Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom (TTNET) Abonelik İptali Nasıl Yapılır? Türk Telekom (TTNET) hesabınızı kapatmayı ya da hizmeti iptal etmeyi düşünüyorsanız, öncelikle seçenekleri kafanızda net olarak belirginleştirmelisiniz. Birçok müşteri, hesaplarındaki bir şeyi düzeltmenin ya da değiştirmenin hizmetlerini iptal etmekten daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyor. Siz de Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, demeden önce alternatifleri kafanızda değerlendirmelisiniz. Öncelikle;

 • Faturanız çok yüksek olduğu için hizmetinizi iptal etmek isterseniz Türk Telekom (TTNET) ile bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Paket indirimler ve uzun vadeli fiyatlandırma seçenekleri fikrinizi değiştirmenize yardımcı olabilir.
 • Uzun bir süre internetten uzak kalacaksanız, hizmetinizi tamamen iptal etmek yerine hesabınızı geçici olarak askıya alabilirsiniz. Bu, telefonunuzu, interneti ve televizyon hizmetinizi, siz bunları tekrar kullanmaya hazır olana kadar beklemeye alır. Bu durum iptal edip yeniden yüklemekten çok daha kolaydır.
 • Servis sorunları yaşıyorsanız bunun için Türk Telekom (TTNET) destek hattından yardım alarak iyileştirme çabalarına gidebilirsiniz.

Ancak yine de Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, konusunda kararlı bir duruşunuz var ise bunun için bazı adımları takip etmelisiniz.

Türk Telekom Abonelik İptal ve Dondurma İşlemleri Nasıl Yapılır?

İster yeni bir yere taşınıyor olun ister daha iyi bir fırsat arıyor olun, bazen internetinizi iptal etmeniz gerekebilir. Bu durumda da Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, sorusunu merak edebilirsiniz. İptal işlemi telefon ile talepte bulunarak yapabileceğiniz gibi bazı durumlarda da şahsen şubeye gitmeniz gerekebilir. Fakat bu durumda da bilmeniz gereken en önemli şey imzaladığınız sözleşme bitim tarihinden önce iptal söz konusu olduğunda erken fesih ücretinin olabileceğidir. Bunun dışında iptal başvurusu için başvuru kanalları;

 • Türk Telekom Ofis Mağazaları
 • İlgili iletişim numarasına faks çekmek
 • E-devlet üzerinden yapılır.

Başvurunuz değerlendirmeye alınarak iptal işlemleri başlatılır. Faks işlemi için abonelik sözleşmesi kimlik fotokopisi ve iptal dilekçesi 0(312) 306 07 16 numaralı faksa gönderilir.

Süre Dolmadan İnternet Aboneliğinizi Sonlandırabilir Misiniz?

Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, işleminden sonra merak edilen bir konu ise süresi dolmadan abonelik iptalidir. Abonelik sözleşmeleri genellikle bir yıl boyunca geçerlidir. Ama yıl bitmeden iptal hakkı isterseniz cayma bedeli söz konusu olabilir. Genellikle, sözleşmenizi sona ermeden önce sonlandırmak isterseniz, kalan tutar için ön ödeme yapmanız gerekir. Örneğin; sözleşmeniz bir yıllıksa ve yedi ay sonra sona erdirmek istiyorsanız, bunun için sözleşme hükümlerini yerine getirmediğinizden cayma bedeli söz konusu olacaktır.

Bu sözleşmede geçen fiyatlandırmaya göre belirlenen bir tutar olacaktır. Sözleşmenizi ücretsiz olarak iptal etmeye uygun olup olmadığınızı ve hangi süreçleri izlemeniz gerektiğini netleştirmek için ise mutlaka Türk Telekom (TTNET) müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekir.

Türk Telekom Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Abonelik İptal Kaç Gün Sürer

Türk Telekom abonelik iptali işlemi eğer e-devlet üzerinden yapılırsa en geç 24 saat içerisinde iptal işlemi tamamen gerçekleşir. Eğer abonelik iptal işlemi Türk Telekom bayilerinden yapılırsa 72 saat içerisinde abonelik tamamen iptal olur.

TTNET Aboneliğini Nasıl İptal Edebilirim?

Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, konusunun gündeme gelmesinin en büyük nedenlerinden biri de İnternet sözleşmelerinin, kişilere ilk geçiş yaptığınızda cazip indirimler sunması ve ardından sözleşmeniz sona erdikten sonraki ilk andan itibaren aylık fiyatlarınızı büyük ölçüde artırmasıdır. Bu nedenle, aynı hizmeti birkaç yıldan uzun süredir kullanıyorsanız, aylık faturanız neredeyse önemli ölçüde artış gösterir. Hala sözleşmeniz varsa, geçiş yapmak mümkündür, ancak sözleşmenizi minimum süreniz içinde iptal etmek bir çıkış ücretine tabi olabilir. Peki, Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır?

Bu durum ise sözleşmede belirtilen cayma hakkına göre tanımlanır. TTNET abonelik iptali için üç kanal söz konusu olduğunu belirtmiştik ilk iki kanal direkt Türk Telekom ile sağlanırken diğer kanal e-devlet vatandaşlık uygulamasıdır. Peki, e-devlet üzerinden Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, ona bakalım.

 • Öncelikle şaşına tahsis edilen şifre ve TC kimlik numarası ile e-devlet üzerinden girişinizi gerçekleştirin.
 • Burada yer alan arama butonundan sözleşme fesih seçeneğine gelin.
 • Fesih etmek istediğiniz abonelik işleminizi seçin ve öncelikle mutlaka abonelik bilgilerinizi kontrol edin.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sistem size gerekçe sunacaktır. Bu durumda da iptal gerekçenizi açıkça yazın.
 • Onayınız alındıktan sonra fesih işlemlerinizi tamamlayın.

Dijital çağ artık ülkemizde de her kanalda kendini gösterdiğinden iptal işlemleri de artık öyle uzun vadeli süreçlere dayanmaz. Elektronik ortamda kolaylıkla bu durumu yönetebilirsiniz. Böylelikle ofis mağazalara gitmeden tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Abonenin Vefatı Halinde TTNET Aboneliğini Nasıl İptal Edebilirim?

Böyle bir durumda, hesabı kalıcı olarak kapatabilir veya ölen kişinin hesabının sahipliğini kendinize devredebilirsiniz. Ancak yine de Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, diye tereddütte kalırsanız bu durumda da bazı seçenekleriniz olacaktır. Öncelikle;

 • Türk Telekom mağazasına mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • Kişin defin belgesi
 • Veraset İlamı
 • Nüfus müdürlüğünden alınacak ölüm belgesi
 • Ölüm ile ilgili raporlar

Bu tip belgelerden birini getirdiğiniz takdirde Türk Telekom vefat eden kişinin internet aboneliğini sonlandırma işlemi yapacaktır.

Türk Telekom Abonelik İptali Nasıl Yapılır

İnternet hizmetinizi herhangi bir nedenle, etkinleştirme tarihinden itibaren size verilen ön süre içerisinde herhangi bir cayma bedeli ödemeden iptal işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yine de bilinmesi gereken durumlardan biri ise iptal nedeniyle ortaya çıkan tüm ücret ve masraflardan siz sorumlusunuz. Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, konusuna değinmeden önce mutlaka bu konuları incelemelisiniz.

Bir sözleşme imzaladıysanız ve bu sözleşmenin bitiminden önce hizmeti iptal etmek istiyorsanız, cayma bedeli ödeyeceğiniz hususunu göz önüne almalısınız. Bu konuda önceden müşteri hizmetleri ile görüşebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. İster TTNET ister bir başka internet sağlayıcısı olsun mutlaka cayma bedeli ödeyeceğiniz mutlaka aklınızda olsun. Konu hakkında web sitelerinden ya da müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi almanız ise mümkün olur.

Türk Telekom Abonelik İptal Dilekçesi

Türk Telekom abonelik iptal dilekçesi için bu linke tıklayabilirsiniz.>>> Türk Telekom Abonelik İptal Dilekçesi

Formu doldurduktan sonra  0312 306 07 16 fax çekmeniz gereklidir. İptal işleminin gerçekleşmesi için formun eksiksiz olarak doldurulması gereklidir.

Hizmeti İptal Ederken Hatırlanması Gerekenler

Sonuç olarak Türk Telekom (TTNET) abonelik iptali nasıl yapılır, konusu pek çok kanal aracılığı ile çözümlenebilir. Ancak bir tüketici olarak sözleşme gereği kendi haklarınızı bildiğiniz gibi karşı tarafında hakları olduğunu unutmamalısınız. Sözleşme iptali sonunda;

 • Türk Telekom (TTNET) bir yönlendirici, modem ya da başka bir ekipman kiraladıysanız, iptal sürecinin bir parçası olarak iade etmeniz gerekir. Bu konuda hasar görmüş ürün varsa ücrete tabi olursunuz.
 • Eğer hizmetten memnun değilseniz bu durumu mutlaka yetkililere bildirin.
 • Faturalarınızda artış söz konusu ise müşteri hizmetleri ile yeni bir anlaşma yoluna gidin.
 • İptal için eğer zamanından önce karar verdiyseniz cayma bedeli ödeyeceğinizi unutmayın.

YouTube video

 

TTNET e-devletten Nasıl İptal Edilir?

Kimlik kartınız ile e-devlete giriş yaptıktan sonra iptal edeceğiniz aboneliği seçerek abone sorgulama kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda fesih başvurusu yap kısmına tıklayarak aboneliği iptal edebilirsiniz.

TTNET Modemi Geri Alıyor mu?

Taahhüt süreniz bittiyse modem sizde kalacaktır. Ancak abonelik iptali yaptıysanız modem sizden geri alaınacaktır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu