Reklam
Teknoloji Haberleri

GTA 5 Benzeri En İyi 7 Açık Dünya Oyunu (PC/Konsol)

Açık bir dünyada dolaşmayı, insanları vurmayı (sanal dünyada tabii) veya eğlenmek için yoldan geçen insanlara yumruk atmayı seviyorsanız, GTA serisi en iyi seçeneğinizdir. Yeni bir GTA oyunu çıkar çıkmaz milyonlarca kopya satmasının bir nedeni var. Birçok insan video oyunlarda açık dünyada hiçbir sonuca katlanmadan pervasız olmayı sever.

Bu yüzden GTA 5 şu anda 8 yaşından büyük olmasına rağmen hala en çok satan oyunların arasında yer almaya devam ediyor. Birçok gamer her gün aktif olarak GTA Online oynuyor ve çok eğleniyor. GTA Online, yapılabilecek yeni şeyler, yeni araçlar ve diğer özellikler eklenerek her yıl birkaç defa güncelleniyor. Yani bu oyun en az 4-5 sene daha satmaya devam edecektir.

GTA 5 FiveM RP Terimleri ve Anlamları için https://mobildiyari.com/gta5-fivem-rp-terimleri/ içeriğimize göz at.

Tabii sadece GTA V oynarsak çabuk sıkılırız, bu yüzden arada diğer oyunlara da göz atmakta yarar var.

İşte GTA benzeri en iyi açık dünya oyunlarından bazıları:

1. Mafia Üçlemesi

Platform: Windows, PS4, Xbox One

mafia 1 2 3 640x294 1

Mafia I-II-III oyunlarının yeniden düzenlenmiş hallerini henüz oynamadıysanız mutlaka denemenizi öneririz. Özellikle de serinin ilk oyunu Mafia: Definitive Edition birçok olumlu yoruma sahiptir.

Geçen sene piyasaya sürülen Mafia 1 aslında 20 sene önceki oyunun remake’idir, remastered’i değildir. Remake oyunun tamamen sıfırdan yeniden geliştirilmiş hali iken, remastered ise sadece grafik kalitesinin belirli bir sınıra kadar arttırılmasıdır.

2. Red Dead Redemption 2

Platform: PS4, Windows, Stadia, Xbox One

red dead redemption 2 640x392 1

Rockstar diğer oyun geliştirici firmalara benzemez. Bu adamlar etkileyici, canlı, nefes alan bir dünya yaratma konusunda oldukça deneyimlidir. Rockstar’ın şaheserlerinden biri de Red Dead Redemption 2’dir.

Hikaye dışında balık tutma, poker oynama ve avcılık gibi yan aktivitelere katılabiliyorsunuz. Oyunu acele etmeden keyif alarak oynarsanız 100 saate uzatmak mümkün.

Red Dead Redemption 2’nin online çok oyunculu sürümü olan Red Dead Online‘ı da denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

3. Far Cry 5

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Windows, Stadia

far cry 5 640x350 1

Far Cry evreni, seriyi heyecan verici yeni bir yöne taşıyan devrim niteliğindeki Far Cry 3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana çok az değişime uğramıştır. Şu anda serinin en son oyunu olan Far Cry 5’te (Far Cry 6 yaklaşık 3 ay sonra, yani 7 Ekim 2021’de piyasaya sürülecek), düzinelerce kötü adamı aynı anda ele geçiren tek kişilik bir ordusunuz.

4. Watch Dogs: Legion

Platform: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Windows, Stadia, Amazon Luna

watch dogs legion acik dunya oyunu 640x358 1

Göreviniz Londra’yı düşmanlardan geri almak. Sabotaj, kanıt toplama ve diğer çeşitli faaliyetlerle ilçeleri keşfediyor ve ele geçiriyorsunuz. Watch Dogs: Legion‘ın diğer birçok açık dünya oyunundan farkı, potansiyel kahramanlarla dolu bir şehirde geçmesidir.

5. Saints Row IV

Platform: PS3, PS4, Nintendo Switch, Xbox One/360, PC

saints row 4 640x359 1

Bu serideki diğer oyunlar da harikadır, ancak Saints Row 4 kalbimizde özel bir yere sahip. Bu açık dünya aksiyon-macera oyunu aslında oldukça tuhaftır, fakat kesinlikle sıkıcı değildir.

Ateş ederek, parçalayarak ve rastgele nesneleri ve insanları havaya uçurarak iyi vakit geçirmek istiyorsanız, Saints Row 4 sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. GTA dünyasının ciddi doğasını beklemediğiniz sürece Saints Row 4’ün sunduğu şeylere bayılacaksınız.

6. Sleeping Dogs

Platform: Xbox 360/One, PS3, PS4, PC

sleeping dogs 640x358 1

United Front Games tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan Sleeping Dogs, hak ettiği değeri görmemiş olsa da en iyi açık dünya oyunlarından biri olduğunu düşünüyoruz.

7. Yakuza 0

Platform: PS3, PS4, Xbox One, Windows, Amazon Luna

yakuza 0 640x357 1

Yakuza serisinin altıncı oyunu olan Yakuza 0’da karaoke şarkı söylemekten sokaklarda haydutları dövmeye kadar birçok ilginç şeyler yapabilirsiniz. İsterseniz sadece görevlere odaklanabilir ve diğer her şeyi görmezden gelebilirsiniz.

GTA Online’da Hızlıca Zengin Olmak için İçeriğimize Göz At!

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu