Reklam
Teknoloji Haberleri

Windows 10 ISO İndir! (Güvenilir Hızlı Kaynak)

Microsoft en güncel işletim sistemlerinden biri olan Windows 10, günümüzde yaygın olarak tercih edilen işletim sistemleri arasında yer alır. Siz de Windows 10 ISO dosyasını indirerek kurulum işlemini yapmak istiyorsanız 32 bit ve 64 bit Windows görüntüsü dosyalarına ihtiyacınız vardır.

Türkçe dil seçeneği ile Windows 10 kurulumunu yapabilirsiniz. Bu yazımızda Windows 10 ISO kurulum işleminin nasıl yapıldığına değineceğiz.

İşte adım adım Windows 10 ISO kurma rehberi sizlerle birlikte…

Windows 10 ISO Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO dosyasını indirmek için birkaç adımdan oluşan sizler için hazırladığımız Windows 10 ISO rehberini takip etmeniz gerekmektedir. Windows 10 ISO dosyasını indirmek ve kurulumunu yapmak çok basit. Hadi gelin birlikte Windows 10 İSO dosyasının nasıl indirildiğine bakalım.

İndirme LinkiTıkla
Dosya DurumuÇalışıyor
Kontrol Tarihi23.07.2023

Windows 10 İSO dosyasını indirmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Windows 10 ISO dosyasını indirebilmek için Microsoft’ un kendi web sitesine giriş yapın.
 • Yukarıdaki linke tıklayın ve Microsoft’ un web adresine ulaşın.
 • Microsoft’ un kendi web sitesine giriş yaptığınızda Şimdi İndirin seçeneğini göreceksiniz. Şimdi İndirin seçeneğine tıklayarak Windows 10 İSO dosyasını indirmeye başlayın.
 • Bilgisayarınızdaki dosyayı sağ tıklayarak çalıştırın. Hemen ardından sizin izin vermeniz gereken bazı yetkiler olacaktır. Bu izinleri onaylayın.
 • Açılan panelde karşınıza çıkan Lisans Sözleşmesini Onaylıyorum butonuna tıklayarak ileri seçeneğine dokunun.
 • Windows 10 sürümünü seçtikten sonra Başka Bir Dosya Yükle seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna tekrar tıklayın.
 • ISO dosyasını kaydedebilmek için bir yer belirleyin ve dosyanızın ismini seçerek Kaydet butonuna tıklayın.
 • Tüm bu işlemlerin ardından indirme işlemini başlatın.

İndireceğiniz dosyanın boyutu büyük olacağından zaman alması oldukça normaldir. Dosya indirme işleminiz tamamen bittiğinde dosyanız otomatikman kaydedilecektir.

Windows 10 USB Nasıl Oluşturulur?

Windows 10 ISO dosyasının nasıl indirileceğine ve ürün anahtarına nasıl sahip olacağına ele aldıktan sonra sırada Windows 10 USB’ si oluşturmakta.  Windows 10 kurulumunu yapabilmek için bir USB’ ye ihtiyacınız olacak. İşlemleri yapması oldukça basit ve hızlıdır.

Windows 10 kurulumunu yapabilmek için USB oluşturma adımlarını takip edin ve uygulayın:

 • Windows 10 USB oluşturmak için elde etmeniz gereken araç Rufus’ dur. Bu aracı bilgisayarınıza indirmeye başlayın.
 • USB biçimlendirme işlemlerini tamamladıktan sonra indirdiğiniz Rufus programını açarak çalıştırmaya başlayın.
 • Daha önceden indirdiğimiz ISO dosyasını Select bölümünden seçin.
 • Disk düzeni GPT ve hedef sistemini de UEFI olarak Rufus programı kendisi otomatik ayarlar. Ancak siz yine de seçeneklerin işaretli olup olmadığını kontrol edin.
 • Hemen ardından Start öğesine tıklayın ve dosyaların USB’ ye yazdırılmasına izin verin.
rufus
Windows 10 USB Nasıl Oluşturulur

Bu işlemler tamamlandığında artık dosyaları yazdırabileceğiniz bir USB’ ye sahip olabilirsiniz.

Windows 10 Türkçe ISO Nedir?

Windows 10, Microsoft’ un en güncel işletim sistemidir. Türkçe ISO dosyası da Windows 10 kurulumunu Türkçe dil desteği ile yapabilmenizi sağlar.

Windows 10 ISO dosyası sayesinde Microsoft’un güncel işletim sistemlerinden biri olan Windows 10 hakkında detaylı ve önemli açıklamalara ulaşmalarına yardımcı olur. Ayrıca kullanıcıların ISO dosyasını Türkçe kurmalarını sağlayan ve kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkaran bir seçenektir.

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Alınır?

Windows 10 ISO dosyasını ürün anahtarına sahip olmadan da indirebilirsiniz. Ancak yapmış olduğunuz bu işlem kısa süreli olacaktır. Aradan belirli bir süre geçtikten sonra büyük ihtimalle sizden ürün anahtarını Windows 10 üzerinde girmeniz istenecek. Böyle bir durumda ürün anahtarını almak zorunda kalabilirsiniz.

Her ne kadar birçok kullanıcı internet üzerindeki ürün anahtarlarını tercih etse de bazen etkili çözüm vermeyebilir. Siz de bir ürün anahtarı alarak ya da elde ederek Windows 10 sürümünde kullanmalısınız.

Windows 10 ISO Kurulum DVD’ si Nasıl Oluşturulur?

Siz de Windows 10 ISO dosyasını DVD’ de kurmak isterseniz yapmanız gereken adımla bir hayli basittir. Hadi gelin o zaman Windows 10 ISO kurulum DVD oluşturma işlemine bakalım.

 • Güncel bir işletim sistemi olan Windows 10’ u kullanıyorsanız ISO dosyasına sağ tıklayın ve Yazdır butonuna dokunun.
 • Boş bir DVD seçerek bilgisayarınıza yerleştirebilir ve Yaz seçeneğine tıklayarak yazdırma işlemini başlatabilirsiniz.

Siz de yazdırma işleminin bitmesini bekleyebilirsiniz. DVD dosya yazdırma işlemi bittikten sonra da bilgisayarınızda DVD’ yi kullanarak kurulum yapabilmeniz son derece mümkün olan bir işlemdir.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Disk Alanı32bit = 16 GB, 64-bit = 20 GB
RAM32bit = 1 GB, 64-bit = 2 GB
İşlemci1 GHz veya üzeri İşlemci
Ekran KartıDirectX 9 +

Windows 10 sistem gereksinimlerine bu tabloda yer verilmiştir. Tabloda yer alan sistem gereksinimleri Windows 10 için gerekli olan sistem gereksinimlerini kapsar.

Windows 10 ISO İndir: Sıkça Sorulan Sorular

Windows 10, Microsoft’un kullanıcılar tarafından en çok tercih ettiği işletim sistemleri arasında yer alır. Bu nedenle, siz de yukarıdaki yöntemi kullanarak Windows 10 ISO dosyasını indirebilir ve kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Windows 10 güncelleme işlemlerini de yapmak için verdiğimiz iki tekniği deneyerek manuel ya da otomatik güncelleme yapabilirsiniz. Yine de yukarıda verilen bilgiler yeterli gelmediyse aklınıza takılanları Windows 10 ISO için hazırlamış olduğumuz sıkça sorulan sorulara bakarak giderebilirsiniz.

Windows 10 Ücreti Ne Kadardır?

Windows 10 ISO dosyasını indirmek ve kurulumunu yapmak tamamen ücretsizdir. Sadece işletim sistemini aktifleştirmek için kullanılan lisans anahtarının belirli bir ücreti vardır. Her ne kadar ilk Windows 10 kurulumunu yapmanızda lisans anahtarı istemese de zamanla isteyecektir.
Bu da sonradan size bir dezavantaj olarak geri dönebilir. Lisans anahtarları yıllık 30 ile 50 civarında bir fiyattadır. Siz de size uygun bir lisans anahtarını alarak işletim sisteminizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 10 ISO Ücretsiz Mi?

Windows 10 dosyasını tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Ancak indirdiğiniz Windows 10 sistemini etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için de lisans anahtarına ihtiyacınız vardır.

Windows 10 ISO Kaç GB?

Orijinal bir Windows 10 ISO dosyası 64 bit 5,3 boyutunda bizlere sunulmaktadır. Bunun için de format atacağınız Windows 10 ISO dosyası için 8 GB USB’ ye ulaşmanız gereklidir.

Windows 10 ISO Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO dosyasını indirmek için Microsoft web sitesine ulaşmanız yeterli olacaktır. Uygulanan adımları takip ederek kolay bir şekilde Windows 10 İSO dosyasını bilgisayarınıza indirebilir ve kurulumunu yapabilirsiniz.

Windows 10 ISO İndir: Genel Değerlendirme

Windows 10, günümüzde kullanıcıların en çok kullandığı işletim sistemlerinden biridir. Siz de Windows 10 ISO dosyasını kolaylıkla Microsoft web sitesinden indirerek yükleme işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 işletim sisteminin güncellemelerini de unutmamanız ve takip etmeniz gereklidir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Windows 10 ISO içeriğimiz sona eriyor. Siz de Windows 10 işletim sistemini kullanmak istiyor ancak kurulumunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizdeki kurulum adımlarını takip ederek tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Windows 10 ISO indir içeriğinden sonra ihtiyacınız olan içerikleri aşağıda sıraladık.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu