Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme ve Değiştirme 

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme ve Değiştirme 

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme ve Değiştirme 2022; Telefonunuzu güvenliğiniz için kilitlemeniz gerekebilir. Bunu yaparken bilinçli olarak ya da istemeden hattınızın PIN hatta PUK kodunu aktif hale getirebilirsiniz. Bu durumda PIN ya da PUK kodunu bilmeniz hiçbir sorun yaratmaz. Fakat unutulan PUK kodu hattınızın bloke olmasına neden olabilir.

PUK kodları da PIN kodları gibi ikizdir. Yani belirlenen sayıda yanlış girilen PIN1’den sonra PIN2 gelmesi PUK kodunda da geçerlidir. PUK1 hatalı girildiğinde PUK2 devreye girer. Bu aşama çok önemlidir çünkü PUK2 kodunun da yanlış girilmesi üzerine kullanılan hat bloke olabilir. Bu da hattın kullanıma kapanacağı anlamına gelir. Neyse ki Türk Telekom PUK kodu öğrenme ve değiştirme yolları vardır.

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme

Türk Telekom kullanıcılarına, hat sahibi olunduğu zaman hat ile birlikte aynı zarf içerisinde gizli şekilde yazılı PIN ve PUK kodları verilir. Bu materyali kaybeden kullanıcılar:

  • Türk Telekom internet sitesinden giriş yaparak
  • 550 numarayı tuşladıktan sonra sesli yanıt sistemini kullanarak
  • Online İşlemler uygulamasını kullanarak
  • En yakın Türk Telekom bayisine giderek

PUK kodlarını öğrenebilir.  Bunun dışında PUK kodu hakkında yardım ve bilgi almak için müşteri merkezi aranabilir. Türk Telekom Müşteri İletişim Hattı olan 444 1 444 aranarak kolaylıkla Türk Telekom PUK kodu öğrenme ve değiştirme işlemleri gerçekleştirilebilir. PUK kodunu 9 defa yanlış girerek denemektense, öğrenerek risk almamak daha doğru olacaktır.

Türk Telekom PUK Kodu Kırma

Türk Telekom PUK Kodu kırma yolları ne yazık ki yoktur. PUK kodunuz bloke olursa mutlaka Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaları yada Online işlemler uygulamasına giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Türk Telekom PUK kodu kırma işlemi sim kartınızın tamamen bloke olmasına neden olur.

Türk Telekom PUK Kodu Unuttum

PUK numaranızı bilmiyorsanız yada unuttuysanız Türk Telekom online işlemler menüsünden veya 4445444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden arayarak öğrenebilirsiniz. PUK kodu bilgileri sadece hattın yasal sahibine verilmektedir.

Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme Numarası7

Türk Telekom PUK kodunu 4445444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom PUK Kodu Nasıl Değiştirilir? 

PUK1, 8 basamaklı özel bir şifre olan koddur. Değiştirilemez fakat hat sunan operatör aracılığıyla öğrenilebilir.  Eğer şüpheli bir durum ya da PUK kodu kaynaklı hata var ise numaraya ait yeni bir PUK kodu belirlenir. Bu PUK kodunu alabilmek için 444 5 444 numaralı telefonu aramak gerekmektedir. Bu numara üzerinden Türk Telekom PUK kodu öğrenme ve değiştirme işlemlerinin tümü gerçekleştirilebilir.

PUK kodu hat için önemli bir şifredir. Bu şifrenin 9 kez yanlış girilmesi, hattın bloke olmasına yani kapanmasına neden olur. Buna gerek kalmadan Online İşlemler veya Müşteri Merkezi sayesinde PUK kodu öğrenilebilir.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom PUK Kodu Öğrenme ve Değiştirme, Türk Telekom PUK Kodu kırma ve Türk Telekom PUK Kodumu unuttum hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bedava İnternet