Reklam
Teknoloji Haberleri

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni

Clash of Clans Oyunu 9. Seviye Köy Düzeni yazısıyla karşınızdayız. Bu oyun 2012 yılı ağustos ayından beri var olan bir oyundur. Bağımlılık yapacak derecede keyifli bir oyundur. Bizler her seviyesinde farklı aşamalardan geçtiğiniz bu oyunu, sizler için daha eğlenceli hale getirmek adına bazı taktikler vereceğiz.

Belediye binası için 9. Seviyede en ana konuları siz okuyucularımız için düzenledik. Görsellerle verilecek olan köy düzeni taslaklarını kullandığınızda köyünüzü en güvenli hale getirebilirsiniz. Aşağıda verilmiş olan köy düzeni taslaklarından kendinize en uygun olanı seçip, verilmiş olan linkten hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

9. seviyede en dikkat edilmesi gereken konu, eğer bu seviyeye geldiyseniz eski köy düzeninizin değişmesi gerektiğidir. Böylelikle hem köyü koruyabilir hem de saldırılara karşı nasıl savunma öğrenebilirsiniz. Taktikler arasından iyi bir savunma biçimi sizi daha üst seviyeye taşıyacaktır. Tavsiyeler verilirken en fazla bu konu üzerinde çalıştık. Tavsiyelere ulaşmadan önce sitemizdeki diğer seviye köy düzenlerini de inceleyebilirsiniz. Şimdilik ilk olarak Clash of Clans Oyununda 9. Seviye Köy Düzeni içeriğimize geçelim.

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni

Öncelikle, 9. seviyesindeki ana savunma sistemlerini ele almalıyız. Burada en önemli sistem düşmanlardan baskın yememek için ganimetlerinizi ve yıldızlarınızı korumak adına geliştirdiğiniz savunma sistemidir. Belediye binası her zaman üssün ortalarına yerleştirilmelidir. Böylelikle yapılan savaşlarda bir yıldızınızı ve ganimetlerinizi daha güzel bir şekilde korursunuz. Savunma sisteminiz sayesinde rakipleri alt edebilir ve saldırılarını yavaşlatabilirsiniz. Savaştaki en önemli ikili birliklerden olan dev ve golemler bile duvara yapışık bulunurlar.

Bunun dışındaki köy düzeni taktikleri aşağıda maddeler halinde verilmiştir:

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni
Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni
  • Üssün en ortasına sihirbaz kulelerini ayrı ayrı yerleştirin. Bu durum herhangi bir hava saldırısında alınacak hasarı azaltır.
  • Menzilin tüm üssü kaplanacak şekilde işaret kulelerini yerleştirin. Burada hava saldırılarından korunmak ana amaçtır.
  • Yıldırım büyülerinden korunmak için hava savunmalarını değişik bölgelere konumlandırın.
  • XBow savunmanızı belediye binası yakınlarına hem havaya hem de karaya konumlandırın. Çünkü rakipler hem havadan hem de karadan saldırı düzenlerler.
  • Kara saldırılarından korunmak için top kullanımını es geçmeyin.
  • Depolarınızı farklı alanlara konumlandırın çünkü her oyuncu benzer yerler seçmektedir. Bu da saldırılara karşı güvenlik açığı oluşturur.
  • Depolar aynı bölgede konumlanırsa rakipler çok kolay bir şekilde tüm ganimetlerinize erişebilirler. Bu nedenle ayrı konumlandırma her zaman avantajlıdır.
  • Orta bölmedeki karanlık hap saklama odası iyi korunmalıdır.
  • Tuzaklarınızı en iyi şekilde yerleştirmelisiniz. Bu üstlere çok fazla saldırı olabiliyor. Yaylı tuzakları ve bombaları saldırı şekline göre çeşitli şekillerde konumlandırabilirsiniz. Böylelikle köyünüz savunma açısından çok güçlü hale gelir.

Bu taktiklerin uygulandığı örnek görsel aşağıda verilmiştir:

İnceleyeceğimiz köy düzenleri, sizlere savunma açısından en iyi taktikleri verecek. 2023 yılı ganimetlerin korunması ve kupa kasma köy düzeninde en başarılı Clash Of Clans 9. Seviye Köy Düzenleri tavsiyelerimiz sizinle olacak. Böylelikle kaynaklarınızı korurken klan dostlarınızla birlikte iyi işler çıkaracaksınız.

9. Seviye Belediye Binası Köy Düzeni 2024

Vereceğimiz köy plan ve tasarılarıyla köyünüzü çok güzel koruyacaksınız. 2023’te kupalar, kaynak tasarrufu ve klan savaşları sebebiyle tasarlayabileceğiniz en temel köy planlarını bir araya getirdik. Bu şekilde sahip olduğunuz kaynakları koruyacaksınız ve klan dostlarınızı utandırmadan çok güzel başarılar elde edeceksiniz. Bizimle kalın ve yazılarımızı takip edin!

Düzen Önerileri

Oyun kaynakları kullanıcılar açısından çok kıymetlidir. Kolayca ulaşılmaları zordur. Köy kaynaklarının korunmasının 9. düzey planında korunacak binalar dahilinde kaynakların korunmasına yönelik düzenliyoruz. Sizlerin kullanabileceği bazı örnek planlar aşağıda verilmiştir:

Düzen 1: 

Ganimetler asıl amacım değil ve benim için önemli olan kupa kazanmak diyenlere bu düzeni öneriyoruz. Yüksek binaların belediye binası etrafında olmamasına dikkat edin. Böylece rakiplerinizin saldırıları şehir merkezine ulaşamadan ortadan kaybolacaktır.

9. Seviye Belediye Binası Köy Düzeni
9. Seviye Belediye Binası Köy Düzeni

Düzen 1 Kopyalamak için Linke Tıklayınız 

Düzen 2:

Bu düzeni köyde ve savaşta kullanabilirsiniz. Böylelikle rakipleriniz yıldızlarınızı alamazlar. Bu düzende binalar boşluklu şekilde ayrı ayrı yerleştirildi. Aşağıdaki düzeni kullananlar için rakiplerin saldırıları binaları daha az etkileyecektir.

Resim3
COC 9. Seviye Köy Düzeni

Düzen 2 Kopyalamak için Linke Tıklayın 

Düzen 3: 

Bu düzeni de hem köyde ve hem savaşta kullanabilirsiniz. Rakiplerim benden kupa alamasınlar ve klan savaşları yıldızları kaybetmeden geçsin isteyenler için bu düzeni öneriyoruz.

Resim4

Düzen 3 Kopyalamak için Linke Tıklayın

Düzen 4:

Bu düzen, 9.seviyedekiler için en çok tercih edilen düzenlerdendir. Çok popülerleşmiştir çünkü ganimetlerin saklanması ve kara iksirin güvenliğinin sağlanması için avantajlıdır.

Resim5

Düzen 4 Kopyalamak için Linke Tıklayın

Düzen 5: 

Bu düzen, 9. Seviyeye yeni başlamış olanlar için; savaşta topladığı ganimetleri saklayan bir düzendir.

Resim6

Düzen 5 Kopyalamak için Linke Tıklayın

Düzen 6:

Bu düzen kara savunması açısından en iyi düzendir. Golem ile Valkyrie saldırılarında anti  şekilde hazırlanmıştır. Üçlenme olasılığınız yoktur.

Resim7

Düzen 6 Kopyalamak için Linke Tıklayın

Düzen 7: 

Bu düzen 9. seviye belediye binası tamamlanmasının ardından herkes gösteriye hazır olsun diyenlerin kullanacağı örümcek şekilli bir düzendir.

Resim8

Düzen 7 Kopyalamak için Linke Tıklayın

Düzen 8: 

Son olarak kendini geliştirmek isteyenlerin kolaylıkla kullanabileceği bir düzenle karşınızdayız.Bu düzende kazandığınız ganimetleri güvenle koruyabilirsiniz. Risk almaktan hoşlanmayanların yapacağı en iyi tercih bu düzeni kullanmaktır.

Resim9

Düzen 8 Kopyalamak için Linke Tıklayın

Clash of Clans Oyunu 9. Seviye Köy Düzeni örneklerimizi inceleyerek köyünüze ve size en uygun düzeni sağlayabilirsiniz. Okuduğunuz ve varsa fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Başka seviyelerde görüşmek üzere!

Ayrıca ilginizi Çekebilir!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu