullanıcı tarafından beğenilen AnTuTu puanı en yüksek telefonlar arasında yer alıyor. Farklı tasarımlarıyla dikkat çekmeyi başaran Oppo Find X 6 Pro, akıllı telefonunun piyasada sadece pembe ve yeşil rengi mevcuttur.

Yüksek donanım özelliklere sahip akıllı telefonu yapılan AnTuTu testlerinden başarıyla geçmeyi başardı. Yapılan AnTuTu testlerinden 1.307.816 puanı alıyor ve bu puan kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

Ekran Boyutu:  6.82 İnç  
Ram12 GB
Dâhili Depolama256 GB
Batarya5000 mAh
Ön Kamera32 MP
Arka Kamera50 MP

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra

Hızlı şarj edilebilir özelliği ve 4,5 G desteğiyle son zamanların ilgi çekici telefonları arasında yerini almayı başarıyor. Xiaomi 13 Ultra akıllı telefonu kırmızı ve yeşil renk seçenekleriyle ön plana çıkıyor.

AnTuTu testlerinden geçmeyi başararak listede yer alan ilk on telefon arasına giriyor. Kullanıcılara sağladığı kullanım kolaylığı nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Yapılan AnTuTu testlerinden 1.292.661 puanı alıyor.

Ekran6.73 İnç
Ram12 GB
Dâhili Depolama256 GB
Batarya 5000 mAh
Ön Kamera32 MP
Arka Kamera50 MP

iQOO 11

iQOO 11

Amiral gemi serisinin devamı olan iQOO 11 akıllı telefonu, piyasaya sürülür sürülmez üst düzey donanım özellikleri pratik kullanımıyla birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Birbirinden farklı renk seçeneklerinin bulunması da kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

AnTuTu testlerinden geçen iQOO 11 benchmark puanı en yüksek telefonlar arasında 9. Sırada yer alıyor. Yapılan AnTuTu testlerinde 1.286.901 puanı alarak kullanıcılar tarafından tercih edilen telefonlar arasına giriyor.              

Ekran6.41 İnç
Ram12 GB
Dâhili Depolama256 GB
Batarya4000 mAh
Arka Kamera2 MP
Ön Kamera12 MP

Meizu 20 Pro

meizu 20

5G ile ön plana çıkan ve piyasaya sürülmesinin ardından kullanıcılarıyla buluşan Meizu 20 Pro, AnTuTu puanı yüksek telefon listemizin son sırasında yer alıyor. Her ne kadar birçok renk seçeneğinin olacağı düşünülse de kısıtlı renklere sahiptir.

Telefonun arka kapak tasarımında mavi ve turuncu renk seçenekleri mevcuttur. Kullanıcıların ilgisini telefonun sahip olduğu üst düzey donanım özellikleri dikkat çekiyor. Yapılan AnTuTu testlerinde alınan puan da bunu kanıtlar nitelikte karşımıza çıkıyor. AnTuTu testlerinde Meizu 20 Pro, 1.283.411 puanı alarak AnTuTu puanı en yüksek telefonlar arasında ilk 10 ‘a giriyor.

Ekran6.81 İnç
Ram12 GB
Dâhili Depolama128 GB
Batarya5000 mAh
Arka Kamera50 MP
Ön Kamera32 MP

iPhone 15 Pro Max

Apple, bir dönem AnTuTu’nun en yüksek puan alan telefonlar listesinde üst sıralarda görünmüyordu. Ancak son yapılan AnTuTu test sonuçlarına göre iPhone 15 Pro max, bu ayda listeye son sıradan giriş yaptı. 2023 sonunda tanıtılan bu iPhone modeli, AnTuTu’dan 1.641.883 puanla öne çıktı.

İşte 2023 yılının sonunda tanıtılan ve piyasaya sürülen iPhone 15 Pro Max Cihazın özellikleri şöyledir:

Ekran6.7 inç
Ram8 GB
Dâhili Depolama256 GB/512 GB/1 TB
Batarya4.422 mAh
Arka Kamera48 MP
Ön Kamera32 MP

Genel Değerlendirme

Günümüzde birçok telefon markasının ve modelinin ortaya çıkmasıyla birlikte telefon almak isteyen kullanıcılar aralarından seçmekte zorlanıyor. Bu noktada devreye kullanıcıların seçeceği modellerin özelliklerine göre sıralanan ve test edilerek oluşturulan AnTuTu puanları oldukça işe yarar hale geliyor.

Kullanıcılar benchmark puanlarına bakarak yaptıkları telefon seçimlerinde başarılı sonuçlar elde ediyor. Her ne kadar AnTuTu testlerinde yapılan puanları güvenilir bulmasalar da kullanıcılara telefonlarının uzun ömürlü kullanım deneyimi yaşatma imkânı tanıyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz AnTuTu puanı yüksek telefonlar listemiz burada son buluyor. Eğer siz de AnTuTu testlerinden geçerli not alan telefonlardan birini kullanmak istiyorsanız listemizde yer alan telefonlardan birini seçebilir ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca aşağıda bulunan içeriklerimiz dikkatinizi çekebilir;

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu