Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom TL İsteme ve TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom TL isteme, Türk Telekom TL transferi nasıl yapılır? 24 Nisan 1995 yılından itibaren Türkiye’de hizmet vermeye devam etmektedir. TTNet, AVEA ve Türk Telekom markalarını bir araya toplayan firma bu anlamda Türk Telekom ismi ile birlikte hizmetlerini Türkiye’ye ulaştırmaya devam etmektedir. İlk başlarda internet dünyasını kasıp kavurmuş son zamanlarda ise mobil hat vasıtası ile ismini duyurmayı sürdürmüştür.

Türk Telekom mobil hattına sahipseniz eğer o zaman aynı hatta sahip olan diğer kişiler ile TL transferi yapabilir ve yakınlarınızdan TL isteyebilirsiniz. Bu durumda bunu en kolay ve hızlı şekilde nasıl yapacağınızı da bilmeniz gerekir. Türk Telekom hattına sahip olan arkadaşlarınızdan, yakınlarınızdan TL isteyerek hattınıza kısa sürede TL transferi yapabilirsiniz.

Türk Telekom TL İsteme Limitleri

Türk Telekom hattına sahipseniz eğer o zaman onun ayrıcalıklarından da yararlanmalısınız. Bu durumda TL isteme konusundaki limitleriniz şunlardır:

  • Tek seferde 30 TL
  • Ay içerisinde en fazla 150 TL gönderebilirsiniz.

Bu limitler çerçevesinde aylık olarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparsanız o zaman en kısa sürede hattınıza TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Hediye İnternet Gönderme Yazımızı okuyarak Türk Telekom hediye internet nasıl gönderilir öğrenebilirsiniz

Türk Telekom TL Transferi Ücretleri Ne Kadar?

TL transferi yaparken aynı zamanda sizlere bazı ücretlendirmelerde yapılır. Bu ücretlendirmeleri bilirseniz eğer o zaman hattınızdan daha fazla ücret kesildiğinde şaşırmazsınız. Ücretlendirmeler şu şekildedir:

Gönderim MiktarıKesilecek Ücret
1 – 9 TL arası2,49 TL (KDV dahil)
10 – 19 TL arası3,49 TL (KDV dahil)
20 – 30 TL arası4,49 TL (KDV dahil)

Gönderdiğiniz miktara göre bu limitler içerisinde kesintiler yapılmaktadır.

Türk Telekom TL İsteme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattınıza başkalarından TL isteme yaparak hattınıza para yükleyebilirsiniz. Bu şekilde en fazla 30 TL yükleyerek en azından anı kurtarma şansına sahip olursunuz. TL isteme işlemlerini şu şekillerde yapabilirsiniz.

Türk Telekom TL İsteme ve TL Transferi Nasıl Yapılır?
Türk Telekom TL İsteme ve TL Transferi Nasıl Yapılır?

9235’i Arayarak TL Gönderme

Cep telefonu üzerinden 9235’i aramak ücretsiz. Ücretsiz bir şekilde bu numarayı ararsanız eğer o zaman herhangi bir hat sahibinden TL isteyebilir ve hattınıza yükletebilirsiniz.

Mesaj ile TL İstemek

Türk Telekom TL isteme konusunda bir diğer yöntem ise mesajdır. Mesaj ile lira isteme, lira gönderme, periyodik lira gönderme yapabilirsiniz. Sorgulama ve iptal işlemlerini de yine mesaj ile yapabilirsiniz.

  • Lira İsteme: Telefon numarası, boşluk, kaç lira istediğinizi yazmanız yeterlidir. Bu mesajı 9233’e göndermelisiniz.
  • Lira Gönderme: Telefon numarası, boşluk, kaç lira göndereceğinizi yazmanız yeterlidir. Bu sefer 9235’e mesaj atmalısınız.
  • Periyodik Lira Gönderme: Telefon numarası, boşluk, kaç lira göndereceğinizi ve kaç gün ara ile göndereceğinizi yazmanız yeterlidir. Yine 9235’e mesaj atmalısınız.
  • Periyodik Lira Gönderme İptali: “IPTAL PERIYODİK” yazarak bunu 9235’e göndermeniz tüm periyodik TL gönderimini iptal eder.
  • Periyodik Lira Gönderme Sorgulama: “Periyodik sorgu” yazarak 9235’e gönderirseniz eğer o zaman periyodik sorgulama yaparak detaylı bir şekilde son durumu görmüş olursunuz.

Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması İle TL Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Online işlem uygulaması ile TL transferi için Türk Telekom uygulamasını telefonunuza indirin, Cep telefonuna indirilen uygulama üzerinden Lira gönderme menüsüne girin ve TL gönderilecek kişinin cep telefonu ve TL miktarı bilgileri girin.

YouTube video

Türk Telekom TL Gönderme Ücreti Ne Kadar?

Türk Telekom lira gönderimi başaralı bir şekilde gerçekleştiği zaman:

1-9 TL arası gönderimler için 2,49 TL
10-19 TL arası gönderimler için 3,49 TL
20-30 TL arası gönderimler için 4,49 TL 
olarak ücretlendirilirler.

Türk Telekom TL Gönderme

Lira göndermek istediğiniz kişinin numarasını yazın, bir boşluk bırakın, kaç lira göndermek istediğinizi yazın, 9235’e kısa mesaj yollayın.

İpucu: Türk Telekom Bedava İnternet Hilesi

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu