Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma Kapatma ve Limit Arttırma

Türk Telekom ülkemizde faaliyet gösteren bir mobil operatördür. Aynı zamanda internet alt yapısının sağlanması aşamasında da yine Türk Telekom önemli hizmetler sunar. Sunulan bu tür hizmetler sayesinde mobil ödemeler gibi seçenekler yardımı ile insanların ödemelerinde cep telefonlarını bir ödeme aracı olarak kullanması mümkündür.

Mobil ödeme genellikle tüm operatörlerde bulunan bir ödeme şeklidir. Söz konusu ödeme yöntemi sayesinde Türk Telekom mobil ödemeye nasıl açılır ve kapatılır sorusu da akla gelir. İnsanlar cep telefonlarından otomatik ödemeye konu olan ödemelerin yapılmaması için cep telefonlarını otomatik ödemeye kapatabilirler. Aynı zamanda otomatik ödemeler bazen çeşitli kanallarda teklif edilen bir ödeme türü olarak karşımıza çıkar.

Mobil Ödemenin Avantajları Nelerdir?

Mobil ödeme yapmanın çeşitli avantajları bulunur. Bu tür avantajları maddeler halinde listelemek mümkündür:

  • Mobil ödeme ile kredi kartı olmadan ödeme yapabilirsiniz
  • Mobil ödeme faturalı hatlar için bir sonraki ödeme dönemine yansıtıldığı için ödemelerin bir ay ertelenmesi imkanı ortaya çıkar
  • Mobil ödemeler kapatılıp açıldığı için sonrasında bir işlem riski ortaya çıkmaz
  • Mobil ödemeler için ekstra bir ödeme yapılmadığı için ödeme için maliyet sorunu ortaya çıkmaz

Mobil ödemelerin açılıp kapanması aşamasında tüketicilerin dikkat ettiği bir soru olan Türk Telekom mobil ödemeye nasıl açılır ve kapatılır sorusu tüketicilerin mobil ödemelerin otomatik yapılmasından dolayı başvurdukları yöntemleri ifade eder.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılıp Kapatılır?

Bu aşamada çeşitli operatörlerin müşteri hizmetlerini arayarak hizmet almak mümkün olur. Müşteri hizmetleri temsilcileri sizlerin sesli onayını alarak mobil ödemeyi kapatabilir ya da açabilirler. Aynı zamanda Türk Telekom mobil ödemeye nasıl açılır ve kapatılır sorusunu cevaplamak için müşterilerin kısa mesaj göndermesi de yeterli olabilir. Bu aşamada Türk Telekom müşterileri 5555 e kısa mesaj atarak hatlarının mobil ödemeye kapatılmasını ya da mobil ödemenin açılmasını talep edebilirler.

Mobil ödemeler bu tür yönleri ile dikkat çeker. Aynı zamanda oyunlarda ya da Facebook gibi sosyal ortamlarda etkin ve güvenli bir ödeme yöntemidir. Günümüzde hem faturalı hatların hem de faturasız hatların bu tür ödemeler kapsamında mobil ödemelerden yararlanması mümkün olur.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limit Arttırma

Türk Telekom mobil ödeme limiti artırma için ilk olarak hattınızı mobil ödeye açtırmanız gereklidir. Hattınızı mobil ödemeye açtırmak için MOBILODEME KAYIT yazdıktan sonra 5555’e mesaj atmanız gereklidir. Türk Telekom mobil hatlar için limit faturalı hatlar için 400 TL faturasız hatlar için 600 TL olarak belirlenir. Yeni hatlar için ilk 4 ay limitler en fazla 70 TL’dir.

Mobil ödeme limitini artırmak için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Haftalık 2 GB Kampanyası

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma

Hattınızı mobil ödeye açmak için MOBILODEME KAYIT yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz. Ayrıca Online işlemler uygulaması üzerinden yada 444 11 15 numarasını arayarak Türk Telekom mobil ödeme açma işlemini halledebilirsiniz.

Aynı şekilde hattınızı mobil ödemeye dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Mobil ödemeyi kullanmak istemiyorsanız 444 11 15’i arayarak ya da MOBILODEME IPTAL yazıp 5555’e SMS atmanız yeterlidir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Kullanılmıyor Hatası

Türk Telekom mobil ödeme kullanılmıyor hatası özellikle google play mobil ödeme yapanların aldığı hatalardan biridir. Eğer böyle bir hatası alıyorsanız hattınızın mobil ödemeye açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca hattınızın yeniyse yada hattınızı Türk Telekom yeni taşıdıysanız 1 ay boyunca mobil ödeme hatası alırsınız eğer her hangi bir sorun olmamasına karşın hata alıyorsanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Google Play Kapatma

Google Play Türk Telekom mobil ödeme kapatma ve kaldırmak istiyorsanız telefonunuzdan google olay uygulamasına giriş yaparak aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan Google Play uygulamasını açın ve sol üst köşeden menüye girin
  • Menü ekranında Ödeme Yöntemlerine tıklayın.
  • Ödeme Yöntemleri ekranında Ödeme Yöntemi Ekle sekmesinde bulunan Türk Telekom Mobil Ödemeyi Seçin. Açılan ekranda Türk Telekom Mobil Ödeme’yi Kaldıra tıklayın.

Türk Telekom Mobil Ödeme Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom mobil ödeme müşteri hizmetlerine bağlanmak için 444 11 15 arayarak mobil ödeme ile alakalı tüm sorularını sorabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nerelerde Geçerlidir?

Birçok alışveriş sitesinin yanı sıra aynı zamanda mobil ödemeler oyunlarda oyun içi satın alma işlemleri için de geçerlidir. Söz konusu ödeme yöntemleri sayesinde insanların oturdukları yerden kredi kartı bilgisini kullanmadan ödeme yapması mümkün olur. Son zamanlarda özellikle oyunlarda gelen mesajda yer alan onay kodunu kullanarak kolay bir şekilde ödeme yapmayı sağlarlar.

Özellikle Türk Telekom mobil ödeme Google Play üzerinden sıklıkla kullanılmaktadır.

Türk Telekom mobil ödemeye nasıl açılır ve kapatılır seçeneği ise mobil hattı üzerinden bu tür işlemlerin yapılmasını istemeyen kişiler tarafından tercih edilir. İnsanlar bu tür mobil ödeme seçeneklerinin kendileri tarafından belirlenmesini isterler. Bu nedenle de mobil ödeme seçeneklerinin tercihi aşamasında müşteri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Ne Zaman Yenilenir?

Eğer ki Türk Telekom hattınızdan mobil ödeme yapmak istiyorsanız ancak limitinizin ne zaman yenileceğini bilmiyorsunuz ve limitinizin ne zaman yenileneceğini öğrenmek istiyorsanız; Türk Telekom limitinin yenilenmesi gibi bir durum yoktur sadece eğer limitinizi arttırdıysanız limitininiz yenilenir o da limitiniz arttığı anda direkt artar belli bir süreç almaz.

Türk Telekom Paycell Var Mı?

Siz de Turkcell operatörünün kartı olan Paycell karta Türk Telekom hattı kullanırken de sahip olmak isterseniz maalesef böyle bir şey mümkün değildir. Paycell kart sadece Turkcell’e özel bir karttır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.
Başa dön tuşu